Connect with Us

Horoskopi i ditës, 10 dhjetor 2019

Sociale

Horoskopi i ditës, 10 dhjetor 2019

Publikuar

-

DASHI 21. mars – 20. prill

Dita e sotme do jete shume e kënaqshme për ata qe janë ne një lidhje dhe ne çdo çast do e shprehin lumturinë qe do ndiejnë. Beqaret do fillojnë romanca te këndshme dhe emocionet do jene te fuqishme. Shpesh do ju duket vetja si ne ëndërr. Ne planin financiar gjerat do ecin mire nëse dini sa te shpenzoni dhe sa para te hiqni mënjanë.

DEMI 21. prill – 21. maj

Rutina do mbizotërojë gjithë ditën sot ne jetën tuaj ne çift. Here pas here do bini ne melankoli dhe do mërziteni tej mase. Beqaret do influencohen negativisht nga Merkuri. Personat qe ju pëlqejnë ka mundësi te fillojnë te dalin me një mikeshën e tyre. Buxheti nuk do ketë aspak tronditje. Do dini mire sa te shpenzoni dhe sa te hiqni mënjanë.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Do jeni shume indiferente ndaj partnerit tuaj gjate kësaj dite dhe kjo mund te sjelle debate te forta mes jush. Nëse e lini shume gjate pas dore edhe ai do mërzitet dhe do filloje te kërkojë strehim tjetër. Beqaret duhet te përgatiten shpirtërisht për ndryshime dhe gjithçka do ju shkoje për mrekulli. Financat do dini si t’i menaxhoni me se miri dhe nuk do keni aspak probleme.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Do i qëndroni shume besnike partnerit tuaj gjate kësaj dite dhe nuk do tundoheni aspak nga joshja qe do ju bëjnë persona te trete. Beqaret nuk duhet ta ndalojnë veten për asnjë gjë sepse përndryshe do vazhdojnë te mbeten te vetmuar për shume kohe. Financat do dobësohen paska për shkak te disa shpenzimeve te nevojshme qe do ju duhet te kryeni.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Do qëndroni shume besnike sot juve qe jeni ne një lidhje dhe as qe do tundoheni te shikoni dike tjetër. Beqaret do jene te pavëmendshëm dhe do humbin mundësi shume te mira. Dikush tjetër do tregohet me i shkathet dhe do ua rrëmbejë nga duart. Financat do jene te mbrojtura. Nuk do keni asnjë lloj tronditjeje kështu qe mund te jeni te qete ne këtë pike.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Marrëdhënia ne çift do jete shume e e mire sot sesa disa kohe me pare. Do i sqaroni te gjitha hatërmbetjet dhe do ndiheni me te qete. Beqaret do realizojnë takime te rëndësishme te cilat mund t’ua ndryshojnë jetën njëherë e mire. Bëjini sytë katër, por edhe mos u ngutni për asgjë. Te ardhurat do fillojnë te përmirësohen fale strategjisë qe ju do përdorni.

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Ka rrezik te bëni gabime sot ne jetën tuaj ne çift dhe pa dashur do e lëndoni tej mase partnerin tuaj. Kjo mund te sjelle pasoja ne lidhjen tuaj. Beqaret do jene te papërqendruar dhe as qe do përfitojnë aspak nga mundësitë qe do iu jepen për takime. Me vone do i kërkojnë, por nuk do i gjejnë dot me. Ne planin financiar gjendja do jete e qëndrueshme dhe mund te kryeni edhe ndonjë investim.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Dite goxha e turbullt do jete kjo e sotmja për te dashuruarit. Do kapeni edhe pas gjerave elementare dhe do keni debate te vazhdueshme. Beqaret nuk duhet te kenë besim te verbër tek askush, por nga ana tjetër nuk duhet te humbasin asnjë mundësi për njohje. Ne planin financiar do jete Planeti ai qe do ju ndihmoje te bëni një menaxhim me te mire te situatën dhe ta mbani situatën nen kontroll.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor

