Connect with Us

Horoskopi i ditës, 4 dhjetor 2019

Sociale

Horoskopi i ditës, 4 dhjetor 2019

Publikuar

-

DASHI 21. mars – 20. prill

Dielli do ketë ndikimin me te madh ne jetën tuaj ne çift dhe do ju beje paksa egoiste. Gjerat nuk do ecin ashtu si i keni ëndërruar. Beqaret do favorizohen me shume se te tjerët dhe me shume gjase mund te gjejnë një person qe do iu përshtatet ne çdo pike. Ne planin financiar ekuilibri do mbizotërojë gjithë kohës. Do keni mjaftueshëm te ardhura sa për te kryer te gjitha shpenzimet e nevojshme.

DEMI 21. prill – 21. maj

Dite shume e favorshme ka për te qene kjo e sotmja për gjithë ata qe kane një lidhje. Marrëdhënia ne çift do zbukurohet edhe me shume nga sa mund ta kishit menduar. Beqaret nuk do i rezistojnë dot sharmit te dikujt dhe do i hidhen menjëherë ne krah atij. Financat do dini t’i menaxhoni ne mënyrën me te mire te mundshme dhe nuk do keni asnjë lloj problemi.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Dielli do e zbukuroje jetën tuaj ne çift gjate kësaj dite dhe emocionet qe do përjetoni do jene te jashtëzakonshme. Beqaret do ndihen gati te bëjnë edhe sakrifica vetëm e vetëm për te gjetur personin e ëndrrave. Jeta për ta do zbukurohet me shume. Me financat tregohuni me vigjilente nëse nuk doni te keni probleme si dikur. Merrni masa për ta ndryshuar situatën.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Dite shume e qete do jete kjo e sotmja për çiftet. Shumicën e kohës për ta do mbizotërojë harmonia dhe emocionet do jene te forta. Beqaret do kenë mjaftueshëm mundësi për takime, por nuk duhet të nxitohen për asgjë. Behet fjale për jetën e tyre prandaj nuk duhen marre vendime te pamenduara. Te ardhura do jene te kënaqshme megjithatë kjo nuk do te thotë qe te shpenzojnë kuturu.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Plutoni mund te nxisë trazirat ne jetën tuaj ne çift sot. Do kapeni edhe me gjerat me te vogla dhe do e ngrini zërin me shume sesa duhet. Beqaret nuk do kenë dashuri me shikim te pare, por kjo nuk do te thotë se atyre do ju mungojnë mundësitë për njohje. Ne planin financiar do jeni shume te logjikshëm dhe do dini si ta menaxhoni gjithë kohës situatën. Asgjë e keqe nuk pritet për ju.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Pavarësisht ndonjë debati te vogël, marrëdhënia juaj ne çift do jete përgjithësisht e mire. Mesdita do jete edhe me e favorshme për te bere deklarata dhe për te marre vendime. Beqaret do jene ne humor te mire dhe te gatshëm për te bere çdo gjë qe ta ndryshojnë statusin e tyre. Buxheti do ekuilibrohet dalëngadalë kështu qe mundohuni te tregoheni sa me te duruar qe te mundeni.

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Jeta juaj ne çift do marre një tjetër rrjedhe sot. Pranë partnerit do ndiheni me te çliruar se me pare dhe do i shprehni pafund ndjenjat. Pasditja dhe mbrëmja kane për te qene me te jashtëzakonshme. Beqaret do kenë ende nevoje për aq pavarësi dhe liri sa kane kështu qe nuk do preferojnë ndryshime. Ne planin financiar do ju duhet pafund maturi dhe përkujdes për t’ia dale mbanë.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Dite e mbushur me çaste te lumtura ka për te qene kjo e sotmja për te dashuruarit. Do jeni te pandashëm nga partneri dhe ne çdo moment do përjetoni kënaqësi te forta. Beqaret do kenë një dite shume te favorshme dhe do arrijnë te realizojnë njohje interesante. Edhe ne planin financiar do iu jepen mundësi te mira për ta përmirësuar sa me shume situatën.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor

Do përkëdheleni gjate gjithë kohës nga yjet sot kështu qe marrëdhënia ne çift do vije duke u përmirësuar. Buzëqeshja do shtohet dhe debatet do pakësohen. Beqaret nuk duhet te ëndërrojnë shume dhe duhet te tregohen sa me te logjikshëm. Gjendja e financave ka për te qene shume here me e mire nga me pare kështu qe mund te bëni edhe disa investime me tepër.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Dite e mbushur me vështirësi te njëpasnjëshme ka për te qene kjo e sotmja për te dashuruarit. Do jene te shumte personat qe do ndërhyjnë tek jeta juaj dhe do mundohen t’ua prishin planet. Beqaret nuk do i konkretizojnë dot te gjitha ëndrrat dhe nuk do ndihen te plotësuar. Ata duhet te presin edhe pak kohe për kënaqësi te forta. Për financat do jete dite e mire dhe pa probleme serioze.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Te dashuruarit do kalojnë një dite te këndshme dhe te mbushur me emocione. Te dyja palët do jene te logjikshëm dhe do i mendojnë mire gjerat para se te hedhin hapa. Beqaret duhet te ecin me plane dhe nuk duhet te dalin me këdo qe do i ftoje. Gjendja e financave do kenë tronditje te njëpasnjëshme dhe vështirë se mund t’i kryeni edhe shpenzimet me te domosdoshme. Mos prisni gjate, por kërkoni ndihme.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Jeta juaj ne çift do influencohet shume pozitivisht nga yjet sot. Te dy palët do i shprehin edhe me tepër ndjenjat dhe atmosfera do jete kurdoherë e ngrohte. Beqaret do joshin pafund dhe do arrijnë ta bëjnë për vete atë qe pëlqejnë. Duke filluar nga mbrëmja shume gjera do ndryshojnë për ta. Ne planin financiar do bëni te pamundurën qe ta stabilizoni sa me shume situatën.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

“Në mes të pandemisë, mijëra qytetarë të Laçit 1 muaj pa ujë të pijshëm!”

