Connect with Us

Shkatërrohet banda e grabitësve/ Pranga 4 të rinjëve shqiptarë në Itali

Kronika

Shkatërrohet banda e grabitësve/ Pranga 4 të rinjëve shqiptarë në Itali

Publikuar

-

Një grup kriminal shqiptarësh, të cilët merreshin me grabitje, është shkatërruar nga karabinierët në Prato të Italisë.

Sipas mediave fqinje, shqiptarët kanë kryer një seri vjedhjesh jo vetëm në Prato, por edhe në provincat e Pistoia dhe Firence.

Në pranga kanë rënë dy vëllezërit, Ernest dhe Brigel Shehu, përkatësisht 31 dhe 35 vjeç, si dhe dy bashkëatdhetarë të tyre, bashkëpunëtorë në vjedhje, 32-vjeçari Eri Bibaj dhe Roland Zyba 25 vjeç.

LEXO EDHE:  Sekuestrohet 550 kg drogë shqiptare/ Në pranga dy skafistë

Ata akuzohen se kanë vjedhur një sërë sendesh të çmuara të tilla si ora Rolex, por edhe diamante. Po ashtu, shqiptarët kanë vjedhur edhe makina e para të gatshme. Katër shqiptarët janë në burg, në pritje të gjykimit ndaj tyre./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bota

U përlesh me grabitësit/ Humb jetën në spital 25- vjeçarja

Publikuar

-

Nga

Një vajzë 25 vjeçe ka humbur jetën tragjikisht pasi u përledh me disa persona që tentuan ta grabsnin e më pas e goditën me thikë.

Ngjarja e tmerrshme ka ndodhur në Rushden, Northants.

Pavarësisht përpjekjeve të mjekëve të cilët arritën në vendin e ngjarjes, 25 vjeçarja nuk arriti t’i mbijetonte plagëve të marra.

Policia po vijon hetimet teksa ka arrestuar dy persona të dyshuar për vrasjen e saj.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Moderatorja shqiptare në zi/ Humb njeriun e dashur

Publikuar

-

Nga

Moderatorja shqiptare, Dojna Mema ka humbur sot personin e saj më të dashur, babain.

Lamin e ka bërë të ditur vetë moderatorja, përmes një njoftimi në rrjetet sociale.

Teksa ka ndarë dhe një video me të atin, Dojna shkruan: “Nuk le asnjë sekondë pa jetuar plotësisht. Ndoshta prandaj ike kaq shpejt, e pive jetën me një kupë! Për ata që njohën Bujarin e Interpolit, ky është Babi i familjes.

P.S.: Ti e di, gjithmonë bashkë, gjithmonë një shpirt për katër.”

Bujar Mema punonte prej 16 vitesh në NCB Interpol në Tiranë dhe la pas bashkëshorten dhe dy fëmjët.

LEXO EDHE:  Sekuestrohet 550 kg drogë shqiptare/ Në pranga dy skafistë

LEXO EDHE:  Video- “Rama ik”!/Plasin thirrjet në Bruksel, ja çfarë po ndodh

 

 

View this post on Instagram

 

Nuk le asnje sekond pa jetuar plotesisht. Ndoshta prandaj ike kaq shpejt, e pive jeten me nje kupe! Per ata qe njohen Bujarin e Interpolit, ky eshte Babi i familjes. P.s : Ti e di, gjithmone bashke, gjithmone nje shpirt per kater.

A post shared by Dojna Mema (@dojnamema) on

LEXO TE PLOTE

Kronika

U dënua me 10 vite burg/ Prokuroria e Elbasanit apelon vendimin për atentatorin

Publikuar

-

Nga

Prokuroria e Elbasanit apelon dënimin ndaj Shkëlzen Hasanpapajt, i akuzuar si autor i sulmit ndaj anëtarëve të fisit Çapja në Elbasan gjatë vitit 2016.

Gjykata e Elbasanit e dënoi Hasanpapajn me 10 vite burgim, ndërkohë Prokuroria kërkon që i riu të dënohet me 22 vite burg.

20 vjeçari u akuza nga prokuroria si një nga personat që dyshohet se kishte qëlluar me armë zjarri në drejtim të Florenc Çapjas dhe mikut të tij, Bledar Muçës.

LEXO EDHE:  Arrestohen tre shqiptarë të shpallur në kërkim ndërkombëtar/ Pritet ekstradimi drejt Italisë

LEXO EDHE:  Shfrytëzuan errësirën/ Hajdutët vjedhin dyqanin me elektro-shtëpiake

Ky i fundit mbeti i plagosur , ndërsa Hasanpapaj ishte fiksuar nga kamerat e sigurisë në momentin që largohej nga vendi i ngjarjes./ CNA.al

LEXO TE PLOTE