Connect with Us

Ndryshonte vendimet e gjykatës/ Prangoset ish-sekretarja në Gjykatën Administrative 

Kronika

Ndryshonte vendimet e gjykatës/ Prangoset ish-sekretarja në Gjykatën Administrative 

Publikuar

-

Policia bën të ditur se është goditur një tjetër rast i krimit ekonomik, ku është bërë i mundur ndalimi ish-sekretares gjyqësore pranë Gjykatës Administrative Vlorë,  Edlira Shehu.

Sipas uniformave blu, përgjatë periudhës kohore dhjetor 2018 – nëntor 2019, kur 43-vjeçarja Edlira Shehu, ka qenë në marrëdhënie pune, dyshohet se ka ndryshuar disa vendime të gjykatës duke i favorizuar palët sipas interesit vetjak.

LEXO EDHE:  Korçë, gjykata lë në burg të arrestuarit e “Pritës”

Materialet iu referuan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme, në ngarkim të saj, për veprat penale “Shpërdorim detyre” dhe “Zhdukja ose humbja e fashikullit”./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Kapet në Itali gomonia me 33 emigrantë/ Ishin nisur nga Shqipëria

Publikuar

-

Nga

Një gomone me 33 migrantë kurdë është shpëtuar në brigjet e bregdetit Adriatik të Salentos, në San Cataldo, marina e Leçes.

Në mesin e migrantëve, ndodheshin dy gra, një familje me dy fëmijë të moshës 5 dhe 9 vjeç dhe të mitur të pashoqëruar, raporton shqiptarja.com.

Ata u shpëtuan nga ekipi i urgjencës së Kryqit të Kuq, ndërsa një pjesë e tyre ishin ne gjendje hipotermie serioze.

LEXO EDHE:  Korçë, gjykata lë në burg të arrestuarit e “Pritës”

LEXO EDHE:  Mark Frroku: Vendimi i Gjykatës, mesazh i fortë për Kuvendin. Nuk jam dënuar në asnjë vend të botës

Shpëtuesit thanë se migrantët kishin udhëtuar për një javë dhe kishin arritur në brigjet italiane në bordin e një gomeneje e cila kishte lundruar nga Shqipëria.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Aksidenti me dy të vdekur/ Avokati i shoferit: Klienti im i pafajshëm, do apelojmë masën e sigurisë

Publikuar

-

Nga

Dy shoferët e aksidentit tragjik që i mori jetën dy këmbësorëve në rrugën ‘Xhanfize Keko’, në Tiranë, janë përballur sot para gjykatës.

Gjykata dha masën e sigurisë “arrest me burg pa afat” për Etjon Lazrin dhe “arrest me burg me afat 30 ditor” për shtetasin Edmond Murati.

Duke folur për mediat, avokati i Etmond Muratit, shoferit që udhëtonte me ‘Golfin’ është shprehur se do të apelojë vendimin për masën e sigurisë për klientin e tij.

Sipas avokatit Lavdosh Shehu, klienti i tij ka qenë në përputhje me rregullat e qarkullimit rrugor dhe kishte hapur edhe sinjal në momentin e kthimit ndërsa shoferi tjetër ka ardhur me shpejtësi tepër të madhe duke u përplasur me të.

“Kemi shprehu mënyrën dhe mekanizmin tonë lidhur më ngjarjen e rëndë. I shprehim ndgushëllime familjarëve. Klienti im ka qenë në drejtim të rregullt dhe ka hapur sinjal. Më pas është përplasur nga mjeti tip ‘Beettle’. Ne nuk jemi dakord me vendimin e gjykatës. Ekspertiza ka përcaktuar në një far forme edhe fajtorin. Por kërkesa e prokurorisë përmban daljen e ekspertizës. Kemi patur kundërshtimet tona. Nuk përmendi fajësi të klientit tim. Momenti i ngjarjes ishte shumë i shpejtë ai ishte i tramatizuar nga kjo ngjarja dhe humbja e dy jetëve. Por lëvizja e tij ishte se pasi ka hapur sinjalin ka tentuar të kthehet. Mekanizmi i policisë gjyqësore dhe për mjetin e Edmon Muratit mjeti ka qenë në rrugë.” tha avokati.

LEXO EDHE:  SHBA/Arrestohet i dyshuari për sulmin në qendrën tregtare

LEXO EDHE:  SHBA/Arrestohet i dyshuari për sulmin në qendrën tregtare

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Aksidentuan dy persona për vdekje në “Xhamllik”/ Jepet masa e sigurisë për dy drejtuesit

Publikuar

-

Nga

Gjykata ka vendosur masën e sigurisë “arrest me burg” për dy shoferët e aksidentit tragjik në “Xhamllik” disa ditë më parë ku humbën jetën dy këmbësorë.

Në seancën për masën e sigurisë, gjykata vendosi “arrest në burg me afat 30 ditor” për shtetasin Edmond Murati  dhe “arrest në burg pa afat” për Etjon Lazrin.

LEXO EDHE:  Korçë, gjykata lë në burg të arrestuarit e “Pritës”

LEXO EDHE:  SHBA/Arrestohet i dyshuari për sulmin në qendrën tregtare

Kujtojmë që sipasojë e aksidentit humbën jetën dy këmbësorët, Erion Balla 36-vjeç nga Rrësheni i Mirditës si dhe Hidajete Salliu, 72-vjeç banuese në Tiranë.

LEXO TE PLOTE