Connect with Us

“Ka dritë në fund të tunelit”/ Artan Hoxha kthehet pas në kohë, çfarë ndodhi vite me parë

Lajme

“Ka dritë në fund të tunelit”/ Artan Hoxha kthehet pas në kohë, çfarë ndodhi vite me parë

Publikuar

-

Artan Hoxha ironizon mediat serbe/ Askush nuk i ka bërë atentat ekipit Cverna Zvezda

Gazetari Artan Hoxha shkruan se fitorja e sotme e ekipit të Dinamos, tregon se ka dritë në fund të tunelit, për ekipin me një histori 70-vjeçare mbi supe.

Në një postim në rrjetet sociale, Artan Hoxha shkruan se “Kjo është një kohë e vështirë per te qene tifoz i Dinamos…
Por ka drite ne fund te tunelit,…
pas 10 javesh, nje skuader e braktisur nga te gjithe,e lene ne meshire te fatit, pa fushe ku te stervitet, pa president, pa sponsore, pa para, nje skuader krejtesisht amatore dhe pothuajse e rrezuar per here te pare ne historine e saj 70 vjecare ne kategorine e dyte, por sot ia doli te marre fitoren e pare me shpirt ne dhembe…”.

Më tej, ai rikthehet pas në kohë, ndërsa kujton edhe fitoren e Kupës së Republikës, në 1989-en.

“Nje fitore qe me ka shijuar, njelloj si goli i trete i Sulejman Demollarit ne finalen e luajtur dy here per kupen e Republikes ndaj Partizanit te Ylli Shehut me 1989-en, po nje lloj sa goli i Klod Asllanit ne minuten e 93-te ne ndeshjen e fundit te sezonit 2001-2002 kur Dinamo e Faruk Sejdinit dhe Redi Jupit e fitoi titullin ne “Loro Borici” ne frymen e fundit kunder Tiranes duke mundur Vllaznine 0-1, apo sa goli i dyte i Nertil Ferrajt ne finalen e sezonit 2007-2008 kur Dinamo e fitoi titullin e 17-te ne stadiumin “Dinamo” ndersa kishte marre dy kartona te kuq ndaj Partizanit te Bledi Shkembit…”-shkruan Artan Hoxha./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

Humbja e mjekut nga Kavaja/ Ministria e Shëndetësisë: Shërbeu deri në fund me devotshmëri

Publikuar

-

Nga

Situata e pandemisë/ Ministria e Shëndetësisë udhëzime të rëndësishme për qytetarët

Ministria e Shëndetësisë ka konfirmuar humbjen e mjekut Sefer Derivishi për shkak të koronavirusit.

Ministria deklaron se prej dy javësh mjeku i qendrës shëndetësore Helmas në Kavajë, ndodhej i shtruar në spitalin “Shefqet Ndroqi”.

Pavarësisht përpjekjes së kolegëve të tij për ta mbajtur në jetë, 61-vjeçari humbi betejën me virusin.

Ministria e Shëndetësisë i shpreh ngushëllimet familjarëve, ndërsa për mjekun thotë se ka shërbyer me devotshmëri.

“Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale njofton me hidhërim të thellë ndarjen nga jeta të mjekut të qendrës shëndetësore Helmas në Kavajë, dr. Sefer Derivishi, i cili nuk e fitoi dot betejën me COVID19.Pas dy javësh në terapi intensive në spitalin “Shefqet Ndroqi” mjeku 61-vjeçar që vuante nga disa sëmundje, ka humbur jetën mbrëmjen e sotme, megjithë përpjekjet e parreshtura të stafit mjekësor.

LEXO EDHE:  Artan Hoxha publikon videon dhe ironizon anti-KÇK/ Sapo morën vesh se bjondia e OFL…

LEXO EDHE:  Artan Hoxha ironizon arrestimin e Rroshit/ Ç’të mbjellësh, do korrësh...kokat tuaja hëngshi!

Ngushëllime familjes, kolegëve dhe miqve të dr. Seferit, i cili i shërbeu deri në fund me devotshmëri komunitetit të tij!”, thuhet në deklaratë./ CNA.al

Covid shkakton një tjetër viktimë mes bluzave të bardha/ Humb jetën mjeku nga Kavaja

LEXO TE PLOTE

Lajme

“Vendimi për Cekajn qesharak”/ Maks Haxhia: Gjykata s’kishte asnjë provë

Publikuar

-

Nga

“Vendimi për Cekajn qesharak”/ Maks Haxhia: Gjykata s’kishte asnjë provë

Gjykata e Posaçme Antikorrupsion dënoi pak më parë me 21 vite burg Arbër Cekajn, që me ulje i mbeten për të kryer 14 vite.

