Connect with Us

Flakët “përpijnë” një magazinë në Fier/ Shkrumbohet një furgon dhe 1000 dengje bari

Kronika

Flakët “përpijnë” një magazinë në Fier/ Shkrumbohet një furgon dhe 1000 dengje bari

Publikuar

-

Një magazinë në Suk të Fierit është përfshirë nga zjarri gjatë natës.

Mësohet se magazina ka qenë në pronësi të shtetasit E.Hatija dhepërpasojë është djegur një fugon me karroceri dhe rreth 1000 dengje bari.

Në vendngjarje kanë shkuar forcat zjarrfikëse të cilët kanë arritur të izolojnë banesën e cila ndodhet pranë magazinës ku ndodheshin dengjet e barit.

LEXO EDHE:  Babai i Ermirës thyen heshtjen/ Iku në lule të moshës, ja si e përcollëm

Ndërkohë nuk dihen ende shkaqet e rënies së zjarrit dhe autoritetet po punojnëpër zbardhjen e rrethanave të ngjarjes./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Shpërthen në flakë kabina te Tregu Elektrik/ Zona zhytet në errësirë

Publikuar

-

Nga

Një kabinë elektrike është përfshirë nga flakët vetëm pak minuta më parë te Tregu Elektrik, në Tiranë.

Mësohet se, si pasojë, ka mbetur pa energji elektrike e gjithë zona.

Nga informacionet paraprake, dyshohet se shkak i shpërthimit të kabinës ka qenë ngarkesa e madhe.

Ndërkohë forcat zjarrfikëse dhe janë nisur drejt vendngjarjes për të bërë të mundur shuarjen e flakëve dhe zbardhjen e plotë të shkaqeve të shpërthimit./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Era e fortë rrëzon pemët në Kopshtin Botanik/ Dëmtohet linja e tensionit

Publikuar

-

Nga

Disa pemë janë rrëzuar në Kopshtin Botanik nga stuhia e fortë e erës, që ka mbërthyer ditën e sotme të gjithë vendin.

Mësohet se pemët kanë dëmtuar linjën e tensionit të mesëm dhe kanë lënë pa drita një pjesë të Tiranës, konkretisht zonën e Selitës.

OSHEE bën me dije se grupet e punës ndodhen në terren dhe po mundohen të riparojnë defektin.

LEXO EDHE:  Mundësi punësimi për një projekt në Korçë dhe Fier

LEXO EDHE:  Nuk përmbushnin kushtet higjeno-sanitare/ AKU mbyll 5 “Fast Food-e” në Fier

Ndërkohë, kujtojmë se, era e fortë ka shembur dhjetëra pemë dhe kanë mbetur pa drita edhe disa zona të Krujës dhe Mamurrasit./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Aksident fatal në Gjirokastër/ Autobusi përplas për vdekje këmbësorin

Publikuar

-

Nga

Një autobus ka përplasur për vdekje një këmbësor, mbrëmjen e sotme, në aksin rrugor Tepelenë – Gjirokastër.

Blutë raportojnë se, si pasojë,  ka ndërruar jetë këmbësori 45-vjeçar, me iniciale L.R., trupi i të cilit është dërguar në morg.

“Rreth orës 18:15, në aksin rrugorë Tepelenë – Gjirokastër, në afërsi  të fshatit Humelic,  një autobuz, me drejtues shtetasin L.R, 45 vjeç, banues Vlorë  ka goditur një këmbësor, i cili ka ndërruar jetë”, njofton policia.

LEXO EDHE:  Babai i Ermirës thyen heshtjen/ Iku në lule të moshës, ja si e përcollëm

LEXO EDHE:  Mundësi punësimi për një projekt në Korçë dhe Fier

Nga informacionet paraprake, ende nuk bëhen me dije shkaqet e aksidentit fatal, por grupi hetimor ka shkuar në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e saj.

Ndërkohë drejtuesi i autobusit është shoqëruar në komisariatin e policisë Gjirokastër, ku po kryhen veprimet proceduriale./ CNA.al

LEXO TE PLOTE