Connect with Us

60 vjeçari i dehur vret me armë gjahu të riun, identifikohet 26-vjeçari

Kronika

60 vjeçari i dehur vret me armë gjahu të riun, identifikohet 26-vjeçari

Publikuar

-

Identifikohet i riu, i cili mbeti i vrarë mbrëmjen e sotme gjatë të shtënave me armë në Kavajë.

Mësohet se viktimë ka mbetur 26-vjeçari M.Ismailaj, ndërkohë nga informacionet paraprake, raportohet se autori Xhevdet Leçini ka qenë i dehur në momentin e ngjarjes.

Pas një konflikti të çastit, Leçini ka marrë armën dhe ka qëlluar për vdekje të riun, trupi i pajetë i të cilit është transportuar drejt Spitalit të Durrësit.

LEXO EDHE:  Si t’i shmangim vjedhjet e shtëpisë në verë?/ Policia jep disa këshilla profesionale

Sakaq, policia ka shoqëruar autorin e ngjarjes dhe ka hapur hetimet për zbardhjen e plotë të shkaqeve të vrasjes./ CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Rrëzohen disa pemë në Kopshtin Botanik/ Dëmtohet linja e tensionit

Publikuar

-

Nga

Disa pemë janë rrëzuar në Kopshtin Botanik nga stuhia e fortë e erës që ka mbërthyer ditën e sotme të gjithë vendin.

Mësohet se pemët kanë dëmtuar linjën e tenionit të mesëm dhe kanë lënë pa drita një pjesë të Tiranës, konkretisht zonën e Selitës.

OSHEE bën me dije se grupet e punës ndodhen në terren dhe po mundohen të riparojnë defektin.

LEXO EDHE:  Arbion e Alban Aliko, apo Bajram Boçi, kush e vrau Ibrahim Bashën?

LEXO EDHE:  “Alkooli i Aleksandër Gjokës vs kokaina e Ramës”/ Paloka: I turpshëm njoftimi për këngëtarin

Ndërkohë kujtojmë se era e fortë ka shembur dhjetëra pemë dhe kanë mbetur pa drita edhe disa zona të Krujës dhe Mamurrasit./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Aksident fatal në Gjirokastër/ Autobusi përplas për vdekje këmbësorin

Publikuar

-

Nga

Një autobus ka përplasur për vdekje një këmbësor, mbrëmjen e sotme, në aksin rrugor Tepelenë – Gjirokastër.

Blutë raportojnë se, si pasojë,  ka ndërruar jetë këmbësori 45-vjeçar, me iniciale L.R., trupi i të cilit është dërguar në morg.

“Rreth orës 18:15, në aksin rrugorë Tepelenë – Gjirokastër, në afërsi  të fshatit Humelic,  një autobuz, me drejtues shtetasin L.R, 45 vjeç, banues Vlorë  ka goditur një këmbësor, i cili ka ndërruar jetë”, njofton policia.

LEXO EDHE:  Video-Dokumentohen 12 vjedhje banesash/ Arrestohet “tmerri” i banorëve, në kërkim një tjetër

LEXO EDHE:  Plagosi me thikë 46-vjeçarin/ Arrestohet autori në Fier

Nga informacionet paraprake, ende nuk bëhen me dije shkaqet e aksidentit fatal, por grupi hetimor ka shkuar në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e saj.

Ndërkohë drejtuesi i autobusit është shoqëruar në komisariatin e policisë Gjirokastër, ku po kryhen veprimet proceduriale./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Stuhia e erës rrëzon ullinjtë/ Kruja dhe Mamurrasi mbeten pa drita

Publikuar

-

Nga

Stuhia e erës ka rrëzuar disa rrënjë ullinj dhe pemë të tjera në qytetin e Krujës.

Mësohet se si pasojë e erës së fortë, për rreth 30 minuta, është bllokuar aksi rrugor që lidh Fushë- Krujën me Krujën, derisa forcat zjarrfikëse bënë të mundur largimin e pemëve nga rruga.

Gjithashtu era e fortë ka shkaktuar dëme edhe në rrjetin e energjisë elektrike. Disa zona të Krujës kanë mbetur pa energji elektrike, ndërsa OSHEE njofton se brigadat po punojnë në terren.

LEXO EDHE:  Arbion e Alban Aliko, apo Bajram Boçi, kush e vrau Ibrahim Bashën?

LEXO EDHE:  “Alkooli i Aleksandër Gjokës vs kokaina e Ramës”/ Paloka: I turpshëm njoftimi për këngëtarin

Ndërkohë, pa energji kanë mbetur edhe disa zona në Mamurras./ CNA.al

LEXO TE PLOTE