Connect with Us

“Duan të zhdukin provat”/ Ngjela “ultimatum” prokurorisë: Pezulloni prishjen e ndërtesave ose do ju padis

Politikë

“Duan të zhdukin provat”/ Ngjela “ultimatum” prokurorisë: Pezulloni prishjen e ndërtesave ose do ju padis

Publikuar

-

Avokati i njohur, Spartak Ngjela, nga tryeza e emisionit “Open”, ku po diskutohet për situatën pas tërmetit 6.4 ballë ka vlerësuar se Prokuroria duhet të ndalojë urgjentisht prishjen e ndërtesave të dëmtuara nga tërmeti.

Sipas Ngjelës, Prokuroria duhet të marrë ekspertizën para se të shemben këto objekte.

“Urgjent prokuroria duhetë ndalë prishejn e objekteve, ndryshe do e i padis penalisht. Nuk bën gjë ndërtesa derisa prokuroria të marrë ekspertizën”, deklaroi Ngjela.

LEXO EDHE:  Ngjela flet për marrëveshjen me Ramën/ Ja çfarë do të ndodhë në 30 qershor

Sipas avokatit, me aktin e urdhërimit të prishjes së objekteve institucionet e pushtetit po mundohen të zhdukin gjurmët e krimit dhe kjo quhet vrasje.

“Duan të zhdukin gjurmët. Kjo është, vrasje pa paramendim, vrasje e thjeshtë. Këtu ku ka shpërdorim detyre, kanë vdekur njerëz. Sepse ti e ke ditur që kjo ndërtesë nuk mban, e kjo quhet vrasje e thjeshtë”, argumentoi avokat-politikani Spartak Ngjela./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Deklarata që trazoi rrjetin/ Rama: Me thon t’drejtën edhe unë nuk i du hiç brekët!

Publikuar

-

Nga

“Me thon t’drejtën edhe unë nuk i du hiç brekët!” Kjo është deklarata e kryeministrit Edi Rama, e cila ka trazuar rrjetin gjatë ditës së sotme.

Këtë deklaratë kryeministri e ka bërë në filmin “I Love Tropoja” të Ermal Mamaqit, e cila nuk ka dalë akoma në treg.

Në këtë film, Rama është xhaxhai i Ermalit dhe luan rolin e një njeriu të keq, që nuk e respekton ligjin.

LEXO EDHE:  Arrestimet e bujshme të ish-deputetëve/ “Prokuroria po shkatërron provat”

LEXO EDHE:  Ngjela flet për marrëveshjen me Ramën/ Ja çfarë do të ndodhë në 30 qershor

Ajo çfarë tërhoqi fillimisht vëmendjen e mediave dhe qytetarëve, ishte pamja e kreut të qeverisë, i cili shfaqej me flokë të gjata dhe me një sy të verbër.

Ndërkohë është publikuar traileri i filmit, ku shfaqet më qartë look-u i Ramës./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Muka nuk pranon ndihmën e Erdoganit/ Na konsideron turq, mos e përqafoni lypjen e Ramës

Publikuar

-

Nga

Turqia është zotuar të ndërtojë 500 banesa në Shqipëri, por duket se ky lajm nuk është pritur mirë nga ish-zv.ministri i Arsimit, Taulant Muka.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Muka ka shprehur indinjatën, pasi thotë se Turqia nuk i cilëson shqiptarët në si minoritet, por si turq.

“Turqia njeh Greket dhe Armenet si minoritet por jo shqiptaret ne Turqi (qe jane mbi 5 milione), pasi na konsideron ne shqiptareve turq! Si mundet ne te perqafojne lypjen e kryeministrit te nje shtet qe nuk na njeh te drejtat?!

Pse mbroni lypjen e kryeministrit, dhe nuk pyesni veten ku kane shkuar taksat qe kemi paguar?! Nese taksat tona nuk do ishin vjedhur, sot do kishte para per te perballuar jo 500 shtepi, por 5000 e me shume! Nese taksat tona nuk do ishin vjedhur, sot kryeministri i vendit nuk do na turperonte si komb dhe te na nxirrte ne shitje!”, deklaron ish-zv.ministri, teksa kërkon të mos përkrahet mbështetja që po na jep presidenti Recep Tayyip Erdogan.

LEXO EDHE:  Socialistët kërkesë Prokurorisë/ Të verifikohet deklarimi i Flamur Nokës

LEXO EDHE:  Socialistët kërkesë Prokurorisë/ Të verifikohet deklarimi i Flamur Nokës

“Pse mendoni se vendet e Bashkimit Europian nuk na ndihmojne? Vendet perendimore me drejtesi te forte nuk e financojne korrupsionin! 500 shtepi nuk jane asgje para asaj qe Turqia fiton duke shfrytezuar pasurite e kromit (dhe pasuri te tjera) ne Shqiperi! Paraja qe Turqia ka marre nga kromi nuk ka sjelle zhvillim te vendit, perkundrazi varferi! Per ata qe e duan Erdogan, le te shkojne ne Turqi dhe te kuptojne perpjekjet e popullit turk per te larguar pushtetin diktatorial. Ndihma dhe lemosha e nje diktatori nuk sjell zhvillim!

Eshte vetem forca dhe puna jone si komb qe mund te ndertoje shtetin Shqiptare!”, thekson ai./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Ministri i Jashtëm grek tregon kur do rifillojnë negociatat me Shqipërinë/ Zbulon takimet e rëndësishme

Publikuar

-

Nga

Negociatat mes Shqipërisë dhe Greqisë pritet të rifillojnë sërish pasi të normalizohet situata e krijuar nga tërmeti.

Kështu të paktën ka lënë të nënkuptohet ministri i Jashtëm grek Nikos Dendias gjatë një deklarate për mediat.

Dendias foli për vizitën e tij në Shqipëri menjëherë pas tërmetit të 26 nëntorit, ndërsa tha se gjatë ditëve në vijim do të angazhohet në takime me homologët francezë dhe holandezë.

LEXO EDHE:  Ngjela flet për marrëveshjen me Ramën/ Ja çfarë do të ndodhë në 30 qershor

LEXO EDHE:  Ngjela flet për marrëveshjen me Ramën/ Ja çfarë do të ndodhë në 30 qershor

Mediat e shtetit fqinj raportojnë se ministri i Jashtëm do t’i kërkojë këtyre dy shteteve t’i hapë negociatat Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut, pasi e ka cilësuar këtë si objektiv strategjik të Athinës.

Ndërkohë Denias ka njoftuar se mëngjesin e 9 dhjetorit do të mbajë takime me ministrat e Jashtëm të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut./ CNA.al

LEXO TE PLOTE