Connect with Us

Ngjela akuza të forta Metës/ Implikohet me mafian që ndërton, lejet ia jep qeveria

Lajme

Ngjela akuza të forta Metës/ Implikohet me mafian që ndërton, lejet ia jep qeveria

Publikuar

-

avokat ngjela

Avokat-politikani, Spartak Ngjela, ka ngritur akuza të forta ndaj qeverisë dhe presidentit Ilir Meta.

Duke folur për situatën tragjike që la tërmeti i 26 nëntorit, Ngjela tha se qeveria është e lidhur me mafian dhe si shpërblim i jep leje ndërtimi në zonat ku nuk lejohet të ndërtohet, ndërsa nuk ngurroi të përmendë emrin e presidentit Ilir Meta si i implikuar.

“Korrupsioni që kanë bërë kryeministrat, ministrat dhe kryetarët e partive e kanë bërë me lejet e ndërtimit. Mafia kërkon hapësirë, hapësirën ia lë politika, qeveria, me një çmim. Është një leje ndërtimi me një çmim 7 milion dhe qeveria i’a jep edhe kur ai nuk ka bërë as lejen e tokës. Kjo quhet bashkim i mafies me politikën. Meta implikohet me këto. Sot doli Meta tha të mbyllet çështja, nuk mbyllet kjo. Ndërkombëtarët mendonin se do ta prishnin me Reformën në Drejtësi. Kjo që ndodhi shkurton operacionin shumë, se kap mafian politico-ndërtuese”, tha Avokati në emisionin “Open”./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

Donte të fillonte mësimin pas tërmetit/ Shkarkohet drejtoresha e gjimnazit “Sami Frashëri”

Publikuar

-

Nga

Një ditë pas tërmetit të 26 nëntorit, është shkarkuar drejtoresha e gjimnazit “Sami Frashëri” në Tiranë.

Sipas “ABC News”, Teuta Dobi u shkarkua, pasi nuk pranoi të zbatojë urdhrin e Ministrisë së Arsimit dhe këmbënguli që mësimi të fillojë normalisht një ditë pas tërmetit.

Dobi kishte lajmëruar nxënësit të shkonin në shkollë që të bënin një provim në lëndën e gjermanishtes, pavarësisht se Ministria dha urdhër që mësimi të pezullohet në të gjithë vendin.

Kjo ka dërguar në shkarkimin e drejtoreshës, pasi godinës së gjimnazit “Sami Frashëri” i është vënë shiriti nga inxhinierët nga dëmet e shumta që ka marrë nga tërmeti./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Lajme

Analisti zbulon “të pathënat”/ Çfarë fshihet poshtë shtëpisë së Ramës në Surrel

Publikuar

-

Nga

Një deklaratë të fortë ka bërë mbrëmjen e sotme në emisionin “Zonë e Lirë” analisti Arian Çuri.

Analisti deklaroi se kryeministri Edi Rama ka ndërtuar poshtë shtëpisë së tij në Surrel disa tunele, tek të cilat Çuri pretendon se do të fshihet kreu i qeverisë në rastin e një lufte bërthamore.

“Qeveria në këtë rast duhet të ushtrojë një rast kontrolli që media të caktuara të mos përdorin për të përhapur panik… Rama ka informacion që ne se kemi, Rama dhe në rast të luftës bërthamore është i sigurt tek ajo shtëpi. Më kanë thënë që poshtë shtëpisë ka tunele që ruhet nga lufta bërthamore. Në momente të caktuara, media pa dashje, duke vuajtur për klikime a vëmendje, jep lajme të tilla që shkaktojnë panik”, tha Arjan Çuri./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Lajme

U hodhën nga dritarja ditën e tërmetit/ Rama surprizon sërish Alesion dhe Aurelin

Publikuar

-

Nga

Kryeministri Edi Rama ashtu siç kishte premtuar, bëri sot të mundur takimin e Alesios dhe Aurelit me sulmuesin e Juventuesit Cristiano Ronaldon dhe portierin italian Gianluigi Buffon.

Kreu i qeverisë i dërgoi në Itali dy fëmijët të cilën u hodhën nga dritarja ditën e tërmetit të 26 nëntorit dhe morën shembje në trup.

Ronaldo dhe Buffon i dhuruan fëmijëve bluzat me emrin dhe firmën e tyre, pasi këtë gjë ia kishte premtuar Rama në spital.

“Pasi lanë spitalin duhet të rifillojnë rrugën e jetës, që u’a urojmë të gjatë, me shëndet e gëzime”, tha Rama, ndërsa i tregoi dy “figurave” të sportit se Alesio Cakoni dhe Aurel Lala jetonin në një pallat, por që fatkeqësisht u shemb dhe u mori jetën familjarëve të dy të miturve./ CNA.al

LEXO TE PLOTE