Connect with Us

“Ti je në krye të një regjimi, merresh me Dvoranin”/ Meta debat me analistin: Do mbroj Kushtetutën

Politikë

“Ti je në krye të një regjimi, merresh me Dvoranin”/ Meta debat me analistin: Do mbroj Kushtetutën

Publikuar

-

Presidenti Ilir Meta ka debatuar me analistin Ylli Rakipi lidhur me detyrën e kreut të shtetit.

Teksa Meta u shpreh se është në krye të detyrës dhe në mbrojtje të Kushteutës, Rakipi u iu kundërpërgjigj duke thënë se është në krye të një regjimi.

Meta: Unë jam në krye të detyrës sime. Populli ekziston, Shqipëri ekziston, ka dhe një Kushtettutë që duhet të mbrohet.

Rakipi: Ti je në krye të një regjimi, ky është një regjim.

Meta: Më vjen shumë keq unë jam në krye të këtij shteti i cili është në këtë situatë që është.

LEXO EDHE:  Prezantimi i kandidatëve në Korçë/ Meta: Koha të flasin të rinjtë

Rakipi: Merresh me Ardian Dvoranin.

Meta: Nuk merrem me të merrem me mbrojtjen e Kushtetutës. Unë do ta mbroj me popullin shqiptar. E mira do ishte që opozita të ishte në arlament dhe sot që ka ndodhur tërmeti.

Rakipi: Ti do ta kuptosh me vonesë por je kryetar i regjimit./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Tërmeti tragjik i 26 nëntorit/ Holanda dhuron 3 milionë euro

Publikuar

-

Nga

Holanda dhuron 3 milionë euro rindërtimin e banesave të shembura nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit.

Lajmin e bën të ditur ministri i Jashtëm i Holandës, Stef Blok, nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale.

“Holanda qëndron në krah të Shqipërisë dhe do të dhurojë 3 milion euro për përpjekjet e rindërtimit, pas pasojave të tërmetit”, shkruan Blok.

Kujtojmë se tërmeti i 26 nëntorit shkaktoi 51 viktima dhe plagosi qindra të tjerë. Sipas shifrave të publikuara nga qeveria, dëmet shkojnë deri në 985 milionë lekë./ CNA.al

Tërmeti i 26 nëntorit/ Qeveria zbulon shifrën zyrtare të faturës së dëmeve

LEXO TE PLOTE

Politikë

Ish presidenti i tërheq vëmendjen Metës/ Nuk mund ta përfaqësosh nëse bëhesh palë me…

Publikuar

-

Nga

Ish-Presidenti Alfred Moisiu i ka dhënë një mesazh Ilir Metës, teksa e rekomandon këtë të fundit të mos bëhet palë por të debatojë në respektimin dhe në kërkesën për respektimin e kushtetutës.

“Përfaqësojnë unitetin e kombit dhe unitetin e kombit nuk mund ta përfaqësosh nëse bëhesh palë ose merr pjesë në debatet e ndryshme politike.

Presidenti bën debate kushtetuese për mbrojtjen e kushtetutës dhe interesave të vendit. Unë u përpoqa të jep një shembull, të cilin e ndjek sipas experiencës”, është shprehur ai për Ora News./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Më kanë bërë bllok”/ Bamir Topi ankohet se nuk e ftojnë në emisione

Publikuar

-

Nga

ish-presidenti bamir topi ne studio

Janë të shumtë personazhet publikë që ankohen se nuk gjejnë hapësira televizive ku të shprehin mendimet e tyre.

Një ankesë të tillë e ka bërë pasditen e sotme edhe ish-presidenti Bamir Topi, teksa ishte i ftuar në emisonin “45 minuta”.

Gjatë emisionit, ai deklaroi se nuk kanë mbetur më hapësira televizive, ndërsa theksoi se edhe kur shkon në emisione nuk i japin kohën e duhur të flasë dhe të shprehë qartë mendimin e tij.

Në përfundim të intervistës, Topi tha duke qeshur se disa gazetarë që kanë emisionet e tyre “i kanë bërë bllok”.

LEXO EDHE:  Prezantimi i kandidatëve në Korçë/ Meta: Koha të flasin të rinjtë

LEXO EDHE:  Dhënia e nënshtetësisë për Kryepeshkopin Janullatos/ Zbardhet biseda e Metës me homologun grek

“Faleminderit që më ftove ti në fakt, se të tjerët më kanë bërë bllok”, theksoi ai./ CNA.al

LEXO TE PLOTE