Connect with Us

“Kosova tregoi paranojën e shqiptarizmit”/ Ngjela: Ky është një fillim i ri i forcës bashkëkombëtare

Politikë

“Kosova tregoi paranojën e shqiptarizmit”/ Ngjela: Ky është një fillim i ri i forcës bashkëkombëtare

Publikuar

-

Deklarata tronditëse e ish-këshilltarit të Trump/ Ngjela: Historia e tradhëtisë shqiptare po përsërit vetveten

Avokarti i njohur Spartak Ngjela shprehet se tërmeti i 26 nëntorit po zhduket si pasojë por në shqiptarëve do të na duket se kemi dalë nga një luftë, e cila na ka bashkuar si popull në rrezik.

Ngjela shkruan se në këto dritë tragjike, Kosova tregoi paranojën e shqiptarizmit, por edhe një vlerë të madhe morale si mirënjohje për shqiptarët e Shqipërisë

“E shihni si po përpëliten të shiturit këto ditë? Janë kudo, por pafare fuqi. Kërkojnë pa fare forcë të zbehin vlerën e re morale të dy shteteve shqiptarë, por kot, se janë krejt në vakum. Dhe sidomos, tani po kuptohet se kanë frikë të flasin kundër bashkimit gjithëshqiptar”, shkruan me tej Ngjela.

LEXO EDHE:  Hapa mbrapa në arsim/ Rritet përqindja e nxënësve që nuk ndjekin ciklin 9-vjeçar

Sipas avokatit, ky është vetëm një fillim i ri i forcës bashkëkombëtare të shqiptarëve kudo ku ndodhen.

“Sidomos, gjatë muajve që do të vijnë, do shohim se moraliteti shqiptar në drejtimin e dy shteteve shqiptarë, do të fillojë të vendoset me shpejtësi, dhe patriotizmi në Shqiperi, në Kosovë dhe kudo ku ka shqiptarë, do të lartësohet në një vlerë të re”, thekson avokat Ngjela./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Video-Taulant Balla i jep të drejtë Topallit/ “Luli gënjen edhe kur e pyet sa është ora”

Publikuar

-

Nga

Video-Taulant Balla i jep të drejtë Topallit/ “Luli gënjen edhe kur e pyet sa është ora”

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla, i ka dhënë pak më parë të drejtë ish-kryeparlamentares Jozefina Topalli.

Balla ka publikuar në rrjetet sociale një video të kryetarit të Republikës së Re Lulzim Basha dhe thotë se ky i fundit gënjen edhe kur e pyet sa është ora.

Në video dëgjohet Basha të thotë se listat e hapura janë një ide e vlefshme, ndërsa tashmë i ka refuzuar ato.

LEXO EDHE:  Të dhanë diçka, por dikush i tha të gjitha/ Majko uron Kosovën

LEXO EDHE:  Të dhanë diçka, por dikush i tha të gjitha/ Majko uron Kosovën

“Jozefina ka gjithmonë të drejtë: Luli gënjen edhe kur e pyet sa është ora. Pak kohë më parë thoshte se listat e hapura janë një ide e vlefshme. Sot është kundër listave të hapura, kundër votës së qytetarëve jo vetëm për partinë, por edhe për kandidatin që preferon”, shkruan socialisti./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

PE fshin deklaratën e tre eurodeputetëve/ Kërkuan që parlamenti të miratojë marrëveshjen e 5 qershorit

Publikuar

-

Nga

PE fshin deklaratën e tre eurodeputetëve/ Kërkuan që parlamenti të miratojë marrëveshjen e 5 qershorit

Tre eurodeputetë lëshuan një deklaratë të fortë pasditen e sotme për miratimin e reformës zgjedhore të 5 qershorit në vendin tonë, duke theksuar se presim që shumica parlamentare të miratojë ndryshimet e nevojshme pa dëmtuar konsensusin e arritur midis Qeverisë dhe Opozitës më 5 qershor.

Por gjatë mbrëmjes deklarata është fshirë nga faqja, dhe për nga forma, nuk duket të jetë një problem teknik i faqes, por një  dorë që e ka fshirë me apel apo edhe pa dashje.

LEXO EDHE:  OBSH ngre alarmin/ Rreth 350 mijë të rritur shqiptarë janë obezë

LEXO EDHE:  “The Telegraph” shkruan 13 fakte për Kosovën: Është zemra e rajonit

Linku i fshirë i deklaratës

Deklarata e përbashkët e kryetarit të Komisionit për Punë të Jashtme, David McAllister (EPP, DE), Raportuesi i përhershëm për Shqipërinë, Isabel Santos (S&D, PT) dhe Kryetari i Delegacionit të Parlamentit për Shqipërinë, Manolis Kefalogiannis (EPP, EL) e përkthyer në shqip me një fjali përmbledhëse citonte se Shqipëria rrezikon pa miratimin e marrëveshjes. /CNA.al

Tre eurodeputetë “shuplakë” Ramës/ Mos shkatërro marrëveshjen, mund të ngadalësojë integrimin

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Kastriot Islami spurdhjak e hajdut”/ S’përmbahet Murrizi: Është për ta vrarë me bukë në gojë

Publikuar

-

Nga

“Kastriot Islami spurdhjak e hajdut”/ S’përmbahet Murrizi: Është për ta vrarë me bukë në gojë

Deputeti Myslim Murrizi, nuk është përmbajtur dhe ka “shpërthyer” ashpër ndaj ish-deputetit Kastriot Islami.

Murrizi e cilësoi Islamin si spurdhjak dhe hajdut, që sipas tij ka të kyçur në kokë kohën e diktatorit Enver Hoxha.

Deputeti deklaroi në emisionin “Real Story” se Islami është për ta vrarë me bukë në gojë.

“Ka ikur koha e spurdhjakëve. Kjo paçavure Kushtetute e 2008 është e Kaç Ismalit, që e ka të kyçur në kokë kohën e Enverit. Është një hajdut, që dërdëllit. Ai s’ka shans të vijë të marrë votat as për kryeplak. Këta janë t’i vrasësh me bukë në gojë dhe prapë është pak”, theksoi Murrizi./ CNA.al

LEXO TE PLOTE