Connect with Us

Bojaxhiu i 99-shave!

Politikë

Bojaxhiu i 99-shave!

Publikuar

-

Dy ditët e fundit në rrjet ka qarkulluar një video, ku bojaxhiu i 99-shave, ai që pretendon se është kryebashkiaku i Tiranës, që merr urdhër nga shefi i Rilindjes të ngrihet në mëngjes dhe të lyejë shkallët. Ta lyejë ai vetë, jo punonjësit e bashkisë, jo punonjësit e komunales apo gjelbërimit, apo mirëmbajtjes së rrugëve. Por, vetë personalisht Erion Veliaj.

Njeriu që hyri në politikë nga Mjaft-it, duke luftuar socialistët, më pas i shndërruar në një “99-sh”, një parti që nuk mori asnjë mandat dhe vota mori aq sa duhej të shporrej nga politika. Por, u shfaq si një kufomë politike pas zgjedhjeve te 2009-ës.

Më pas, në krah të Edi Ramës me votat e socialistëve që i kishte luftuar, në zgjedhjet parlamentare të vitit 2013 ai u zgjodh deputet i Qarkut Gjirokastër, ku dhe u martua në Kala. Më tej u emërua ministër dhe më pas kryetar i Bashkisë së Tiranës.

Prej disa kohësh me intriga, në aleancë me Lulzim Bashën apo Ilir Metën, Erion Veliaj nxirrte veten si lideri i së majtës së re. “99-shi”, i kthyer së fundi në bojaxhi me detyrim nga kapoja i Rilindjes, së fundi ka marrë çdo media nën kontroll. Askush nuk thotë asnjë fjalë për të. As mediat e opozitës nuk raportojnë asnjë fjalë për të.

Nuk po flasim për kazanin dhe tepsinë e Rilindjes, por për mediat e opozitës, të cilat i kanë blerë, luajnë futboll me to. Shumë mirë bëjnë, le të argëtohen, por të mos luajnë me fatet e Tiranës.

Këtë na e tregoi Edi Rama dy ditë më parë, kur më në fund shfaqi të vërtetën. Jo se Rama ka ndonjë problem me Lali Erin, por ai na tregoi diçka. Kapoja e Rilindjes është një dhe vetëm një dhe ky quhet Edi Rama.

Erion Veliaj, njeriu që luan me tezën se i paqëton palët, se mund të marrë Ilir Metën, se i ka mediat nën kontroll, se ai është e ardhmja e socialistëve, nuk tregon dot asgjë tjetër. Por, se është thjeshtë dhe vetëm një “qen i rrahur” nga Edi Rama dhe është bojaxhiu i “99-shave” në Rilindje.

LEXO EDHE:  Video-Denoncimi/ Ja si i helmon Rama banorët e Byshekut

Këtë e tregoi me vepra Edi Rama, duke ia thënë publikisht, duke ia nxjerrë videon dhe e trajtoi si ta kishte pastruesin e Kryeministrisë, pastruesin e godinës së Rilindjes dhe të vinte ai vetëm ta lyente.

Pavarësisht se Lali po përpiqet të thotë lart e poshtë se ka probleme me kryeministrin, apo se po i mban atij qëndrimi, në fakt e tha publikisht qëndrimin. Pa asnjë dinjitet uli kokën dhe nuk tha asnjë fjalë.

Është thjesht dhe vetëm një “qen i rrahur” nga Edi Rama, dhe asgjë më shumë sesa kaq. Është bojaxhiu i 99-shave, brenda Rilindjes.

Përtej intrigave që përdor në media, për gjoja aleanca, e se ky do të na jetë e ardhmja e socialistëve, Lali Eri ende nuk e ka kuptuar se detyra e tij është ajo që i ka dhënë Edi Rama, të marrë një bahcçe dhe ta pastrojë nga barërat e këqija, të lyejë ndonjë mur dhe asgjë më shumë sesa kaq. Këtë e pamë dhe e dëgjuam të gjithë. Tani presim reagimin e fortë të këtij politikan që e ka emrin Lali Eri , i ardhur nga 99-shat ne PS.

Si do të reagojë ndaj Edi Ramës, cili do jetë qëndrimi i tij. Do të ecë përpara me kokën lart, apo do pranojë të ketë një qen i rrahur dhe një vasal, e asgjë më shumë sepse ndryshe karriera e tij politike merr fund, ditën që guxon të kundërshtojë Edi Ramën dhe Lali e di shumë mirë detyrën e tij.

Me furçën në dorë dhe kovën e bojës e leu murin që i dha urdhër kapoja e Rilindjes./ CNA.al

Video/ Rama degjeneron publikisht Veliajn

Shënim/ Pse Rama e trajton Lali Erin si “qen”

Veliaj, kundërshtar apo zagar i Ramës?!

