Connect with Us

Debati i Lleshajt me arkitektin/ Reagon Pjerin Ndreu: Është pallati ku jetoj unë, nuk ka vend për panik

Lajme

Debati i Lleshajt me arkitektin/ Reagon Pjerin Ndreu: Është pallati ku jetoj unë, nuk ka vend për panik

Publikuar

-

Kryetari i Bashkisë së Lezhës Pjerin Ndreu ka reaguar lidhur me debatin e ministrit të Brendshëm

Sandër Lleshaj me arkitektin i cili u shpreh se një pallat në Lezhë është i pabanueshëm, duke hasur në kundërshtimin e hasur të ministrit.

Ndreu tha se pallati për të cilin u zhvillua debati është pikërisht pallati ku edhe vetë ai jeton dhe prej ditësh ka fjetur aty duke qenë se nuk mendon se është në gjendje të rëndë.
Sipas Ndreut deri më tani inxhinierët e bashkisë nuk e kanë nxjerrë të pabanueshëm pallatin në fjalë.

Përsa i përket debatit mes arkitektit dhe ministrit Lleshaj, Ndreu tha se ministri ka të drejtë sepse nuk mund të hapet panik mes banorëve pa pasur një vendim konkret nga ata e ekspertëve.

“Nuk ka vend për panik tek pallati në fjalë por edhe në pallate të huaja. Duhet të jemi të rezervuar. Është pallati ku jetoj unë. Unë këtu kam fjetur gjatë gjithë këtyre netëve. nuk ka vend për panik por ka nevojë për ekspertë më të specializuar. As edhe një banesë nuk do ngelet pa u inspektuar. Ne kemi filluar dhe do vazhdojmë deri në lagjen Besëlidhja ku dyshoj se ka probleme në pallatet e vjetra që nga tërmeti i ’79. Pallatet e reja nuk ka na kanë paraqitur probleme në konstrukt. Por janë probleme të riparueshme. Nuk është momenti i panikut. Një ekip më i specializuar duhet të vijë ta shohë. Nuk mund t’i themi banorëve që ky pallat është i pabanueshëm. Nëse do dikush të largohet mund t’i sigurojmë strehim që të qetësohet derisa ekipet e ekspertëve të japin një konkluzion. Janë 8 pallate që i kemi nxjerrë sot në Lezhë të pabanueshme që do mbikëqyren Unë nuk kam pasur asnjë debat. Lleshaj ka ardhur. Ka qenë një komunikim i ministrit për të shuar panikun. Ai është përballur me grupin e banorëve në panik dhe në atë moment nuk e ka parë të arsyeshme të diskutohet ana teknike. Ministri ka pasur të drejtë. Nuk është momenti për të hapur panik. Nuk ka qenë momenti të bëhet panik. Edhe vetë do fle këtu dhe nuk mund të thuhet se sot duhet të dilni të gjithë. Ne i kemi thënë se nëse keni mundësi të shkoni tek të afërmit që të mos përfshiheni në panik. Frikë kam edhe unë, kanë edhe familjarët e mi por kjo nuk do të thotë se nuk do flemë nëpër shtëpia”, tha Ndreu për Repolitx.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

Ngjarja e rëndë në Librazhd/ Olsi del nga koma dhe shuan dyshimet, çfarë ndodhi në dhomën e çiftit

Publikuar

-

Nga

Olsi Hajdari, bashkëshorti i Rezarta Hajdarit e cila humbi jetën dy ditë më parë në Librazhd, ka shuar dyshimet lidhur me ngjarjen e rëndë që ndodhi pesë ditë pas martesës së tyre.

Pas dy ditësh në koma, Olsi tashmë është kthyer në shtëpinë e tij në fshatin Gjyrë të Librazhdit.

“Ne hëngrëm darkë me familjen dhe vajtëm e u shtrimë. Morëm edhe një mangall me prush e vendosëm në dhomë dhe kaq. Asgjë tjetër nuk mbaj mend. Se si më kanë dërguar në spital se kush më ka dërguar nuk di fare asgjë”, tregoi ai për Klan Plus.

LEXO EDHE:  Debate në Komisionin e Medias/ Lleshaj përplaset me Vokshin  

LEXO EDHE:  Pjerin Ndreu: Didi, viktimë e politikës. Këtë gjë e kam provuar mbi kurrizin tim

Olsi Hajdari ka hedhur poshtë akuzat e helmimit apo të vetehelmimit.
Ka qenë e ëma e Olsit, e cila ka gjetur në dhomën e gjumit nusen e vdekur dhe djalin me pak shenja jete.

Rezarta dhe Olsi kishin vetëm 5 ditë që ishin martuar dhe kishin kurorëzuar dashurinë e tyre disa vjeçare./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Lajme

Korça e mbuluar me mjegull prej 24 orësh/ Policia thirrje shoferëve:Kujdes!

Publikuar

-

Nga

Prej 24 orësh qyteti i Korçës është mbuluar i gjithi nga mjegulla e dendur.

Qyteti më i madh në juglindje të vendit, si dhe fshaterat rreth e përqarark Korçës janë gjithashtu të pushtuar nga mjegulla.

Në kushte të tilla, nga sektori i policisë rrugore, i bëjnë thirrje drejtuesve të mjeteve të bëjnë kujdes, pasi në këtë orë të natës, shtohet akoma më shumë, sidomos në rrugët nacionale dhe rrurale.

LEXO EDHE:  “Do fluturojë të hënën”/ Ndreu shpjegon kërcënimin ndaj drejtorit të shkollës

LEXO EDHE:  Fluks aplikimesh/ Shtyhet vlefshmëria e kartave të identitetit

Për të shtuar sigurinë në këto akse, policia në aksin nacional, Kapshticë-Qafë Thanë, ka shtuar patrullat e policisë rrugore, ndërsa ka bërë të njëjtën gjë edhe në qytet Korçë dhe Pogradec.

LEXO TE PLOTE

Lajme

I aksidentuari pret me orë ambulancën në rrugë/ Publikohen pamjet shokuese

Publikuar

-

Nga

Ish Kryeministri Sali Berisha vijon të bëjë publike denoncime të qytetarëve për situata që nuk shkojnë siç duhet dhe për të cilat, sipas Berishës, shkaktar është keqfunksionimi i Qeverisë Rama

Në rrjetet sociale Berisha ka publikuar pamje ku një i aksidentuar i gjakosur dergjet në rrugë, ndërkohë që edhe pse ambulanca dhe policia janë lajmëruar, prej orësh asnjëri nga dy institucionet nuk ka mbërritur për të dhënë ndihmë./CNA.al

Video e publikuar në rrjetin social të Sali Berishës:


LEXO TE PLOTE