Nga ana tjetër, Donald Lushaj u dënua me 16 vite burg që i shkurtohen në 10 vite e 8 muaj dhe Armando Pezaku me 13 vite që me uljen i mbeten 8 vite e 8 muaj.

Për këtë ka reaguar edhe avokati mbrojtës Mask Haxhia, i cili deklaroi se ky është një vendim qesharak dhe skandaloz.

Sipas tij, Gjykata nuk kishte asnjë provë që të vërtetonte se Cekaj kishte lidhje e drogën.“Kemi bërë 28 kërkesa dhe nuk është pranuar asnjë. Që në fillim të seancës dhe në të gjitha të tjerat në vijim kemi kërkuar mediat të jenë të pranishme dhe për çudi kjo gjykatë tha se ka një vendim të qeverisë për mospranimin e mediave dhe qesharake është se në fund i pranoi mediat. Ky është një proces komik. Ju siguroj se kushdo profesionist do të skandalizohet me këtë vendim, pasi nuk pati asnjë provë. Më qesharakja ishte në fund të vendimit, kur ju e dini se 1 kg hashash të gjendet në një makinë, sekuestrohet makina, ndërsa gjykata, kur janë gjetur 613 kg kokainë, vendosi që kontenieri t’i kthehet pronarëve.

LEXO EDHE:  Artan Hoxha zbulon mënyrën /Ja se si po përfshihet bota e krimit në parlamentin e ardhshëm

LEXO EDHE:  Artan Hoxha kerkon telefonat/ Prokuroret e njoftojne live ne emision

Ajo është më tragjikja në këtë proces është se nuk pati një provë. Unë s’jam Zoti që të them nëse e ka bërë apo jo Arbër Cekaj këtë, sepse Zoti i sheh të gjitha, por iu thashë se nuk ka prova. Po të ishit në seancë, do të dëgjonit me prova dhe video të regjistruara, që provojnë katarcipërisht pafajësinë e Cekajt”, tha Haxhia.

Kujtojmë se në fillim të vitit 2018 u kapën 613 kg kokainë të fshehura në banane, në portin e Durrësit, ngarkesë e cila po shoqërohej nga shoferi Armando Pezaku dhe menaxheri i “Arbri Garden”, Donaldo Lushaj, të cilët u paraqitën për të kryer zhdoganimin.

Kontenieri me banane vinte nga Kolumbia për llogari të “Arbër Garden”, pronar I të cilit ishte Arbër Çekaj. Ai u arratis në Gjermani ku kërkoi edhe azil, por më pas u ekstradua drejt Shqipërisë për tu përballuar me drejtësinë shqiptare./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Lajme

Lajm i hidhur/ Ndërron jetë parakohe zyrtarja e Bankës së Shqipërisë

Publikuar

-

Nga

Kriza ekonomike në Shqipëri dhe sfidat në vazhdim/ Flasin ekspertët e ekonomisë

Banka e Shqipërisë ka dhënë një lajm të hidhur pak momente më parë.

BSH njofton se ka ndërruar jetë parakohe anëtarja e Këshillit Mbikëqyrës dhe anëtarja e Komitetit të Auditit, Denada Prifti.

Ajo vuante prej disa kohësh nga një sëmundje e rëndë dhe sot është shuar në moshë të re.“Mesazh ngushëllimi për humbjen e parakohshme të zj. Denada Prifti. Me hidhërim të thellë morëm lajmin për humbjen e zj. Denada Prifti, e cila luftonte prej disa kohësh me një sëmundje të rëndë.

E specializuar në makroekonomi dhe në statistikat e tregjeve financiare, zj. Prifti kishte një karrierë mbi 25-vjeçare në Gjermani, ku ka punuar fillimisht për Ministrinë e Financave dhe më pas për Komisionin Evropian. Në vitet 2015-2018, zj. Prifti ka dhënë kontributin e saj pranë Bankës së Shqipërisë, duke mbuluar rolin e anëtares së Këshillit Mbikëqyrës dhe anëtares së Komitetit të Auditit.

LEXO EDHE:  Fotot me gazetarin Artan Hoxha/ Si ka ndryshuar Klement Balili

LEXO EDHE:  Artan Hoxha zbulon mënyrën /Ja se si po përfshihet bota e krimit në parlamentin e ardhshëm

Me vlerësimin maksimal për kontributin, profesionalizmin dhe integritetin e treguar gjatë punës së përbashkët me zj. Prifti, Banka e Shqipërisë i shpreh ngushëllimet familjarëve, miqve dhe kolegëve! U prehtë në paqe!”, thuhet në mesazhin e ngushëllimit të Bankës së Shqipërisë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE