Connect with Us

Hedh granatë në oborrin e vjehrrit/ Në pranga 28-vjeçari nga Mirdita

Kronika

Hedh granatë në oborrin e vjehrrit/ Në pranga 28-vjeçari nga Mirdita

Publikuar

-

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në zonën e Lezhës, ku një 28-vjeçar ka hedhur një granatë në oborrin e vjehrrit të tij.

Ngjarja ndodhi në fshatin Pllanë të Lezhës, ku 28-vjeçari me iniciale P.D. nga Mirdita lëshoi një granatë në oborrin e vjehrrit të tij. Për fat të mirë, granata nuk ka shpërthyer edhe pse P.D. ka tërhequr siguresën.

Inxhinierët ekpertë të RENEA-s kanë shkuar në vendngjarje, ku kanë bërë një shpërthim të kontrolluar të granatës.

LEXO EDHE:  “Grusht shteti” në Shqipëri/ Ish-deputeti thirrje të fortë qytetarëve

Mësohet se 28-vjeçari kishte mosmarrëveshje me gruan e tij dhe e dhunonte atë rregullisht, ndaj kjo e fundit kishte marrë edhe urdhër mbrojtje.

Policia e ka arrestuar shtetasin P.D. nga Mirdita, i cili do të hetohet për “Vrasje me dashje e mbetur ne tentative” dhe “Mbajtje pa leje dhe prodhim i armëve shpërthyese e municionit”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Shpërthen në flakë kabina te Tregu Elektrik/ Zona zhytet në errësirë

Publikuar

-

Nga

Një kabinë elektrike është përfshirë nga flakët vetëm pak minuta më parë te Tregu Elektrik, në Tiranë.

Mësohet se, si pasojë, ka mbetur pa energji elektrike e gjithë zona.

Nga informacionet paraprake, dyshohet se shkak i shpërthimit të kabinës ka qenë ngarkesa e madhe.

Ndërkohë forcat zjarrfikëse dhe janë nisur drejt vendngjarjes për të bërë të mundur shuarjen e flakëve dhe zbardhjen e plotë të shkaqeve të shpërthimit./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Era e fortë rrëzon pemët në Kopshtin Botanik/ Dëmtohet linja e tensionit

Publikuar

-

Nga

Disa pemë janë rrëzuar në Kopshtin Botanik nga stuhia e fortë e erës, që ka mbërthyer ditën e sotme të gjithë vendin.

Mësohet se pemët kanë dëmtuar linjën e tensionit të mesëm dhe kanë lënë pa drita një pjesë të Tiranës, konkretisht zonën e Selitës.

OSHEE bën me dije se grupet e punës ndodhen në terren dhe po mundohen të riparojnë defektin.

LEXO EDHE:  Policia: Do bllokohen per nje ore rruget me Rinasin/ Ja segmentet

LEXO EDHE:  Aksident i rëndë në Superstradë/ Humb jetën një person

Ndërkohë, kujtojmë se, era e fortë ka shembur dhjetëra pemë dhe kanë mbetur pa drita edhe disa zona të Krujës dhe Mamurrasit./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Aksident fatal në Gjirokastër/ Autobusi përplas për vdekje këmbësorin

Publikuar

-

Nga

Një autobus ka përplasur për vdekje një këmbësor, mbrëmjen e sotme, në aksin rrugor Tepelenë – Gjirokastër.

Blutë raportojnë se, si pasojë,  ka ndërruar jetë këmbësori 45-vjeçar, me iniciale L.R., trupi i të cilit është dërguar në morg.

“Rreth orës 18:15, në aksin rrugorë Tepelenë – Gjirokastër, në afërsi  të fshatit Humelic,  një autobuz, me drejtues shtetasin L.R, 45 vjeç, banues Vlorë  ka goditur një këmbësor, i cili ka ndërruar jetë”, njofton policia.

LEXO EDHE:  Fotot/Sekuestrohen 6 kg kanabis, 4 në pranga

LEXO EDHE:  Video/Ja si u grabit banka në Vlorë

Nga informacionet paraprake, ende nuk bëhen me dije shkaqet e aksidentit fatal, por grupi hetimor ka shkuar në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e saj.

Ndërkohë drejtuesi i autobusit është shoqëruar në komisariatin e policisë Gjirokastër, ku po kryhen veprimet proceduriale./ CNA.al

LEXO TE PLOTE