Connect with Us

Rama dhe ekspertët izraelitë vijojnë inspektimet e banesave/ Duhet ta puthësh shtëpinë sepse iu ka mbrojtur

Sociale

Rama dhe ekspertët izraelitë vijojnë inspektimet e banesave/ Duhet ta puthësh shtëpinë sepse iu ka mbrojtur

Publikuar

-

Kryeministri Edi Rama është duke inspektuar godinat e dëmtuara nga tërmetet bashkë me një grup inxhinierësh izraelitë.

Rama së bashku me grupin e ekspertëve izraelitë i shpjeguan një familjeje e cila e kishte shtëpinë e dëmtuar, që nuk ka vend për panik dhe shqetësim, pasi dëmet janë vetëm sipërfaqësore.

“Mbas kësaj katastrofe duhet ta puthësh shtëpinë sepse ju ka mbrojtur. I shohim të çarat, por s’ka problem. S’ka probleme në strukturë dhe në kollona. Kemi një plan të qartë si t’i bëjmë muret më të forta dhe më të qendrueshme. Ti ishe vetëm, por tani jemi edhe ne me ju”, tha një prej ekspertëve.

LEXO EDHE:  Parashikimi i Ndokës/ “Basha dhe Rama në prag të humnerës”

Ramës i është dashur të bëjë përkthyesin mes grupit të izraelitëve dhe banorëve të prekur nga tërmetet./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Nesër “ngrin” Shqipëria/ Termometri shkon -10 gradë celsius

Publikuar

-

Nga

Dita e hënë pritet të sjellë temperatura shumë të ulta ne vendin tonë.

Në fillimin e javës priten rryma ajri shume të ftohta me origjine polare që do të prekin gjithë Ballkanin duke përfshirë edhe vendin tone.

Moti do të jetë i kthjellët por do të bëjë shumë ftohtë pasi termometri do të zbresë nën zero.
Temperaturat do të zbresin deri në -10 gradë në veri, -5 në onat e ulëta dhe -2 në bregdet./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Emigrantët lënë Shqipërinë pas festave/ Fluks lëvizjesh në pikat kufitare

Publikuar

-

Nga

Pas pushimeve në Shqipëri, për emigrantët është koha të lënë vendin e tyre dhe të rikthehen në shtetet ku jetojnë e punojnë.

Në pikat kufitare të vendit, janë shënuar radhë të gjata dhe fluks në qarkullim.

Vetëm  ditën e djeshme në pikën kufitare të Kapshticës kanë hyrë 3527 dhe kanë dalë 5515 shtetas.

LEXO EDHE:  PS në aksion, Luli në gjumë/ Socialistët mbledhin Asamblenë, Basha me pushime

LEXO EDHE:  Takimi Basha-Rama/Përgënjeshtron Presidenca: Ja e vërteta

Ndërkohë, në pikën kufitare të Qafë-Thanës kanë hyrë 3387 dhe kanë dalë 2882 shtetas./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Nisin reshjet e borës në Korçë/ Probleme në disa akse

Publikuar

-

Nga

Qarku i Korçës është përfshirë nga reshje dëbore që prej orëve të para të mëngjesit të sotëm.

Zonat me reshjet intensive janë aksi Boboshticë-Dardhë, Korçë-Voskopojë dhe pjesa e Qarrit ka deri sasia e borës ka arritur 7 cm dhe kalohet vetëm me zinxhirë.

Në Qarr ka probleme pasi është bllokuar rruga nga automjetet që kanë mbetur në rrugë, pasi nuk kishin zinxhirë.

LEXO EDHE:  Ngjarja e bujshme me gjyshen në Berat/ Merret vendimi drastik për drejtorinë e ALUIZNIT

LEXO EDHE:  Ngjarja e bujshme me gjyshen në Berat/ Merret vendimi drastik për drejtorinë e ALUIZNIT

Ndërkaq, sipas  Sherbimit Meteorologji, në vijim moti do të vij duke u përkeqësuar. Reshje dëbore priten në veri, verilindje, jug dhe juglindje, ndërsa në bregdetin jugor reshje shiu të dobëta. Ndërsa temperaturat do të pësojnë rënie e cila do të jetë e ndjeshme në orët e pasdites e të mbrëmjes./CNA.al

LEXO TE PLOTE