Erion Veliaj vrasësi me fytyrë të vrerosur

Fotot-Kur Veliaj ishte i Berishës dhe SHIK-ut të Gazidedes

Foto-Tirana digjet për ujë/ Kur Veliaj protestonte kundër Nanos dhe Ramës

Tirana digjet, lali krihet

Me diplomë false në krye të Bashkisë/ Veliaj pranon mashtrimin?

A do ta shpëtojë drejtësia,Veliajn nga akuza për vrasjen e Ardit Gjoklajt

Një tjetër “vrasje” që akuzon Bashkinë e Tiranës

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Pushimi i hetimeve për Erion Veliajn/ Goxhaj “kryqëzon” PD-në

Publikuar

-

Nga

Gjykata e Apelit ka pushuar hetimet ndaj kryebashkiakut Erion Veliajt, dhe kompanisë Fusha sh.p.k, të kallëzuar për prishjen e barazisë në tendera dhe shpërdorim detyre për një kontratë ‘pa garë’ për furnizimin dhe vendosjen e drurëve dekorativë në zonën industriale Kamëz-Kashar.

lIdhur me këtë çëshje ka reaguar dhe avokati i njohur Altin Goxhaj i cili ngren pyetje se pse PD nuk është paraqitur në gjyq si kallzuese.

Sipas Goxhaj, ajo që është më e rëndë është fakti  se gjykata i ka mbyllur hetimet për 3 milion euro grabitje, kur në fakt pisha është blerë për 8200 dollarë.

“A KA NDONJE KOMENT PD PSE NUK ESHTE PARAQITUR NE GJYQ SI KALLZUESE???
Ne fakt ajo qe eshte me e renda, nuk eshte se gjykata e Reformes Soros ne Drejtesi (te miratuar me 139 vota ne 2016) haptas fare ka mbyll hetimin per 3 milione euro grabitje ku pisha eshte blere per 8200 dollare! Maskarallaku eshte qe PD ka neglizhuar paraqitjen ne gjyq si pala kallzuese (eshte detyra e kallzuesit te interesohet per dt e gjyqit dhe kete e di cdo avokat)! Sipas reagimit te PD ata s’dine gje qe eshte marre ky vendim!!!
Nga ana tjeter kallzimi te ben te dyshosh se PD eshte perqendruar te procedura e pershpejtuar duke iu referuar nje vendimi kolegjial te Keshillit Bashkiak dhe jo te roli i ekzekutivit per te pranuar nje pishe me cmim 8200 dollare, nje shifer qartas e mjaftueshme per te kerkuar vazhdimin e hetimit!!!”/CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Rama darkon me Mark Zuckenberg/ Dalin fotot nga takimi

Publikuar

-

Nga

Kryeministri Edi Rama ka mbajtur sot një takim me shefin ekzekutiv të Facebook-ut Mark Zuckenberg.

Lajmi është bërë i ditur nga kryeministri Edi Rama, ndërsa takimi është bërë në sajë të Konferencës së Sigurisë që po mbahet në Mynih.

Rama ka publikuar foto nga darka, ku kanë qenë pjesëmarrës dhe një sërë politikanësh dhe intelektualësh nga e gjithë bota.

LEXO EDHE:  Zv.Ministri nga Kosova – Edi Ramës: Erdogani mund të jetë vëllai yt, nëse…! (Foto)

LEXO EDHE:  Saimir Tahiri trazon ujërat në PS / “1 vit heshtje, sot kam disa gjera për të thënë”

“Me Mark Zuckenberg, krijuesin e Facebook, gjatë një darke miqsh të posaçëm, mbledhur në Mynih për Konferencën e Sigurisë”, shkruan Rama krahas fotove të postuara në rrjetet sociale./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Dha dorëheqjen para vendimit të vettingut/ Rama emëron bashkëshorten e Denar Bibës në këtë post

Publikuar

-

Nga

Vetëm pak kohë pasi dha dorëheqjen nga Gjykata e Lartë, Elona Kana, bashkëshortja e nënkryetarit të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve Denar Biba, është emëruar në një tjetër post.

Mësohet se Këshilli i Ministrave e ka emëruar Kanën si anëtare të Komisionit Kombëtar Rregullator të Sektorit të Furnizimit me Ujë dhe Largimit e Përpunimit të Ujërave të Ndotura.

Ndërkohë, kujtojmë se Elona Kana ka mbajtur postin e këshilltares në Gjykatën e Lartë, por dha dorëheqjen vetëm pak ditë para se trupa e vettingut të jepte vendimin për figurën e pastërtisë dhe të ardhurat e saj.

Gjithashtu Kana hoqi dorë edhe nga studimet në Shkollën e Magjistraturës, për arsye që ende nuk janë bërë me dije. Më 3 shkurt të këtij viti, Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ndërpreu procesin e vettingut dhe e ndaloi bashkëshorten e Bibës të mbajë poste në drejtësi për 15 vite./ CNA.al

Pak ditë para vendimit të vettingut/ Jep dorëheqjen bashkëshortja e Denar Bibës

LEXO TE PLOTE