Connect with Us

Vijon shembja e godinës nr.15 në QS/ I vendoset shiriti i kuq dhe dy ndërtesave të tjera

Sociale

Vijon shembja e godinës nr.15 në QS/ I vendoset shiriti i kuq dhe dy ndërtesave të tjera

Publikuar

-

Vijon edhe sot aksioni për shembjen e godinës nr.15 në Qytet Studenti, e cila u shpall e pabanueshme pas tërmetit të 26 nëntorit.

Ndërkohë raportohet se në plan për t’u shembur janë edhe godinat katër katëshe 18 dhe 19, të cilat janë vlerësuar si të pabanueshme nga bashkia.

Gjithashtu bashkia i ka vendosur shiritin e kuq edhe dy godinave të tjera, ku ishin të strehuar studentë.
Bëhet fjalë për godinat 22 dhe 23, shumë pranë godinës nr.15./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Pas Tik Tok-ut, deputeti merr rolin e ndërmjetësit për historinë e bujshme të “Nojës”

Publikuar

-

Nga

Deputeti i opozitës Halit Valteri, i cili tashmë është pjesë e partisë Lëvizja Demokratike Shqiptare, kohët e fundit është bërë përdorues i rregullt i Tik Tok-ut.

CNA.al publikoi një video, të deputetit të “opozites së re” të dalë nga lista Basha, i cili shfaqej duke ngrënë dy copa mishi, me dy pirunj njëkohësisht, ndërsa kërcen. Në një tjetër video në Tik Tok, deputeti i Lulit kërkon t’ia lëpijnë. Ai shfaqet me një akullorë në dorë dhe me një gjuhën që nuk i shkon për shtat një deputeti të Kuvendit të Shqipërisë.

Ndërkohë, sot Valteri ka takuar Brisilda Rrokun, vajzën e cila u dhunua nga Margerita Gjoni, pasi kishte shkuar më të dashurin e saj. Fotoja është bërë publike nga Ina Kollçaku, ish-konkurente në emisionin “Përputhen” dhe siç lexohet në shkrimin e saj, ishte deputeti ai që iu mundësoi takimin dy vajzave.

LEXO EDHE:  IKMT shemb ndërtesën pa leje tek pedonalja

LEXO EDHE:  Shemben 18 pallate të dëmtuara nga tërmeti në Shijak/ Rama i pranishëm

“Faleminderit pafund deputetit që bëri të mundur takimin tim me Brisilda Rrokun, ashtu siç premtove. Faleminderit të gjithëve për mesazhet”- shkruan Ina Kollçaku.Brisilda Rroku, personazhi kryesor i fenomenit “Noja” ka dhënë një intervistë për jetën e saj në studion e Shqipëria Live, ku tha se është ndjerë e kërcënuar dhe diskriminuar, duke bërë me dije se një impakt të madh kanë pasur edhe rrjetet sociale./CNA.al

A do e lëpish apo jo?/ Deputeti i Lulit sjell videot me lutje by….

LEXO TE PLOTE

Sociale

Deputetja socialiste në pritje të ëmbël/ Fotografohet me barkun e rrumbullakosur

Publikuar

-

Nga

Deputetja socialiste në pritje të ëmbël/ Fotografohet me barkun e rrumbullakosur

Deputetja e Partisë Socialiste, Blerina Gjylameti është në pritje të fëmijës së saj të dytë.

Deputetja është fotografuar së fundmi me barkun e rrumbullakosur. Gjylameti ka ndarë në rrjete sociale disa fotografi gjatë inspektimit të punës që po kryhet në shkollën e Lalmit, ndërsa bie në sy barku i saj.Ndërkohë, kujtojmë gjithashtu se ajo është nënë e një djali 10-vjeçar./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Një ditë para fillimit të shkollës/ Shahini mesazh nxënësve

Publikuar

-

Nga

Një ditë para fillimit të shkollës/ Shahini mesazh nxënësve

Ministrja e Arsimit, Besa Shahini një ditë para nisjes së vitit shkollor ka përcjellë një mesazh për të gjithë nxënësit.

Shahini përmes një postimi në rrjetin social Facebook , shkruan se rikthimi në shkolla do të bëhet me një normalitet të ri, duke respektuar masat dhe protokollet për të mos lejuar përhapjen e Covid-19.“Pas një kohe të gjatë larg shoqeve dhe shokëve të klasës, nxënësit tanë do të ritakohen nesër në bankat e shkollës.
Kësaj here me një “normalitet të ri”, duke mbajtur maskën, ruajtur distancën dhe respektuar rregullat anti-COVID në mënyrë që të ruhet shëndeti i të gjithëve dhe të sigurohet një proces i mbarë shkollor”, shkruan ministrja./CNA.al

LEXO TE PLOTE