Connect with Us

Denoncon Bardh Spahia/ Urgjenca e Shkodrës ka mungesë aparaturash dhe medikamentesh

Politikë

Denoncon Bardh Spahia/ Urgjenca e Shkodrës ka mungesë aparaturash dhe medikamentesh

Publikuar

-

Ish-deputeti Bardh Spahia, duke iu referuar mesazhit të një qytetari dixhital, ka ngritur akuzat se Urgjenca e Tiranës nuk ka mungesa bazike të ardhjes në ndihmë të pacientëve në kushte emergjence.

Në mesazhin e publikuar nga Spahia në rrjetet sociale, thuhet se ambulancat nuk kanë aparatet për matjen e parametrave mjekësorë, si dhe nuk kanë medikamentet e duhura.

Demokrati thotë se Urgjenca e Shkodrës has të njëjtat probleme me atë të Tiranës, ndaj kërkon reagimin e Ministres së Shëndetësisë Ogerta Manastirliut.

“Situata e Urgjences se Tiranes nuk eshte rast i vecuar. Urgjenca e Shkodres ka te njejten situate me mungese ilacesh per ndihmen e shpejte. Pyetje per znj. ministre Ogerta Manastirliu: o zonje, cfare ben pjesen tjeter te kohes kur nuk del ne ERTV?”, shkruan ai./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Më kanë bërë bllok”/ Bamir Topi ankohet se nuk e ftojnë në emisione

Publikuar

-

Nga

ish-presidenti bamir topi ne studio

Janë të shumtë personazhet publikë që ankohen se nuk gjejnë hapësira televizive ku të shprehin mendimet e tyre.

Një ankesë të tillë e ka bërë pasditen e sotme edhe ish-presidenti Bamir Topi, teksa ishte i ftuar në emisonin “45 minuta”.

Gjatë emisionit, ai deklaroi se nuk kanë mbetur më hapësira televizive, ndërsa theksoi se edhe kur shkon në emisione nuk i japin kohën e duhur të flasë dhe të shprehë qartë mendimin e tij.

Në përfundim të intervistës, Topi tha duke qeshur se disa gazetarë që kanë emisionet e tyre “i kanë bërë bllok”.

LEXO EDHE:  Buxheti për 2020-ën/ PD: Nuk ka rritje reale për shëndetësinë

LEXO EDHE:  Video-Aksident i rëndë/ Ish-deputeti ndihmon të plagosurën

“Faleminderit që më ftove ti në fakt, se të tjerët më kanë bërë bllok”, theksoi ai./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Topi kritikon analistët/ “Janë të paguar nga opozita dhe mazhoranca, opinione të skandalizuara”

Publikuar

-

Nga

Ish-presidenti Bamir Topi ka kritikuar analistët për deklaratat e tyre në emisionet televizive.

Topi i akuzoi analistët se janë të paguar nga partitë politike dhe thonë çdo ditë të njëjtat gjëra.

“Shikoni dy profile të ndjeshmërisë publike në mëngjes dhe mbrëmje, në mëngjes është i hallexhinjve se ata janë zgjuar se janë në hall, ndërsa kur shef emisionet e mbrëmjes, sheh opinionistë të paguar mirë, disa paguhen nga opozita dhe disa nga qeveria. Merr ditën e enjte, shih emisionet e mëngjesit dhe shikoje në të njëjtën mënyrë në darkë. Sot unë e ka shumë të vështirë të përcaktoj kush është në drejtimin politik të vendit, janë opinionistët apo janë politikanët”, tha ai në emisionin “45 minuta”.

LEXO EDHE:  “Teatri i ushtarëve të rinj”/ Ish deputeti demokrat sulmon opozitën parlamentare

LEXO EDHE:  "Teatri i ushtarëve të rinj"/ Ish deputeti demokrat sulmon opozitën parlamentare

Ish-Kreu i Shtetit nënvizoi më tej se në rast se do kishte një përplasje të fortë të opinioneve realiste, do i jepte të drejtë, por theksoi se shikon se opinionet janë të skandalizuara./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Nuk e di kush është kryetari i opozitës”/ Topi sulmon Bashën, s’kursen as Ramën

Publikuar

-

Nga

Ish-presidenti Bamir Topi nuk e ka kursyer aspak opozitën dhe mazhorancën, për situatën politike të krijuar në vend.

Topi tha se ashtu siç po vepron mazhoranca sot, ka vepruar edhe opozita dje kur ka qenë në pushtet.

Ish-Kreu i Shtetit deklaroi se ka informacione se administrata nuk është më siç ka qenë, pasi ka ardhur duke u varfëruar.

Më tej, ish-presidenti ka kritikuar ashpër Lulzim Bashën, teksa tha se nuk po e kupton më se kush është kryetari i opozitës.

LEXO EDHE:  Paketa “Anti-KÇK”/ Spahia: Kryeministri bën sikur vjen nga hëna

LEXO EDHE:  Paketa “Anti-KÇK”/ Spahia: Kryeministri bën sikur vjen nga hëna

“Absolutisht unë nuk flas thjeshtë me emra, unë flas me institucione, është kryetari i mazhorancës dhe e kam shumë të vështirë të them kryetari i opozitës se nuk e di kush është kryetari i opozitës. Nëse humbet prap, çfarë do thotë nesër? Dhe nuk më intereson fare ndjesia apo statusi emocional i kryetarit të opozitës, por ku do shkojë fati i këtyre njerëzve?”, u shpreh Topi në emisonin “45 minuta”./ CNA.al

LEXO TE PLOTE