Connect with Us

“Do ishte katastrofë më e madhe”/ Klosi tregon çfarë do të kishte ndodhur nëse tërmeti binte 2 ditë më vonë

Sociale

“Do ishte katastrofë më e madhe”/ Klosi tregon çfarë do të kishte ndodhur nëse tërmeti binte 2 ditë më vonë

Publikuar

-

Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi ka deklaruar se tragjedia e tërmetit mund të ishte edhe më e madhe nëse do të kishte ndodhur në 28 nëntor.

Klosi u shpreh se hotelet të cilat u shembën në Durrës, ishin të pronotuar nga shumë njërëz për festat e nëntorit.

“Po të kishte rënë tërmti në 28 nëntor, do ishte katastrofë më e madhe sepse hotelet që u shembën ishin të pronotuar nga shumë njerëz”, tha Klosi në emisionin “Open”.

LEXO EDHE:  Fiks Fare publikon skandalin/ Dëmshpërblimet e tërmetit: Bashkia e Matit jep para’ vetëm për pleqësinë dhe militantët e PD-së

Sipas Klosit, nëse tërmeti do të kishte ndodhur dy ditë më vonë, nën rrënoja do të kishte më shumë njerëz, pasi hotelet e shëmbura do të ishin të mbushur plot nga persona që kishin pronotuar për festën e Flamurit./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Nesër “ngrin” Shqipëria/ Termometri shkon -10 gradë celsius

Publikuar

-

Nga

Dita e hënë pritet të sjellë temperatura shumë të ulta ne vendin tonë.

Në fillimin e javës priten rryma ajri shume të ftohta me origjine polare që do të prekin gjithë Ballkanin duke përfshirë edhe vendin tone.

Moti do të jetë i kthjellët por do të bëjë shumë ftohtë pasi termometri do të zbresë nën zero.
Temperaturat do të zbresin deri në -10 gradë në veri, -5 në onat e ulëta dhe -2 në bregdet./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Emigrantët lënë Shqipërinë pas festave/ Fluks lëvizjesh në pikat kufitare

Publikuar

-

Nga

Pas pushimeve në Shqipëri, për emigrantët është koha të lënë vendin e tyre dhe të rikthehen në shtetet ku jetojnë e punojnë.

Në pikat kufitare të vendit, janë shënuar radhë të gjata dhe fluks në qarkullim.

Vetëm  ditën e djeshme në pikën kufitare të Kapshticës kanë hyrë 3527 dhe kanë dalë 5515 shtetas.

LEXO EDHE:  Tërmeti trondit brigjet greke dhe ato turke/ Qindra të plagosur

LEXO EDHE:  Tërmeti tragjik i 26 nëntorit/ Banorët e Lezhës përfitojnë pagesë të plotë qeraje për një vit

Ndërkohë, në pikën kufitare të Qafë-Thanës kanë hyrë 3387 dhe kanë dalë 2882 shtetas./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Nisin reshjet e borës në Korçë/ Probleme në disa akse

Publikuar

-

Nga

Qarku i Korçës është përfshirë nga reshje dëbore që prej orëve të para të mëngjesit të sotëm.

Zonat me reshjet intensive janë aksi Boboshticë-Dardhë, Korçë-Voskopojë dhe pjesa e Qarrit ka deri sasia e borës ka arritur 7 cm dhe kalohet vetëm me zinxhirë.

Në Qarr ka probleme pasi është bllokuar rruga nga automjetet që kanë mbetur në rrugë, pasi nuk kishin zinxhirë.

LEXO EDHE:  Gjysmëhëna e Kuqe Turke në ndihmë të të prekurve nga tërmeti/ Dërgon ndihma në Shqipëri

LEXO EDHE:  Grida Duma me të prekurit nga tërmeti/ Ndihma ligjore është shumë e nevojshme

Ndërkaq, sipas  Sherbimit Meteorologji, në vijim moti do të vij duke u përkeqësuar. Reshje dëbore priten në veri, verilindje, jug dhe juglindje, ndërsa në bregdetin jugor reshje shiu të dobëta. Ndërsa temperaturat do të pësojnë rënie e cila do të jetë e ndjeshme në orët e pasdites e të mbrëmjes./CNA.al

LEXO TE PLOTE