Connect with Us

Ahmetaj përgënjeshtron opozitën për fondet pas tërmetit/ Nuk cënohen pagat dhe pensionet

Politikë

Ahmetaj përgënjeshtron opozitën për fondet pas tërmetit/ Nuk cënohen pagat dhe pensionet

Publikuar

-

Ish-ministri i Financave Arben Ahmetaj, foli për akuzat e ngritura nga opozita, se qeveria po mban pagat e mësuesve dhe policëve si dhe pensionet e të moshuarve për të mbledhur fonde për rindërtimin e banesave të dëmtuara nga tërmei.

Ahmetaj i cilësoi të pavërteta këto akuza në mbledhjen e Dytë të Komitetit Kombëtar të Rindërtimit, pasi pretendon se pagat e pensionet nuk janë cënuar.

“E gjitha kjo u bë mundur pa cënuar pagat, pa cënuar shërbimet siç ndodh rëndom në shumë vende që cënojnë këto shërbime, paga , pensione apo të rrisin taksat”, deklaroi ai, ndërsa foli për fondin që do të vihet në dispozicion për të normalizuar situatën pas tërmetit të 26 nëntorit që shkaktoi vdekjen e 51 personave./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Mos mbështesni ata që u pasuruan përtej çdo imagjinate”/ Rudina Hajdari vijon fushtën në Elbasan

Publikuar

-

Nga

“Mos mbështesni ata që u pasuruan përtej çdo imagjinate”/ Rudina Hajdari vijon fushtën në Elbasan

Deputetja Rudina Hajdari vijon fushatën në qarkun e Elbasanit, ndërsa i fton të gjithë t’i bashkohen ekipit të saj.

Përmes një postimi në rrjetet sociale ajo shkruan, se shqiptarët s’mund të mbështesin më “ata që për 30 vite u pasuruan pa punuar një ditë, përtej çdo imagjinate”.

“Çfarë do bëjmë këto zgjedhje?

Do vazhdojmë të mbështesim të vjetrit, ata që për 30 vite u pasuruan përtej çdo imagjinate pa punuar asnjë ditë, falë besimit dhe votës tonë, duke e detyruar miliona shqiptarë të largohen e duke varfëruar pjesën tjetër?

Apo do i japim forcë të rinjve dhe të rejave profesioniste, të mirëshkolluar, të aftë në profesionet e tyre e plot me pasion e ideal për ta ndryshuar vendin?

Zgjedhja është e çdo votuesi!

Ne do vazhdojmë të trokasim pa përtuar në çdo derë, në cdo lagje, në çdo fshat e të flasim me këdo për ta bindur se ndryshimi për mirë vjen vetëm duke mbështetur me votë Nismën Thurje në 25 prill!

#bashkohemi. Nëse do të jesh pjesë e skuadrës tonë në Qarkun e Elbasanit, më shkruaj këtu ose regjistrohu te rudinahajdari.al”, shkruan Hajdari.

LEXO EDHE:  Pagat e administratorëve të rinj te pushtetit vendor

LEXO EDHE:  Ilir Beqaj meriton pensionin e mamit dhe dasmen e Lali Erit

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Në timon pa rrip sigurimi/ Nis ‘fushta’, “Mos bëj dhe ti si Luli!

Publikuar

-

Nga

Në timon pa rrip sigurimi/ Nis ‘fushta’, “Mos bëj dhe ti si Luli!

Fotoja e e kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Bashan, teksa shijon fundjavën me bashkëshorten e tij duke udhëtuar me makinë, por pa vendosur rripin e sigurimit, ka sjellë reagime të shumta.

Pas kritikave të zëvendëskryeministrit Erion Braçe, ka reaguar dhe zv.ministri i Brendshëm, Besfort Lamallari.

Duke i këshilluar qytetarët të mos veprojnë si kryetari i PD-së, ai tregon statistikat e aksidenteve fatale në vendin tonë, dhe thotë se shumë prej tragjedive mund të ishin shmangur nëse shoferët e pasagjerët do të kishin vendosur rripin e sigurimit.

LEXO EDHE:  Ilir Beqaj meriton pensionin e mamit dhe dasmen e Lali Erit

LEXO EDHE:  Drejtësia/Ahmetaj: Basha peng i Berishës, puç pa armë

“Mos bëj dhe ti si Luli!

Mbi 1000 vetë kanë humbur jetën në vitet 2009-11, kur Luli ishte MB. Shumë prej tyre mund të kishin shpëtuar falë rripit të sigurisë!

Më tepër se librat, fëmijët mësojnë nga sjellja e prindërve.

Timoni është përgjegjësi dhe jo aventurë!”

LEXO TE PLOTE

Politikë

Do të nënshkruajë nesër marrëveshjen me Kryemadhin/ Basha bën lëvizjen e papritur

Publikuar

-

Nga

Do të nënshkruajë nesër marrëveshjen me Kryemadhin/ Basha bën lëvizjen e papritur

Kreu i PD Lulzim Basha ka mbledhur sërish këtë të diel në selinë blu drejtuesit politikë në qarqe.

Javën e kaluar Basha kërkoi denoncime konkrete lidhur me tentativat nga ana e kundërshtarëve politikë për të manipuluar procesin zgjedhor.

Basha u ka kërkuar drejtuesve politikë që të kenë prova konkrete në lidhje me këto denoncime, ndërsa ka kërkuar vigjilencë për çdo rast të mundshëm.

LEXO EDHE:  “Ata sot janë Shqipëria”/ Propozimi: Dy mijë euro pagë për mjekët, një mijë euro për infermierët

LEXO EDHE:  Ndikimi i COVID-19 në ekonomi/ Ahmetaj tregon humbjet e shtetit

Ditën e nesërme Basha do të nënshkruajë marrëveshjen për koalicionin paszgjedhor me kryetaren e LSI-së Monika Kryemadhi, pas nënshkrimit të marrëveshjes së koalicionit parazgjedhor me 12 parti, që u depozitua në KQZ.

LEXO TE PLOTE