Connect with Us

Aksidenti tragjik në Elbasan/ Makina ku humbi jetën 5-vjeçari, drejtohej nga gjyshja

Kronika

Aksidenti tragjik në Elbasan/ Makina ku humbi jetën 5-vjeçari, drejtohej nga gjyshja

Publikuar

-

Detaje të reja janë zbardhur nga aksidenti i rëndë që ka ndodhur mëngjesin e sotëm në aksin rrugor Elbasan-Peqin, ku humbi jetën një 5-vjeçar.

Mësohet se i mituri udhëtonte në një makinë tip “Fiat” e cila drejtohej nga gjyshja e tij.

Sipas burimeve të policisë, shtetasja me inicialet K.L., 51-vjeçe, ishte banuese në Peqin dhe ishte nisur drejt Elbasanit me nipin e saj 5-vjecarin me inicialet L.S., ku gjatë rrugës makina e tyre është përplasur gjatë rrugës me një mjet tip ‘Volksëagen’ me drejtues një 67-vjeçar me inicialet H.S./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Aksident i rëndë në Gjirokastër/ Fouristrada përmbyset në mes të rrugës

Publikuar

-

Nga

Aksident i rëndë në Gjirokastër/ Fouristrada përmbyset në mes të rrugës

Një aksident rrugor është regjistruar pasditen e sotme në Gjirokastër pranë fshatit Lazarat.

Mësohet se një fuoristradë tip “Suzuki” ka dalë nga rruga duke u përmbysur.

Nuk dihet ende nëse ka të lënduar prej këtij aksidenti.

Ndërkaq, policia ka nisur punën për zbardhjen e plotë të shkaqeve./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Momente paniku afër tunelit të Krrabës/ Makina merr flakë në ecje, disa të lënduar

Publikuar

-

Nga

Momente paniku afër tunelit të Krrabës/ Makina merr flakë në ecje, disa të lënduar

Një automjet është përfshirë nga flakët këtë pasdite. Ngjarja ka ndodhur në aksin e rrugës kombëtare Elbasan-Tuneli i Krrabës.

Në momentin që automjeti ka shpërthyer në flakë ka qënë në lëvizje afër vendit të quajtur Mamël jo shumë larg tunelit.

Sipasojë e flakëve kanë pësuar lëndime të lehta pasagjerët të cilët janë jashtë rrezikut për jetën.

LEXO EDHE:  Elbasan/ U kap duke shitur 3 pistoleta, arrestohet 65-vjeçari

LEXO EDHE:  Digjen disa automjete/ Ishin parkuar brenda karburantit

Ndërkohë ende nuk dihen shkaqet e këtij incidenti./CNA.al

 

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Aksident në Shkozë/ Përplasen dy makina

Publikuar

-

Nga

Aksident në Shkozë/ Përplasen dy makina

Një aksident rrugor ka ndodhur pasditen e sotme në afërsi të Shkozës, Tiranë.

Mësohet se një automjet tip ‘Ford’ është përplasur me një automjet tjetër tip ‘Audi’.

Fatmirësisht nga aksidenti nuk ka të lënduar, por vetëm dëme materiale.

Ndërkaq, policia ka shkuar në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e shkaqeve./CNA.al

LEXO TE PLOTE