Ne planin sentimental ndikimi i yjeve do jete edhe pozitiv edhe negativ. Sot do kaloni edhe momente te zjarrta dhe pasionante, por edhe çaste delikate te mbushura me debate. Ata qe janë vetëm do realizojnë takime shume te veçanta dhe me shume gjase rrjedha e jetës do ndryshoje njëherë e mire. Buxhetin do dini ta menaxhoni me shume përkujdes dhe maturi.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Nuk do i shprehni aq sa duhet ndjenjat tuaja sot dhe nuk do mund te ruani dot një klime te ngrohte ne jetën tuaj ne çift. As beqaret nuk do kenë fat ne dashuri, kështu qe do vazhdojnë te mbeten te vetmuar. Kalojeni kohen e lire me miqtë apo me familjaret. Ne planin financiar fatmirësisht nuk priten probleme te mëdha. Vështirësi mund te keni, por me pak kujdes do i kaloni.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Ata qe janë ne një lidhje do jene me te hapur dhe me bashkëpunues sot kështu qe marrëdhënia ne çift ka për te qene e begate. Ne disa momente mundet edhe te qeshin se bashku për gabimet qe kane bere ne te shkuarën. Ata qe ende janë vetëm sot do kenë takime te jashtëzakonshme. Me financat silluni mire ne mënyrë qe te mbroni edhe te ardhmen.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Do bëni shume lëshime ndaj partnerit sot dhe ai do e vlerësojë tej mase duke iu bere disa premtime te jashtëzakonshme. Mbrëmja ka për te qene fantastike për ju. Beqaret mire është qe te dalin sa te mundin dhe te njihen me persona te ndryshëm pasi vetëm kështu do kenë mundësi te ndryshojnë status. Me shpenzimet do dini si te silleni gjithë kohës dhe gjendja do mbetet e mire.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Nesër “ngrin” Shqipëria/ Termometri shkon -10 gradë celsius

Publikuar

-

Nga

Dita e hënë pritet të sjellë temperatura shumë të ulta ne vendin tonë.

Në fillimin e javës priten rryma ajri shume të ftohta me origjine polare që do të prekin gjithë Ballkanin duke përfshirë edhe vendin tone.

Moti do të jetë i kthjellët por do të bëjë shumë ftohtë pasi termometri do të zbresë nën zero.
Temperaturat do të zbresin deri në -10 gradë në veri, -5 në onat e ulëta dhe -2 në bregdet./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Emigrantët lënë Shqipërinë pas festave/ Fluks lëvizjesh në pikat kufitare

Publikuar

-

Nga

Pas pushimeve në Shqipëri, për emigrantët është koha të lënë vendin e tyre dhe të rikthehen në shtetet ku jetojnë e punojnë.

Në pikat kufitare të vendit, janë shënuar radhë të gjata dhe fluks në qarkullim.

Vetëm  ditën e djeshme në pikën kufitare të Kapshticës kanë hyrë 3527 dhe kanë dalë 5515 shtetas.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 14 korrik 2018

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 3 dhjetor 2018

Ndërkohë, në pikën kufitare të Qafë-Thanës kanë hyrë 3387 dhe kanë dalë 2882 shtetas./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Nisin reshjet e borës në Korçë/ Probleme në disa akse

Publikuar

-

Nga

Qarku i Korçës është përfshirë nga reshje dëbore që prej orëve të para të mëngjesit të sotëm.

Zonat me reshjet intensive janë aksi Boboshticë-Dardhë, Korçë-Voskopojë dhe pjesa e Qarrit ka deri sasia e borës ka arritur 7 cm dhe kalohet vetëm me zinxhirë.

Në Qarr ka probleme pasi është bllokuar rruga nga automjetet që kanë mbetur në rrugë, pasi nuk kishin zinxhirë.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 3 dhjetor 2018

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 9 maj 2019

Ndërkaq, sipas  Sherbimit Meteorologji, në vijim moti do të vij duke u përkeqësuar. Reshje dëbore priten në veri, verilindje, jug dhe juglindje, ndërsa në bregdetin jugor reshje shiu të dobëta. Ndërsa temperaturat do të pësojnë rënie e cila do të jetë e ndjeshme në orët e pasdites e të mbrëmjes./CNA.al

LEXO TE PLOTE