Connect with Us

Video-“Më kanë marrë gruan, ma kanë çuar në Golem”/ Rama befason me përgjigjen ndaj qytetarit

Sociale

Video-“Më kanë marrë gruan, ma kanë çuar në Golem”/ Rama befason me përgjigjen ndaj qytetarit

Publikuar

-

Një video e një qytetari që i ankohet kryeministrit Edi Rama se i kanë çuar në Golem, po bën xhiron e rrjetit.

Teksa Rama ndodhet në Durrës në zonat të cilat janë prekur nga tërmeti, një qytetar e ndjek pas duke iu ankuar.

“Çfarë ke mo vëlla cfarë ke më thuaj”, i thotë Rama.

“Më kanë marrë gruan, ma kanë çuar në Golem pa më pyetur mua”, i përgjigjet qytetari.

LEXO EDHE:  Kryeministri publikoi video nga Dhërmiu/ Shpërthen personaliteti i njohur: Rama fyen të vdekur e të gjallë!

“Po gruaja paska më shumë mend se ti se paska shkuar në hotel. Merr autobusin dhe ik në Golem. Gruaja është çmendur me këtë dhe ka ikur” shprehet Rama./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Ndalohet kalimi i kamionëve në Kapshticë/ Shkak prezenca e akullit në rrugë

Publikuar

-

Nga

Për dy ditë, nga data 5 janar deri në 6 janar të orës 23:59 nuk do të lejohet kalimi në doganën e Kapshticës të mjeteve të tonazhit të lartë drejt Greqisë.

Kjo për të shmangur  problemet dhe vështirësitë në qarkullim, si pasojë e prezencës të akullit në rrugë.

Ndërkaq, në njoftimin zyrtar, Drejtoria Vendore e Kufirit dhe Migracionit Korçë, sqaron se do të lejohet kalimi i autoveturave dhe autobusëve të cilët duhet të jenë të pajisur me zinxhirë.

“Njoftohemi nga pala greke në Pikën e Kalimit Kufitar Kapshticë, se në datën 05.01.2020, nga ora 06:00 deri në orën 23:59 të datës 06.01.2020, nuk do të lejohet kalimi i mjeteve të tonazhit të rëndë (kamionë) në drejtim të Greqisë,

LEXO EDHE:  Samiti i Varshavës/Rama: Ekstremizmi dhunshëm dhe islami radikal, kërcënim për sigurinë kolektive

LEXO EDHE:  Përmbytjet/ Rama mbledh Komitetin e Koordinimit të Emergjencave Civile

Policia Kufitare, apelon drejtuesit e mjeteve të tonazhit të rëndë, që kanë planifikuar lëvizjen për në shtetin grek nëpërmjet pikës kufitare Kapshticë, ta shmangin ose të përdorin pikat e tjera të kalimit kufitar me Greqinë, deri në normalizimin e situatës.”, thuhet në njoftimin e plotë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Gripi mbërrin në Shqipëri/ ISHP apel qytetarëve: Vaksinohuni dhe ruani higjenën

Publikuar

-

Nga

Shefja e Departamentit të Sëmundjeve Infektive në Institutin e Shëndetit Publik, Silva Bino u ka bërë thirrje qytetarëve për kujdes të shtuar, pasi virusi i gripit është në qëarkullim.

Përmes një njoftimi në rrjetet sociale, Bino bën me dije gjithashtu se janë izoluar rastet e para.

“Virusi i gripit është në qarkullim. Kush nuk është vaksinuar të shpejtojë. Të gjithë të marrim masat e zakonshme të higjienës si larja e shpeshte e duarve, pastrimi i shpeshte i sipërfaqeve ku mbështetemi me detergjentet e zakonshëm, ajrosja e mjediseve të mbyllura herë pas here kur ato mbushen me njerëz, teshtitja duke përdorur gropëzën e bërrylit si mbrojtje, mos prekja e syve, hundës dhe gojës, evitimi i mjediseve të mbyllura me shumë njerëz”, shkruan Bino./CNA.al

 

LEXO EDHE:  Grabitja e postës/ Në pranga autorët, policia gjen dhe paratë

LEXO EDHE:  Kryeministri publikoi video nga Dhërmiu/ Shpërthen personaliteti i njohur: Rama fyen të vdekur e të gjallë!

 

LEXO TE PLOTE

Sociale

Keni bërë plane për fundjavën?/ Mësoni si do jetë moti

Publikuar

-

Nga

Dita e shtunë do të nisë me diell e ngrica në zonat malore. Gradualisht gjatë mesditës do të zhvillohen vranësirat.

Sipas SHMU, era do të fryjë e lehtë nga kuadrati i veriut, duke u shoqëruar me valëzim të forcës 2 dhe 3 ballë.

Temperaturat do të pësojnë rritje të lehta:

Në zonat malore -2ºC deri në 9ºC
Në zonat e ulëta 0ºC deri në 15ºC
Në zonat bregdetare 3ºC deri në 16ºC

LEXO TE PLOTE