Connect with Us

Akuzat e Bashkim Koplikut/ Inxhinierja Bozdo: Injoroj komplet t’i përgjigjem

Sociale

Akuzat e Bashkim Koplikut/ Inxhinierja Bozdo: Injoroj komplet t’i përgjigjem

Publikuar

-

Profesorja e inxhinierisë së ndërtimit, Luljeta Bozo është pyetur lidhur me akuzat e ish-zv.kryeministri dhe inxhinieri elektrik, Bashkim Kopliku.

“I injoroj komplet t’i përgjigjem atyre gjërave që ka folur sepse janë të paverteta. Nuk denjoj fare…”, tha znj.Bozo teksa ishte e ftuar në studion e “Abc News”.

Një ditë më parë, Kopliku sulmoi inxhinieren Bozo, pasi sipas tij mbroi pallatet e ndërtuara nga Enver Hoxha.
Përmes një postimi në Facebook, ai i drejtohet Bozos duke i thënë që i vetmi pallat që ka shembur tërmeti është i saji.

LEXO EDHE:  Akuza të rënda ndaj Opozitës/ Balla: Dorëzimi i mandateve tradhëti për qytetarët

Sipas Koplikut, asnjë banesë e ndërtuar nga italianët, para periudhës së profesoreshës, nuk ka luajtur vendit, ndërsa është shembur një objekt i ndërtuar në kohën e komunizmit./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Nesër “ngrin” Shqipëria/ Termometri shkon -10 gradë celsius

Publikuar

-

Nga

Dita e hënë pritet të sjellë temperatura shumë të ulta ne vendin tonë.

Në fillimin e javës priten rryma ajri shume të ftohta me origjine polare që do të prekin gjithë Ballkanin duke përfshirë edhe vendin tone.

Moti do të jetë i kthjellët por do të bëjë shumë ftohtë pasi termometri do të zbresë nën zero.
Temperaturat do të zbresin deri në -10 gradë në veri, -5 në onat e ulëta dhe -2 në bregdet./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Emigrantët lënë Shqipërinë pas festave/ Fluks lëvizjesh në pikat kufitare

Publikuar

-

Nga

Pas pushimeve në Shqipëri, për emigrantët është koha të lënë vendin e tyre dhe të rikthehen në shtetet ku jetojnë e punojnë.

Në pikat kufitare të vendit, janë shënuar radhë të gjata dhe fluks në qarkullim.

Vetëm  ditën e djeshme në pikën kufitare të Kapshticës kanë hyrë 3527 dhe kanë dalë 5515 shtetas.

LEXO EDHE:  Skandali me grabitjen në Rinas/ Policia prishi provat

LEXO EDHE:  Skandali me grabitjen në Rinas/ Policia prishi provat

Ndërkohë, në pikën kufitare të Qafë-Thanës kanë hyrë 3387 dhe kanë dalë 2882 shtetas./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Nisin reshjet e borës në Korçë/ Probleme në disa akse

Publikuar

-

Nga

Qarku i Korçës është përfshirë nga reshje dëbore që prej orëve të para të mëngjesit të sotëm.

Zonat me reshjet intensive janë aksi Boboshticë-Dardhë, Korçë-Voskopojë dhe pjesa e Qarrit ka deri sasia e borës ka arritur 7 cm dhe kalohet vetëm me zinxhirë.

Në Qarr ka probleme pasi është bllokuar rruga nga automjetet që kanë mbetur në rrugë, pasi nuk kishin zinxhirë.

LEXO EDHE:  Vasili akuza Ramës/ Ministria e Brendeshme tender i perjetshëm

LEXO EDHE:  Bushati: Dështimi i Lulzim Bashës si kryetar bashkie është i gjithanshëm

Ndërkaq, sipas  Sherbimit Meteorologji, në vijim moti do të vij duke u përkeqësuar. Reshje dëbore priten në veri, verilindje, jug dhe juglindje, ndërsa në bregdetin jugor reshje shiu të dobëta. Ndërsa temperaturat do të pësojnë rënie e cila do të jetë e ndjeshme në orët e pasdites e të mbrëmjes./CNA.al

LEXO TE PLOTE