Connect with Us

Vjosa Osmani optimiste për marrëveshje/  Vetëvendosja duhet të thërrasë takim

Kosova & Rajoni

Vjosa Osmani optimiste për marrëveshje/  Vetëvendosja duhet të thërrasë takim

Publikuar

-

Nënkryetarja e LDK-së dhe kandidatja e kësaj partie për kryeministre, Vjosa Osmani është shprehur optimiste për një marrëveshje me Vetëvendosjen.

Pas mbledhjes së thirrur nga kryetari i LDK-së Isa Mustafa me nënkryetarët e partisë, Osmani deklaroi se takimin e radhës duhet ta caktojë Vetëvendosja.

“Takimi duhet thirrur nga Vetëvendosja si fituese e zgjedhjeve. Ne jemi të interesuar për bashkëpunim afatgjatë. Jam se optimistemarrëveshja që do të bëhet do të jetë balancuese”, tha nënkryetarja e LDK-së, ndërsa theksoi se i gjithë populli i Kosovës e dëshiron një koalicion.

LEXO EDHE:  "Çështja e qeverisë duhet zgjidhur"/ Mustafa i bën ofertën e re Vetëvendosjes

“Është moment historik sepse qytetarët e duan koalicionin VV-LDK. Takimet duhet të zhvillohen me respekt të ndërsjellë dhe fushatat linçuese duhet të ndalen”, u shpreh ajo./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kosova & Rajoni

144 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut/ Regjistrohen edhe 8 viktima

Publikuar

-

Nga

covid

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut kanë humbur jetën  8 pacientë me Covid-19.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë  janë realizuar 1545 testimi, prej të cilëve 144 persona kanë rezultuar pozitiv për koronavirus.Në total 97 pacientë kanë fituar betejën, duke rritur numrin e përgjithshëm të shëruarve në 17,732.

LEXO EDHE:  Do të jetë apo jo Kryeministër?/ Ja si përgjigjet Albin Kurti

Rastet me koronavirusi: Në Shkup-27, Kumanovë-11, Dibër-3, Shtip-5, Prilep-13, Tetovë-13, Veles-4, Manastir-5, Ohër-2, Kavadar-1, Gostivar-8, Gjevgjeli-2, Strumicë-15, Kriva Pallankë-1, Radovish-8, Krushevë-2, Koçan-13, Makedonski Brod-1, Berovë-2, Vinicë-1, Dellçevë-3, Kërçovë-2, Resnjë-2./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Covid-19 regjistron 4 viktima në Kosovë/ Ja sa persona rezultuan pozitivë

Publikuar

-

Nga

Covid-19 regjistron 3 viktima në Kosovë/ Ja sa persona rezultuan pozitivë

Gjatë 24 orëve të fundit, janë testuar gjithsej 678 mostra të marra nga ShSKUK, ku prej të cilëve rezultojnë 57 raste pozitive.

Brenda 24 orëve janë raportuar 4 raste të vdekjes nga koronavirusi.

Numri total i rasteve pozitive është 14.939 raste nga 60.913 persona të dyshimtë, ndërsa numri total I personave që kanë ndërruar jetë është 611.Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 137 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 12.325 raste, kurse numri i rasteve aktive është 2.003.

LEXO EDHE:  Vetëvendosje kritikon marrëveshjen në Shtëpinë e Bardhë/ I sollën Kosovës dëmet e radhës

LEXO EDHE:  Do të jetë apo jo Kryeministër?/ Ja si përgjigjet Albin Kurti

Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 16 raste, komuna Gjilan 6 raste, komuna Pejë 5 raste, komuna Lipjan 4 raste, komuna Deçan 3 raste, komuna Klinë 3 raste, komuna Podujevë 3 raste, komuna Drenas 2 raste, komuna Fushë Kosovë 2 raste, komuna Mitrovicë 2 raste, komuna Prizren 2 raste, komuna Skenderaj 2 raste, komuna Viti 2 raste, komuna Vushtrri 2 raste dhe me nga një rast komunat Ferizaj, Kamenicë dhe Kaçanik./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Kosova & Rajoni

Kosovë/ Shkon në 607 numri i viktimave nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Kosovë/ Shkon në 607 numri i viktimave nga Covid-19

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik në Kosovë bën të ditur se numri total i rasteve pozitive është 14.882 raste nga 60.235 persona të dyshimtë në virus dhe 607 raste të vdekjes.

Gjithashtu numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 12.188 raste, ndërsa numri i rasteve aktive është 2.087.

Ushtruesi i detyrës së drejtorit të përgjithshëm të Shërbimit Spitalor të Kosovës, Valbon Krasniqi, ka folur në një intervistë për mediat lidhur me situatën e krijuar nga Covid-19.

LEXO EDHE:  "Çështja e qeverisë duhet zgjidhur"/ Mustafa i bën ofertën e re VetëvendosjesKrasniqi tregoi se aktualisht është një situatë më e qetë me COVID-19, por sipas tij situata mbetet ende e rënduar, pasi ende ka pacientë në klinikat e ShSKUK-së.

LEXO EDHE:  Do të jetë apo jo Kryeministër?/ Ja si përgjigjet Albin Kurti

Ai shtoi se në Klinikat e ShSKUK-së janë mbi 300 pacientë të infektuar me koronavirus, ndërsa mbi 20 pacientë janë në gjendje të rëndë shëndetësore./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE