Connect with Us

Horoskopi i ditës, 12 dhjetor 2019

Sociale

Horoskopi i ditës, 12 dhjetor 2019

Publikuar

-

DASHI 21. mars – 20. prill

Jeta juaj ne çift do jete e mbushur me kontradikta sot. Për shume gjera do debatoni me partnerin dhe nuk do pranoni te bëni si thitë ai. Beqaret nuk do jene me humor te mire dhe jeta për ta nuk do jete si e kane ëndërruar. As sot nuk do arrijnë ta gjejnë princin e kaltër. Situata financiare do jete goxha e qëndrueshme, megjithatë kjo nuk do te thotë qe ju tashme mund te shpenzoni pafundësisht.

DEMI 21. prill – 21. maj

Dite e paqëndrueshme ka për te qene kjo e sotmja për ju qe keni një lidhje. Do futeni shpesh ne debate me partnerin tuaj dhe nuk do pranoni te toleroni aspak. Beqaret do afrohen me dike dhe mund te diskutojnë gjere e gjate për jetën ne tërësi. Gjithsesi, për te hedhur hapa me mire le te presin edhe pak. Me financat do jeni te kujdesshëm dhe nuk do ju dalin aspak probleme.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Venusi do jete pozicionuar mjaft mire sot ne jetën tuaj ne çift dhe çdo gjë ka për t’iu ecur me se miri. Nuk do keni me as debate si dikur. Beqaret me ne fund do vendosin rregull ne jetën e tyre dhe shpejt mund te vendosin te dalin me një person qe ka kohe qe i pret. Situata financiare do filloje te përmirësohet paksa, por duhet te tregoheni me te duruar qe ajo te jete si e keni ëndërruar.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Ju çiftet do gjendeni para një dileme goxha te vështirë sot dhe do e keni te vështirë te vendosni. Me mire flisni me miqtë e besuar ose me familjaret pasi ata mund t’ua ndriçojnë idetë. Beqaret do kenë takime fantastike sot qe as i kishin pritur e as i kishin menduar ndonjëherë. Sytë do marrin me shume shkëlqim. Buxhetin do dini si ta menaxhoni sa me mire dhe nuk do keni asnjë lloj problemi.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Saturni nuk do jete i pozicionuar mire sot ne jetën tuaj ne çift dhe here pas here keni për te pasur probleme serioze me partnerin. Do jeni acarues dhe te paqëndrueshëm. Beqaret do jene sharmante dhe do marrin goxha ftesa. Jeta për ta do jete vërtet e veçantë. Me financat tregoni kujdes me te madh sepse atëherë kur nuk e prisni situata mund t’iu dale jashtë kontrollit. Duhet menduar edhe për te ardhmen.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Dite e stuhishme dhe e mbushur me probleme te vazhdueshme ka për te qene kjo e sotmja për ju çiftet. Do e provokoni shpesh partnerit dhe ne disa momente ai nuk do i mbaje dot nervat. Beqaret nuk duhet te bëjnë asnjë lloj çmendurie sot sepse mundësitë qe do iu jepen nuk janë te duhurat. Buxheti nuk do jete as i keq as i shkëlqyer. Duhet një menaxhim me i mire qe gjendja mos ketë probleme.

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Nëse doni pak me shume liri dhe pavarësi gjate kësaj dite me mire flisni hapur me partnerin dhe mos bëni asgjë ne kokën tuaj. Për beqaret do jete një dite e begate dhe ata do arrijnë te takojnë personin qe kane ëndërruar prej kohesh. Edhe te zhgënjyerve do ju rikthehet shpresa. Gjendja financiare nuk ka për te qene shume e keqe megjithatë ende gjendja nuk do përmirësohet aq sa do dëshironit.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Te dashuruarit do vazhdojnë ende te kenë mbështetjen e planetëve dhe do kalojnë një dite shume te këndshme. Buzëqeshja nuk do ju largohet për asnjë moment nga fytyra. Beqaret do jene te dhënë pas aventurave kalimtare dhe do kenë një dite te mbushur plot e përplot me emocione e kënaqësi. Buxheti do kërkojë me tepër përkujdes dhe vëmendje kështu qe mundohuni te jeni te matur me çdo hap qe do hidhni.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor

