Connect with Us

Paralajmëroi tërmet apokaliptik/ Meta: Bëra një veprim korrekt dhe të përgjegjshëm

Lajme

Paralajmëroi tërmet apokaliptik/ Meta: Bëra një veprim korrekt dhe të përgjegjshëm

Publikuar

-

Presidenti Ilir Meta ka shpjeguar paralajmërimin që bëri disa muaj më parë për një tërmet apokaliptik.

Meta shprehet se ka bërë një veprim korrekt dhe të përgjegjshë por jo për të krijuar shqetësim tek njerëzit.

“Unë kam bërë një veprim korrekt dhe të përgjegjshëm i cili nuk ka patur për qëllim t’i krijonte shqetësime publikut por t’i kërkonte qeverisë për të verifikuar shkallën e probabilitetit për parashikime të tilla dhe për të merrte masa për të minimizuar pasojate mundshme”, shprehet Meta./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

Ngjarja e rëndë në Librazhd/ Olsi del nga koma dhe shuan dyshimet, çfarë ndodhi në dhomën e çiftit

Publikuar

-

Nga

Olsi Hajdari, bashkëshorti i Rezarta Hajdarit e cila humbi jetën dy ditë më parë në Librazhd, ka shuar dyshimet lidhur me ngjarjen e rëndë që ndodhi pesë ditë pas martesës së tyre.

Pas dy ditësh në koma, Olsi tashmë është kthyer në shtëpinë e tij në fshatin Gjyrë të Librazhdit.

“Ne hëngrëm darkë me familjen dhe vajtëm e u shtrimë. Morëm edhe një mangall me prush e vendosëm në dhomë dhe kaq. Asgjë tjetër nuk mbaj mend. Se si më kanë dërguar në spital se kush më ka dërguar nuk di fare asgjë”, tregoi ai për Klan Plus.

LEXO EDHE:  Ish deputeti “ultimatum” Ramës/ Të shpallet gjendja e emergjencës

LEXO EDHE:  Nga Bledi Mane/ Tërmet në shtëpinë e tërmetit

Olsi Hajdari ka hedhur poshtë akuzat e helmimit apo të vetehelmimit.
Ka qenë e ëma e Olsit, e cila ka gjetur në dhomën e gjumit nusen e vdekur dhe djalin me pak shenja jete.

Rezarta dhe Olsi kishin vetëm 5 ditë që ishin martuar dhe kishin kurorëzuar dashurinë e tyre disa vjeçare./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Lajme

Korça e mbuluar me mjegull prej 24 orësh/ Policia thirrje shoferëve:Kujdes!

Publikuar

-

Nga

Prej 24 orësh qyteti i Korçës është mbuluar i gjithi nga mjegulla e dendur.

Qyteti më i madh në juglindje të vendit, si dhe fshaterat rreth e përqarark Korçës janë gjithashtu të pushtuar nga mjegulla.

Në kushte të tilla, nga sektori i policisë rrugore, i bëjnë thirrje drejtuesve të mjeteve të bëjnë kujdes, pasi në këtë orë të natës, shtohet akoma më shumë, sidomos në rrugët nacionale dhe rrurale.

LEXO EDHE:  Të gjithë mund të kontribuojnë/ Hapet llogaria bankare për të prekurit nga tërmeti

LEXO EDHE:  Zbardhet skema/Rama tenton të provokojë zgjedhje të parakohëshme

Për të shtuar sigurinë në këto akse, policia në aksin nacional, Kapshticë-Qafë Thanë, ka shtuar patrullat e policisë rrugore, ndërsa ka bërë të njëjtën gjë edhe në qytet Korçë dhe Pogradec.

LEXO TE PLOTE

Lajme

I aksidentuari pret me orë ambulancën në rrugë/ Publikohen pamjet shokuese

Publikuar

-

Nga

Ish Kryeministri Sali Berisha vijon të bëjë publike denoncime të qytetarëve për situata që nuk shkojnë siç duhet dhe për të cilat, sipas Berishës, shkaktar është keqfunksionimi i Qeverisë Rama

Në rrjetet sociale Berisha ka publikuar pamje ku një i aksidentuar i gjakosur dergjet në rrugë, ndërkohë që edhe pse ambulanca dhe policia janë lajmëruar, prej orësh asnjëri nga dy institucionet nuk ka mbërritur për të dhënë ndihmë./CNA.al

Video e publikuar në rrjetin social të Sali Berishës:


LEXO TE PLOTE