Publikuar

-

Nga

Gjatë takimit me banorët e grupseksionit nr. 5 në Sanxhak, Laç, mbi propozimet e kandidatëve të Partisë Demokratike për pushtetin qendror dhe atë lokal, kreu i FRPD Belind Këlliçi ka denoncuar një problem shqetësues për këta banorë.

Sipas kreut të FRPD, mungesa e ujit të pijshëm prej më shumë se 1 muaji, në Sanxhak, Laç dhe Kurbin është një problem real edhe pse tingellon e pabesueshme ne 2020, përpos kushteve të vështira ekonomike dhe mjerimit që ka pllakosur kudo, banorët tashmë përballen dhe me mungesen më bazike në keto kushte pandemie.

“Procesi i propozimeve te kandidateve te Partise Demokratike per pushtetin qendror dhe ate lokal, vijoi me grupseksionin nr. 5 ne Sanxhak, Laç. Transparence, pozitivitet dhe pergjegjshmeri maksimale ne cdo propozim!

Nje nder problemet kryesore te diskutuara ne Sanxhak, pas procesit te propozimeve ne zbatim te Udhezimit nr. 60 te PDSH, ishte dhe mungesa e ujit te pijshem prej me shume se 1 muaji, ne Sanxhak, Laç dhe Kurbin! Edhe pse tingellon e pabesueshme ne 2020, me mijra qytetare te Kurbinit, perpos kushteve te veshtira ekonomike dhe mjerimit qe ka pllakosur kudo, tashme perballen dhe me mungesen me bazike ne keto kushte pandemie!

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 28 gusht 2018

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 27 tetor 2017

Nderkohe qe qeveria vijon propaganden dhe situata e menaxhimit te pandemise shkaktuar nga Covid-19 ka dale teresisht jashte kontrollit, nderkohe qe kudo behet thirrje per respektimin e distances sociale dhe ruajtjen e higjienes personale, ne nje sjellje teresisht kriminale dhe primitive, Edi Rama i mohon ujin e pijshem mijra e mijra qytetareve!

Ndaj shpresa e vetme per rikthimin e Shqiperise ne normalitet, mbetet vetem Partia Demokratike. Bashke do ja dalim”, shkruan Këlliçi./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

“Jam fajtore se ndonjëherë s’e vendos maskën”/ Mesazhi fortë i ambasadores Kim

Publikuar

-

Nga

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka publikuar mesazhin e ambasadores amerikane në Shqipëri, Yuri Kim, lidhur me pandeminë e Covid-19.

“Ne kemi bërë një rrugë të gjatë, por lufta kundër COVID-19 ende nuk ka mbaruar. Masat e rrepta kanë ndihmuar në kontrollin e virusit, por tani nuk është koha për t’u çlodhur”, nis mesazhin e saj Kim.

Ambasadorja amerikane fton qytetarët të sillen me përgjegjësi, duke pranuar se ndonjëherë edhe ajo vetë nuk e ka vendosur maskën, por sipas saj nuk është kurrë vonë për të bërë gjënë e duhur.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 7 mars 2018

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 27 tetor 2017

“Le të bëjmë të gjithë pjesën tonë për njëri-tjetrin. Unë do të vendos maskë për ty, nëse ti do të vendosësh maskë për mua. E pranoj se ndonjëherë jam fajtore sepse nuk e kam vendosur maskën por nuk është kurrë vonë për të bërë gjënë e duhur. Prandaj, kur distancimi social nuk është i mundur, le të vendosim maskat dhe ta mposhtim COVID-19 së bashku”, apelon ambasadorja amerikane në vendin tonë Yuri Kim./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Fotot- Shpime në fytyrë e trup/ Pamje të frikshme brenda një sekti në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Për vite me radhë, komunizmi iu mohoi shqiptarëve të drejtën e besimit dhe për këtë qindra kisha dhe xhamia u shkatërruan.

Por pas rënies së komunizmit, përveç feve tradicionale, në Shqipëri u përhapën edhe shumë sekte.

Fotografi Michel Setboun solli disa vite më parë edhe disa foto të rralla nga një sekt mysliman në Shkodër, të cilët kryejnë ritet e tyre. Fotot e publikuara tregojnë se përveç faljes, ata kryejnë edhe disa veprime të tjera të frikshme, si shpimet në fytyrë apo trup, në formë vetëndëshkimi.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 25 tetor 2017

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 27 tetor 2017

Duke e parë në aktualitetin ku po jetojmë dhe pas ngjarjes së rëndë të Kombinatit, ku nënë e bijë vdiqën si pasojë e vetëflijimit pasi besonin tek ringjallja, po risjellim edhe njëherë këto foto nga veprimtaria e një sekti.

Fotot janë bërë vetëm pak pasi kishte rënë komunizmi.

 

LEXO TE PLOTE