Do refuzoni te flisni gjere e gjate me partnerin tuaj sot dhe nuk do i zgjidhni problemet e mbetura pezull prej kohesh. Gjerat nuk kane për t’iu ecur aspak si i keni dashur. Beqaret do kenë një dite te zakonshme dhe pa ndonjë takim mbresëlënës. Financat duhet t’i mbani me shume nen kontroll sepse po ju filluan problemet zor se do mund ta stabilizoni lehtësisht situatën.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Dite e qete dhe pa probleme do jete kjo e sotmja për te dashuruarit. Do ndiheni përherë mire pranë partnerit pasi ai gjithë kohës do ju përkëdhele dhe do ju beje te ndiheni me te mirët ne bote. Beqaret do kenë flirtime pafund, por asnjë mundësi për lidhje serioze. Marsi do sjelle energji dhe ekuilibër ne planin financiar kështu qe gjendja nuk ka për te qene aspak e keqe.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Priten ndryshime te mëdha ne jetën tuaj ne çift gjate kësaj dite zemra juaj do ndihet përherë mire. Ne pasdite dhe ne mbrëmje mund te ketë edhe surpriza, deklarata e premtime afatgjata. Beqaret sado qe te bëjnë përpjekje nuk do arrijnë dot ta ndryshojnë statusin e tyre. Gjendja e financave do jete goxha e mire. I gjithë përkujdesi i treguar se fundmi do japë frytet e veta.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Jeta juaj ne çift do favorizohet nga Hëna gjate kësaj dite. Te gjitha dëshirat do ju plotësohen dhe do ndiheni vërtet me se miri. Beqaret duhet te tregohen te drejtpërdrejte dhe te mos vonohen shume për te shprehur ndjenjat pasi dikush tjetër mund te tregohet me i shkathet. Me financat duhet te jeni tej mase te kujdesshëm dhe ne asnjë mënyrë nuk duhet te bëni investime te mëdha.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Lule për Shën Valentin/ Sa shpenzojnë shqiptarët për buqetat

Publikuar

-

Nga

Lulet janë simboli i ditës së të dashuruarve, Shën Valentinit. Vitet e fundit shqiptarët, kryesisht burrat, gjithnjë e më shumë po përzgjedhin buqetat me lule si dhuratë.

Tashmë në Shqipëri importohen gati tre herë më shumë lule në krahasim me vitin 2013. Të dhënat nga Dogana treguan se gjatë 2019-s janë importuar lule me vlerë gati 1 miliard lekë, duke shënuar rritje me 4% në krahasim me një vit më parë.

Megjithatë rekordi i luleve të importuara u shënua në vitin 2017, me një vlerë prej 1.07 miliardë lekë.

Tregu i pushtuar nga lulet holandeze

Holanda është tregu kryesor që furnizon me lule tregun shqiptar të luleve. Sipas të dhënave të INSTAT, në vitin 2019 janë importuar nga Holanda mbi 331 milionë lekë lule dhe bimë, duke u përgjigjur kështu për një të tretën e importeve në vend.

Në vend të dytë për nga sasia e importuar renditet Italia, me një diferencë të ngushtë me Holandën. Sipas të dhënave të INSTAT nga vendi ynë fqinj janë importuar 314 milionë lekë lule, apo 31% e totalit të importeve.

Vendi i treti i origjinës për nga sasia e importuar është Greqia, me 105 milionë lekë.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 4 shkurt 2020

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 7 dhjetor 2017

Kërcejnë importet e luleve nga Amerika Latine

Viti 2019 ka shënuar një rritje të lartë të luleve të importuara nga Kolumbia. Në vitin që lamë pas, tregtarët shqiptarë sollën nga vendi i largët latin lule me vlerë 38 milionë lekë, trefishuar në krahasim me një vit më parë.

Në vitin 2018 importet e luleve dhe bimëve nga Kolumbia kishin një vlerë prej 13 milionë lekësh.

Edhe Ekuadori, tjetër vend i Amerikës Latine, ishte një ndër vendet kryesore të origjinës së luleve dhe bimëve të importuara me vlerë prej 25 milionë lekë, importet prej të cilit janë rritur ndjeshëm prej viti 2016, në të cilin janë importuar vetëm 8 milionë lekë lule dhe bimë./Monitor

LEXO TE PLOTE

Sociale

Kapriçot e motit/ Mos dilni pa çadër nga shtëpia

Publikuar

-

Nga

Për ditën e sotme, pritet që moti të jetë i vranët në të gjithë territorin shoqëruar me reshje shiu të vazhdueshme dhe lokalisht të herëpashershme me intensitet mesatar deri dhe të lartë (reshjet me intensitet deri të lartë në qarqet Shkodër, Berat, Elbasan, Vlorë e Gjirokastër).

Sipas SHMU, në zonën e Alpeve si dhe lartësitë mbi 700-800 metër në verilindje dhe juglindje reshjet e shiut pas orëve të mesditës kthehen në reshje dëbore. Pas orëve të pasdites bie itensiteti i reshjeve dhe bëhen të herëpashershme dhe të dobta.

Temperaturat në vlerat minimale parashikohen nga 4ºC në zonat malore deri në 12ºC në ato bregdetare ndërsa në vlerat e mesditës ato parashikohen nga 6ºC në zonat malore deri në 15ºC në ato bregdetare.

LEXO TE PLOTE

Sociale

Horoskopi i ditës, 14 shkurt 2020

Publikuar

-

Nga

DASHI 21. mars – 20. prill

Nen ndikimin e madh te Venusit sot do mundoheni te vendosni bashkëpunimin ne çift dhe keni për t’ia dale mbanë. Marrëdhënia mes jush do filloje te zbukurohet pas mesditës. Beqaret pa kërkuar shume do arrijnë ta gjejnë princin e tyre te kaltër dhe do fillojnë një histori te bukur dashurie. Plutoni do jete i pozicionuar keq tek financat dhe mund te sjelle goxha tronditje.

