Connect with Us

Goditet grupi kriminal në Itali/ Arrestohen 20 persona, mes tyre bosi shqiptar

Kronika

Goditet grupi kriminal në Itali/ Arrestohen 20 persona, mes tyre bosi shqiptar

Publikuar

-

Një megaoperacion i policisë italiane, ka çuar në arrestimin e 20 personave. Ata akuzohen për trafik droge, vjedhje dhe armë mbajtje pa leje, ndërkohë që kapoja ishtë një shqiptar.

Hetimet lidhur me këto arrestime kishin nisur që në dhjetor 2015 kundër një organizate kriminale e përbërë nga italianë dhe shqiptarë, përgjegjës për krime të ndryshme.

Krahas sekuestrimit të 5.3 tonë marijuana që vinin nga Shqipëria, hetimet zbuluan dhe një arsenal të madh armësh, ekzistenca e të cilave datonte që nga lufta.

LEXO EDHE:  Shqipëria hap dyert për emigrantët/ Vijnë 20 të parët

U sekuestruan gjithashtu 10 pistoleta gjysmë-automatike dhe 2 armë kallashnikovm shkruajnë mediat italiane./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Mjeti i policisë del nga rruga dhe përplaset me pemën/ Plagoset një person në Fier

Publikuar

-

Nga

I dënuar me 20 vjet burg në Zvicër/ Kapet shqiptari i shpallur në kërkim

Sot në lagjen “Sheq i madh” në Fier, në afërsi të vendit të quajtur “Vija e ngjalës”, një automjet tip “Golf”, ende i paidentifikuar, duke dalë nga një rrugë dytësore për në rrugë kryesore, i ka prerë rrugën automjetit të policisë tip “Honday” me drejtues punonjësin e policisë K. C, i cili lëviste në drejtimin Sheq-Fier.

Si rezultat i manovrës për të shmangur aksidentin, automjeti i policisë ka dalë nga rruga dhe është përplasur me një pemë.

Gjithashtu, ka goditur dhe dëmtuar lehtë një këmbësor, shtetasin M. M., 54 vjeç, i cili pasi mori mjekim në spital u largua për në banesë.

LEXO EDHE:  Kërkohej nga policia për drogë/ Arrestohet 28-vjeçari

LEXO EDHE:  Shkundet Italia/ Regjistrohen lëkundje të forta tërmeti

Eshtë njoftuar SHÇBA dhe po kryhen veprimet procedurale për zbardhjen e plotë të ngjarjes./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Sekuestrimi i 1.2 kg kokainë në Lezhë/ Zbardhen detaje: Droga u gjet në lavatriçe

Publikuar

-

Nga

Sekuestrimi i 1.2 kg kokainë në Lezhë/ Zbardhen detaje: Droga u gjet në lavatriçe

Policia e Lezhës ka dhënë detaje, në lidhje me sekuestrimin e 1.2 kilogramë kokainë në një servis.

Bëhet me dije se policia kishte informacione se servisi në pronësi të Dodë Markvukaj, përdorej për tregtim narkotikësh prandaj dhe u ushtrua kontroll. Brenda servisit ndodhej vetëm Vera Preka, e cila kishte të përshtatur një dhomë si banesë pasi figuronte e ndarë nga bashkëshorti Dodë Markvukaj.

Sasia e lëndës narkotike është gjetur në lavatriçe, e cila ishte në punë për të fshehur gjurmët, gjë e cila dyshohet se është realizuar nga e ndaluara Vera Preka.

LEXO EDHE:  Kërkohej nga policia për drogë/ Arrestohet 28-vjeçari

LEXO EDHE:  Shqipëria hap dyert për emigrantët/ Vijnë 20 të parët

Policia nuk ka gjetur në banesë të dyshuarin Dodë Markvukaj, edhe pse ai ishte në arrest shtëpie për të njëjtën vepër penale, atë të kryer më herët./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Shtyhet seanca për 7 të akuzuarit për grabitjen e 4.6 mln eurove/ Shkak mungesa e gjyqtares

Publikuar

-

Nga

Është shtyrë seanca për 7 të akuzuarit për grabitjen e 4.6 milionë eurove në 9 prill të vitit 2019 në aeroportin e “Nënë Tereza”.

Shkak për shtyrjen e seancës u bë mungesa e gjyqatares Miliana Muça. Ndaj 7 të pandehurëve rëndojnë 4 akuza, “vjedhje me armë” “armëmbajtjtje pa leje” “grup i strukturuar kriminal” dhe “falsifikim dokumentesh”.

Shkalla e parë e ish-Gjykatës për Krime të Rënda i ka dënuar të pandehurit me 107 vite në total.
Dash Kupa është dënuar me 27 vite burg, Ernest Kupa është dënuar me 26 vite burg, Neim Avdylaj është dënuar me 26 vite burg, Fatjon Xhyliu është dënuar me 21 vite burg, Dritan Sinani është dënuar me 20 vite burg dhe Aleksandër Murataj është dënuar me 19 vite burg.

LEXO EDHE:  Shkundet Italia/ Regjistrohen lëkundje të forta tërmeti

LEXO EDHE:  Shqipëria hap dyert për emigrantët/ Vijnë 20 të parët

Dy bashkëpunëtorët e drejtësisë, Ditjon Memlika dhe Admir Çerpja janë dënuar me nga 8 vite e 6 muaj burg./CNA.al

LEXO TE PLOTE