Connect with Us

“Pse çfarë do të të themi rrofsh sa malet?”/ Ashpërsohen tonet mes presidentit dhe Rakipit: Ik shiko ndeshjen ik

Politikë

“Pse çfarë do të të themi rrofsh sa malet?”/ Ashpërsohen tonet mes presidentit dhe Rakipit: Ik shiko ndeshjen ik

Publikuar

-

Janë ashpërsuar tonet mes presidentit Ilir Meta dhe analistit Ylli Rakipi.

Rakipi u shpreh se Meta ëshët kryetari i një regjimi, ndërkohë që presidenti ka ngritur zërin teksa tha se ai është presidenti dhe po mbron Kushtetutën.

“Presidenca nuk është as Bashkia e Kavajës as e Devollit që merret natën dhe me kacavida. Unë nuk do të kisha ardhur në një studio të tillë në një sitatë të tillë”, tha Meta.

Rakipi: Pse çfarë do të të themi rrofsh sa malet Ilir Meta, ik shiko dhe ndehshjen se ka ndeshje.
Meta: Ti zbulove se edhe ti e ke nxitur opozitën të lërë mandatet je pjesë e përgjegjësisë. Unë ja kam thënë që në fillim që ky është gabimi më i madh.
Rakipi: Pse paske dashur të jetosh si kryetar i regjimit ti?
Meta: Jo jo unë jam Presidenti i Republikës, nëse s’ do të pranosh gabimin që ke bërë mos e prano./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Tërmeti tragjik i 26 nëntorit/ Holanda dhuron 3 milionë euro

Publikuar

-

Nga

Holanda dhuron 3 milionë euro rindërtimin e banesave të shembura nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit.

Lajmin e bën të ditur ministri i Jashtëm i Holandës, Stef Blok, nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale.

“Holanda qëndron në krah të Shqipërisë dhe do të dhurojë 3 milion euro për përpjekjet e rindërtimit, pas pasojave të tërmetit”, shkruan Blok./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Ish presidenti i tërheq vëmendjen Metës/ Nuk mund ta përfaqësosh nëse bëhesh palë me…

Publikuar

-

Nga

Ish-Presidenti Alfred Moisiu i ka dhënë një mesazh Ilir Metës, teksa e rekomandon këtë të fundit të mos bëhet palë por të debatojë në respektimin dhe në kërkesën për respektimin e kushtetutës.

“Përfaqësojnë unitetin e kombit dhe unitetin e kombit nuk mund ta përfaqësosh nëse bëhesh palë ose merr pjesë në debatet e ndryshme politike.

Presidenti bën debate kushtetuese për mbrojtjen e kushtetutës dhe interesave të vendit. Unë u përpoqa të jep një shembull, të cilin e ndjek sipas experiencës”, është shprehur ai për Ora News./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Më kanë bërë bllok”/ Bamir Topi ankohet se nuk e ftojnë në emisione

Publikuar

-

Nga

ish-presidenti bamir topi ne studio

Janë të shumtë personazhet publikë që ankohen se nuk gjejnë hapësira televizive ku të shprehin mendimet e tyre.

Një ankesë të tillë e ka bërë pasditen e sotme edhe ish-presidenti Bamir Topi, teksa ishte i ftuar në emisonin “45 minuta”.

Gjatë emisionit, ai deklaroi se nuk kanë mbetur më hapësira televizive, ndërsa theksoi se edhe kur shkon në emisione nuk i japin kohën e duhur të flasë dhe të shprehë qartë mendimin e tij.

Në përfundim të intervistës, Topi tha duke qeshur se disa gazetarë që kanë emisionet e tyre “i kanë bërë bllok”.

LEXO EDHE:  Meta komenton propozimin e Berishës për djegien e mandateve

LEXO EDHE:  Thirrja e fuqishme e Bashës/Zbulon aksionin që do të ndodhë javën që vjen

“Faleminderit që më ftove ti në fakt, se të tjerët më kanë bërë bllok”, theksoi ai./ CNA.al

LEXO TE PLOTE