DEMI 21. prill – 21. maj

Ju që jeni ne çift do jeni shume romantike gjate kësaj dite dhe do mundoheni ta bëni çdo moment sa me emocionues. Do kujdeseni edhe për detajet me te vogla qe personi ne krah te ndihet si ne ëndërr. Beqaret do kenë njohje interesante, por me mire te mos nxitohen. Me financat do jeni mjaft inteligjente dhe do dini t’i mbani gjithë kohës nen kontroll.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Jeta juaj ne çift do jete me e privilegjuar se kurrë me pare. Do keni një bashkëpunim te adhurueshëm me partnerin dhe mund te përgatisni edhe dhurata te veçanta. Beqaret do jene sharmante dhe do bëjnë disa persona për vete. Tashme ata do jene me te bindur për hapat qe duhet te hedhin. Ne planin financiar nuk do keni për çfarë te ankoheni sepse situatën do e keni nen kontroll.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Dite shume e qete dhe pa probleme do jete kjo e sotmja për çiftet. Jeta e tyre do marre rrjedhën normale dhe për asnjë moment nuk do ndodhin probleme. Beqaret me mire le te presin edhe pak kohe sepse mund te gjejnë persona me më shume vlera. Me shpenzimet duhet te bëni pak me shume kujdes dhe nuk keni për te pasur asnjë problem. Një shpërblim nga puna do iu ndihmoje pamase.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Dite shume entuziaste do jete kjo për ju qe keni një lidhje. Jupiteri do iu beje edhe me tolerante dhe te kuptueshëm me njeri-tjetrin. Beqaret mund te fillojnë një aventure te këndshme. Ata duhet te jetojnë momentin dhe nuk duhet te mendojnë se çfarë do ndodhe me pas. Ne planin financiar mos i shtyni për nesër marrjet e masave sepse mund te jete vone.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Nëse keni një lidhje te gjate, as mos mendoni për aventura te tjera sepse do shkatërroni gjithçka dhe nuk do keni me mundësi te riktheheni me partneren. Beqaret do i kenë idetë shume me te qarta dhe nuk do hedhin hapa pa qene plotësisht te bindur. Gjendja e financave nuk do jete e shkëlqyer, por do keni mjaftueshëm para sa për te kryer shpenzimet e domosdoshme.

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Marrëdhënia ne çift duket se do përmirësohet gjate kësaj dite. Do jeni me te gatshëm për ta dëgjuar atë qe keni ne krah dhe pse jo për te ndrequr edhe disa gabime qe keni bere. Beqaret nuk do i ndaloje askush te shprehin ndjenjat kështu qe nuk kane pse ta frenojnë veten. Ne planin financiar fati do ju buzëqeshë dhe situata do këtë përmirësime te jashtëzakonshme.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Sot do e keni me te vështirë te shpreheni dhe ndonjëherë do e vini partnerin ne dyshim për ndjenjat qe keni. Ne shumicën e kohës, mes ju te dyve, do mbizotërojë qetësia dhe klima do jete disi e ftohte. Ju beqaret do jeni gati për te vepruar dhe do merrni vendime qe do ua ndryshojnë tërësisht rrjedhën. Me shpenzimet tregohuni vetëm pak me te matur dhe gjithçka do ju ece mire.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor

Jeta juaj ne çift ka shume mundësi te marre drejtimin e duhur sot. Jupiteri do ju nxite t’i shprehni me shume ndjenjat dhe te bëni përpjekje për te zgjidhur edhe disa mosmarrëveshje te vogla qe ju kane dale. Beqaret nga ana tjetër, te nxitur nga Venusi, do hidhen ne krahët e personit qe ka kohe qe i josh. Për financat nuk do keni ankesa sepse gjendja do jete vërtet e mire.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Ka mundësi te jeni shume xheloze gjate kësaj dite dhe kjo mund te sjelle probleme te njëpasnjëshme. Po kërkuat ta mbani te kufizuar partnerin keni për te pasur probleme shume serioze edhe me vone. Beqareve nuk do ju ndodhe asgjë e jashtëzakonshme dhe do vazhdojnë te mbeten me te njëjtin status. Ne planin financiar vështirësitë do jene akoma me te mëdha.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Nëse jeni në një lidhje sot do merrni vesh shume mire me partnerin, megjithatë mos prisni ndonjë pasion shumë të madh. Për shkak të Venusit, beqarët nuk do jenë me shumë fat në dashuri dhe do ndihen me të vërtetë keq. Buxhetin do dini si ta organizoni dhe si ta menaxhoni gjithë kohë kështu që për asnjë moment nuk do ju dalin vështirësi e probleme.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Nëse jeni në një lidhje çastet e lumtura kanë për të qenë të shumta sot. Do programoni edhe gjëra të veçanta që do ua ngrenë zemrën peshë. Ju beqarët do e lini veten të lirë, do mbyllni sytë dhe do pranoni çdo ftesë që do ju bëhet. Buxheti do ketë disa tronditje të vogla për shkak të një investimi që do bëni për shtëpinë, por situata nuk ka për të qenë alarmante.

LEXO TE PLOTE