Connect with Us

107 vjetori i Ushtrisë Shqiptare/ Basha: Mirënjohje për sakrificën

Politikë

107 vjetori i Ushtrisë Shqiptare/ Basha: Mirënjohje për sakrificën

Publikuar

-

Në 107 vjetorin e Ushtrisë Shqiptare Kryetatri i PD, Lulzim Basha ka shprehur mirënjohje për efekrivët e Forcave të Armatosura që sakrifikuan për tu ardhur në ndihmë njerëzve të goditur nga tërmeti.

Basha shprehets e prej vitesh këta djem dhe vajza kanë kontibuar me nder dhe dinitet për paqen e stabilitetin kudo në botë.

“Mirënjohje nga zemra efektivëve të Forcave të Armatosura, djemve dhe vajzave tona në uniformë që edhe pse në kushte shumë të vështira, kanë sakrifikuar prej orëve të para të tragjedisë për tu ardhur në ndihmë njerëzve të goditur nga tërmeti. Krenarë për ju që si pjesë prej dhjetë vitesh e NATO-s kontribuoni me nder dhe dinjitet për paqen dhe stabilitetin kudo ne botë. Ju meritoni dhe do të keni të gjithë mbështetjen e munguar. Në këtë 107 vjetor të Ushtrisë Shqiptare ju uroj nga zemra, Zoti ju bekoftë ju dhe familjet tuaja! Zoti e bekoftë Shqipërinë dhe shqiptarët”, shkruan Basha./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Xhelatët janë po njëlloj”/ Çfarë kishte paralajmëruar Artan Hoxha 3 vite më parë

Publikuar

-

Nga

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka rikujtuar një postim të tre viteve më parë ku jepte alternativat se kush do e qeversite vendin për 4 vitet e ardhshme.

Sipas Hoxhës, u realizua varjanti “b” që ai kishte renditur në postimin e tij të vitit 2017.

“Sapo kishte ardhur viti i ri 2017-te, dhe vendi ndodhej në një vit zgjedhjesh të përgjithshme…
Për fat të keq u realizua varianti “b”, Rama qeveris i vetëm….
Jo me kot kam futur në kllapa shprehjen (Edhe këtë kishim mangut)!!!!
Ja që bëri vaki!!!!”, shkruan Hoxha.

LEXO EDHE:  Lulzim Basha vret veten me heshtjen e tij!

LEXO EDHE:  Rama në fushatë/ Basha në autobus

Sipas tij, pas tri vitesh asgje nuk ka ndryshuar, për të mos thënë që është bërë dhe më keq.
XHELATET janë po njëlloj.

I vetmi ndryshim është se kush e ka spatën më të mprehtë, që të mos vuash shumë para se të të dalë shpirti”, përfundon Hoxha./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Ra tërmeti u bëre hoxhë, prift e rabin”/ Komentuesit nuk i ndahen Ramës: Po sillesh sikur jemi në Pakistan

Publikuar

-

Nga

Prej disa kohësh kryeministri Edi Rama publikon në profilin e tij fjalë të shenjta.

Edhe mëngjesin e sotëm ai shkruan: “Predikuesi më i mirë është zemra; Mësuesi më i mirë është koha; Libri më i mirë është bota; Shoku më i mirë është zoti”.

Por një numër i madh ndjekësish kanë “kryqëzuar” me komenrte kryeministrin teksa shprehen të zhgënjyer prej tij.

“Mesa duket po Ben prova për tu bërë hoxhë kur të lësh politikën. Shoku kryeminister beji punët pa u ndjerë se po na nxjerr citate si në kohën e enverit… Jemi në kohëra moderne dhe në mes të Europës kurse ti po sillesh sikur jemi në Pakistan”, shkruan një prej komentuesve.

LEXO EDHE:  Pse Basha duhet të dorëhiqet bashkë me Ramën

LEXO EDHE:  Rama në fushatë/ Basha në autobus

Një tjetër thotë: Nuk mbahet shteti me fjalë të thata kryeministër!.

“Ra tërmeti u bëre hoxhë, prift e rabin”, shkruan një tjetër komentues.
Kujtojmë që Rama “ritualin” e fjalëve të shenjta e ndjek që prej nëntorit, kur ndodhi tërmeti tragjik./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Rama zbulon mesazhin e fundit me Bashën/ I kërkova bashkim

Publikuar

-

Nga

avokati zbulon marreveshjen

Kryeministri Edi Rama ka zbuluar, për herë të parë, një mesazh që i ka dërguar kreut të PD-së, Lulzim Basha pas tërmetit të 26 nëntorit.

Rama tregoi se nuk kishte komunikuar me Bashën që prej kohës kur opozita ishte në parlament.
Me tej, kryeministri sqaroi se pas tërmetit i dërgoi mesazh Bashës ku i sugjeronte që të ishin bashkë.

LEXO EDHE:  Rama e Basha përplasen për kreun e FNSH-së të vrarë në Shkodër

LEXO EDHE:  Analiza në PD-në e Vlorës/ “Kryqëzohen” Basha dhe deputetët

“Unë i kam çuar një mesazh në ditët pas tërmetit për t’i kërkuar…sugjeruar që të jemi bashkë, dhe kaq. Komunikimi i fundit me të ka qenë kur PD, ka qenë ende në parlament”, tha Rama i ftuar në emisionin ‘Java’ në RTSH./CNA.al

LEXO TE PLOTE