Connect with Us

Reshjet e dendura të borës/ Probleme me qarkullimin në Korçë

Sociale

Reshjet e dendura të borës/ Probleme me qarkullimin në Korçë

Publikuar

-

Reshjet e dendura të borës në juglindje të vendit, vijojnë edhë gjatë ditës së sotme duke shkaktuar probleme në qarkullimin e automjeteve.

Më me intensive ato paraqiten në lartësitë mbi 1200 metër mbi nivelin e detit.

Probleme raportohen në aksin Korçë-Kolonjë dhe Korçë-Ersekë.

Ndërkohë që probleme raportohen edhe në zonat turistike, Dardhë-Voskopojë.

Në Qafën e Qarrit, trashësia e borës mësohet se ka arritur 20 centimetra.

LEXO EDHE:  Përplasi të moshuarin/ Arrestohet 47-vjeçari

Ndërkaq, autoriteti rrugor dhe subjektet kontraktore, vijojnë punën për të mbajtur hapur akset nacionale.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Nesër “ngrin” Shqipëria/ Termometri shkon -10 gradë celsius

Publikuar

-

Nga

Dita e hënë pritet të sjellë temperatura shumë të ulta ne vendin tonë.

Në fillimin e javës priten rryma ajri shume të ftohta me origjine polare që do të prekin gjithë Ballkanin duke përfshirë edhe vendin tone.

Moti do të jetë i kthjellët por do të bëjë shumë ftohtë pasi termometri do të zbresë nën zero.
Temperaturat do të zbresin deri në -10 gradë në veri, -5 në onat e ulëta dhe -2 në bregdet./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Emigrantët lënë Shqipërinë pas festave/ Fluks lëvizjesh në pikat kufitare

Publikuar

-

Nga

Pas pushimeve në Shqipëri, për emigrantët është koha të lënë vendin e tyre dhe të rikthehen në shtetet ku jetojnë e punojnë.

Në pikat kufitare të vendit, janë shënuar radhë të gjata dhe fluks në qarkullim.

Vetëm  ditën e djeshme në pikën kufitare të Kapshticës kanë hyrë 3527 dhe kanë dalë 5515 shtetas.

LEXO EDHE:  Shkelën rregullat e qarkullimit/ Policia “mbyt” në gjoba drejtuesit e mjeteve

LEXO EDHE:  Aksident në qytetin e Korçës/ Plagoset një kalimtare

Ndërkohë, në pikën kufitare të Qafë-Thanës kanë hyrë 3387 dhe kanë dalë 2882 shtetas./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Nisin reshjet e borës në Korçë/ Probleme në disa akse

Publikuar

-

Nga

Qarku i Korçës është përfshirë nga reshje dëbore që prej orëve të para të mëngjesit të sotëm.

Zonat me reshjet intensive janë aksi Boboshticë-Dardhë, Korçë-Voskopojë dhe pjesa e Qarrit ka deri sasia e borës ka arritur 7 cm dhe kalohet vetëm me zinxhirë.

Në Qarr ka probleme pasi është bllokuar rruga nga automjetet që kanë mbetur në rrugë, pasi nuk kishin zinxhirë.

LEXO EDHE:  Prezantimi i kandidatëve në Korçë/ Meta: Koha të flasin të rinjtë

LEXO EDHE:  Prezantimi i kandidatëve në Korçë/ Meta: Koha të flasin të rinjtë

Ndërkaq, sipas  Sherbimit Meteorologji, në vijim moti do të vij duke u përkeqësuar. Reshje dëbore priten në veri, verilindje, jug dhe juglindje, ndërsa në bregdetin jugor reshje shiu të dobëta. Ndërsa temperaturat do të pësojnë rënie e cila do të jetë e ndjeshme në orët e pasdites e të mbrëmjes./CNA.al

LEXO TE PLOTE