Connect with Us

Volejbollistja e kombëtares shqiptare në garë për “Miss Universe 2019”/ Si të votoni 21 vjeçaren

Sociale

Volejbollistja e kombëtares shqiptare në garë për “Miss Universe 2019”/ Si të votoni 21 vjeçaren

Publikuar

-

Volejbollistja e kombëtares shqiptare Cindy Marina është shpallur fituese e “Miss Universe Albania 2019”, event që u zhvillua në Tiranë.

Cindy Marina do të përfaqësojë Shqipërinë në eventin “Miss Universe 2019”.

Volejbollistja 21-vjeçare ka lindur në Çikago të Amerikës, por rrjedh nga një familje e lidhur me volejbollin. Një vajzë simpatike, që ka pushtuar shpeshherë faqet e para të revistave të modës dhe sportit në vendin tonë, që tashmë triumfon edhe në botën e bukurisë.

Ajo aktualisht është anëtare e Ekipit Kombëtar të Volejbollit Kombëtar të Femrave shqiptare  nga viti 2016.

LEXO EDHE:  E papritur: Modelja e njohur ndahet nga i dashuri shqiptar, lidhet me modelin serb?

21 vjeçarja ka qenë një kontribuese kryesore për suksesin e ekipeve vitet e fundit dhe e çoi ekipin në përfundimin e tyre më të lartë në histori në finalet e Ligës Evropiane.

Cindy planifikon të zhvillojë një biznes që ndërthur artin, modën dhe njerëzit për të edukuar dhe frymëzuar komunitetin e saj për t’u kujdesur për njëri-tjetrin dhe planetin.

Për të votuar Cindyn si fituese të “Miss Universe 2019” votoni numrin 1 në linkun e mëposhtëm: https://vote.missuniverse.com/vote/top-20#vote

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Nesër “ngrin” Shqipëria/ Termometri shkon -10 gradë celsius

Publikuar

-

Nga

Dita e hënë pritet të sjellë temperatura shumë të ulta ne vendin tonë.

Në fillimin e javës priten rryma ajri shume të ftohta me origjine polare që do të prekin gjithë Ballkanin duke përfshirë edhe vendin tone.

Moti do të jetë i kthjellët por do të bëjë shumë ftohtë pasi termometri do të zbresë nën zero.
Temperaturat do të zbresin deri në -10 gradë në veri, -5 në onat e ulëta dhe -2 në bregdet./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Emigrantët lënë Shqipërinë pas festave/ Fluks lëvizjesh në pikat kufitare

Publikuar

-

Nga

Pas pushimeve në Shqipëri, për emigrantët është koha të lënë vendin e tyre dhe të rikthehen në shtetet ku jetojnë e punojnë.

Në pikat kufitare të vendit, janë shënuar radhë të gjata dhe fluks në qarkullim.

Vetëm  ditën e djeshme në pikën kufitare të Kapshticës kanë hyrë 3527 dhe kanë dalë 5515 shtetas.

LEXO EDHE:  E papritur: Modelja e njohur ndahet nga i dashuri shqiptar, lidhet me modelin serb?

LEXO EDHE:  Nis numerimi ne Lazarat, qendra e pare 13 vota ASHEE, 347 APPD

Ndërkohë, në pikën kufitare të Qafë-Thanës kanë hyrë 3387 dhe kanë dalë 2882 shtetas./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Nisin reshjet e borës në Korçë/ Probleme në disa akse

Publikuar

-

Nga

Qarku i Korçës është përfshirë nga reshje dëbore që prej orëve të para të mëngjesit të sotëm.

Zonat me reshjet intensive janë aksi Boboshticë-Dardhë, Korçë-Voskopojë dhe pjesa e Qarrit ka deri sasia e borës ka arritur 7 cm dhe kalohet vetëm me zinxhirë.

Në Qarr ka probleme pasi është bllokuar rruga nga automjetet që kanë mbetur në rrugë, pasi nuk kishin zinxhirë.

LEXO EDHE:  Nga miss u shndërrua në gruan e një mbreti/ Bukuroshja ruse rrëfen për jetën luksoze

LEXO EDHE:  E quajtën lezbike/ Modelja shqiptare bëhet nënë e një djali

Ndërkaq, sipas  Sherbimit Meteorologji, në vijim moti do të vij duke u përkeqësuar. Reshje dëbore priten në veri, verilindje, jug dhe juglindje, ndërsa në bregdetin jugor reshje shiu të dobëta. Ndërsa temperaturat do të pësojnë rënie e cila do të jetë e ndjeshme në orët e pasdites e të mbrëmjes./CNA.al

LEXO TE PLOTE