Connect with Us

Mungesa e paisjeve të ekip-shpëtimit shqiptar/ Meta: Është momenti për plotësimin e kapaciteteve

Lajme

Mungesa e paisjeve të ekip-shpëtimit shqiptar/ Meta: Është momenti për plotësimin e kapaciteteve

Publikuar

-

Presidenti Ilir Meta ka komentuar diferencën e paisjeve të ekipit të shpëtimit shqiptar me ekipet e huaja.

Sipas Metës kjo është një diferencë e qartë dhe ky është një moment i rëndësishëm për të reflektuar për plotësimin e kapaciteteve.

“Kjo është një difereëncë e qartë dhe është një moment i rëndësishëm për të reflektuar për plotësimin e kapaciteteve të institucioneve kaq të rëndësishme.
Në çdo rast ndihma e huaj, sado shopejt të vijë do kohë derisa të jepen lejet, miratimet.
Për fat të mirë Kosova u përgjigj menjëherë dhe kanë bërë një punë shumë të mirë bashkë me ekpiet e shteteve të tjera. Jam i habitur nga sjellia e tyre profesionale dhe nga përgatitja e lartë psikologjike”, u shpreh Meta në emisioni “Përballë” në RTSH.

LEXO EDHE:  Arta Vorpsi injoroi Metën/ Ironizon Blushi: Meta nuk ndalon askënd të betohet as tek noterja, as tek parukierja

Sipas Metës, ekipet e huaja ishin të përgatitur mirë jo vetëm me pajisje por kishin edhe përvojë më të madhe.

“Ishin jo vetëm më të mirëpajisur por kanë edhe përvojë më të madhe. Është rëndësishme të investojmë më shumë për të përforcuar kapacitetet tona. Edhe forcat tona kanë bërë maksimunim brenda mundësive e kapaciteteve që kanë pasur”, shprehet mes të tjerash Meta./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

Ngjarja e rëndë në Librazhd/ Olsi del nga koma dhe shuan dyshimet, çfarë ndodhi në dhomën e çiftit

Publikuar

-

Nga

Olsi Hajdari, bashkëshorti i Rezarta Hajdarit e cila humbi jetën dy ditë më parë në Librazhd, ka shuar dyshimet lidhur me ngjarjen e rëndë që ndodhi pesë ditë pas martesës së tyre.

Pas dy ditësh në koma, Olsi tashmë është kthyer në shtëpinë e tij në fshatin Gjyrë të Librazhdit.

“Ne hëngrëm darkë me familjen dhe vajtëm e u shtrimë. Morëm edhe një mangall me prush e vendosëm në dhomë dhe kaq. Asgjë tjetër nuk mbaj mend. Se si më kanë dërguar në spital se kush më ka dërguar nuk di fare asgjë”, tregoi ai për Klan Plus.

LEXO EDHE:  Ilir Meta, lideri i ri i opozitës

LEXO EDHE:  Arta Vorpsi injoroi Metën/ Ironizon Blushi: Meta nuk ndalon askënd të betohet as tek noterja, as tek parukierja

Olsi Hajdari ka hedhur poshtë akuzat e helmimit apo të vetehelmimit.
Ka qenë e ëma e Olsit, e cila ka gjetur në dhomën e gjumit nusen e vdekur dhe djalin me pak shenja jete.

Rezarta dhe Olsi kishin vetëm 5 ditë që ishin martuar dhe kishin kurorëzuar dashurinë e tyre disa vjeçare./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Lajme

Korça e mbuluar me mjegull prej 24 orësh/ Policia thirrje shoferëve:Kujdes!

Publikuar

-

Nga

Prej 24 orësh qyteti i Korçës është mbuluar i gjithi nga mjegulla e dendur.

Qyteti më i madh në juglindje të vendit, si dhe fshaterat rreth e përqarark Korçës janë gjithashtu të pushtuar nga mjegulla.

Në kushte të tilla, nga sektori i policisë rrugore, i bëjnë thirrje drejtuesve të mjeteve të bëjnë kujdes, pasi në këtë orë të natës, shtohet akoma më shumë, sidomos në rrugët nacionale dhe rrurale.

LEXO EDHE:  Përplasjet mes Ramës dhe Metës/ Analisti zbulon prapaskenat

LEXO EDHE:  Intervista ekskluzive e Kaso Kostes/Ilir Meta: Ja përse e kërcënuam dëshmitarin e cështjes “CEZ”

Për të shtuar sigurinë në këto akse, policia në aksin nacional, Kapshticë-Qafë Thanë, ka shtuar patrullat e policisë rrugore, ndërsa ka bërë të njëjtën gjë edhe në qytet Korçë dhe Pogradec.

LEXO TE PLOTE

Lajme

I aksidentuari pret me orë ambulancën në rrugë/ Publikohen pamjet shokuese

Publikuar

-

Nga

Ish Kryeministri Sali Berisha vijon të bëjë publike denoncime të qytetarëve për situata që nuk shkojnë siç duhet dhe për të cilat, sipas Berishës, shkaktar është keqfunksionimi i Qeverisë Rama

Në rrjetet sociale Berisha ka publikuar pamje ku një i aksidentuar i gjakosur dergjet në rrugë, ndërkohë që edhe pse ambulanca dhe policia janë lajmëruar, prej orësh asnjëri nga dy institucionet nuk ka mbërritur për të dhënë ndihmë./CNA.al

Video e publikuar në rrjetin social të Sali Berishës:


LEXO TE PLOTE