Connect with Us

Rama bëhet për ujë të ftohtë në mbledhje/ Inxhinieri ia thotë troç: Durrësi është katastrofë!

Politikë

Rama bëhet për ujë të ftohtë në mbledhje/ Inxhinieri ia thotë troç: Durrësi është katastrofë!

Publikuar

-

Kryeministri Edi Rama, mblodhi pasditen e sotme Komitetin Kombëtar të Rindërtimi. Mes të pranishmëve ishte dhe profesori Arben Meçe i cili foli hapur për problematikat në terren.

Duke e konsideruar këtë mbledhje si humbje kohe, Meçe kërkoi që njerëzit të dalin dhe të niset menjherë nga puna, pasi sipas tij, gjendja është katastrofë.

“Kemi një orë e gjysëm këtu dhe më duket sikur po humbim kohë. Nuk dua ta diskutoj transparencën e investimeve që ne bëjmë këtu. Durrësi është një katastrofë. Durrësi është në një situatë serioze. Duhet të jemi prezent në mënyrë urgjente, jemi në kushtet e situatës së jashtëzakonshme. Me jep detyrën se për atë kam ardhur. Ky vend ka probleme sot, ju thash ka probleme. Sot duhet tu kthejmë besimin në shtet.” u shpreh Meçe./CNA.al

 

LEXO EDHE:  “Po vjen dora e Donald Trump”/ Goxhaj: Ja pse po nguten Rama e Basha me Reformën Zgjedhore

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

1 Koment

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Kontributi im në PD nuk varen nga hartuesit e listave”/ Konjari: Më kishin hequr emrin

Publikuar

-

Nga

Pas denoncimit se nuk kishte gjetur emrin në listat e votuesve të PD, Suela Konjari ka deklaruar se vërtetoi me kartë se ishte anëtare e PD dhe arriti të votonte.

Konjari është shprehur se kontributi i saj në PD nuk varet hartuesit e listave apo afeksionet e tyre.

Ekzistenca ime dhe kontributi im ne PD nuk jane te varura nga orekset apo afeksionet e liste hartuesve  te  partise !Sot ,dikush , kish hequr emrin tim nga lista e anetareve per votim !  POR :

Une votova( ma shtuan emrin pasi vertetova me kete karte,si ne foto ,anetaresine !!!!!) sepse une jam anetare me kontribute ne partine time,

Votova ne shenje respekti per familjen time  antikomuniste ! Votova per te nderuar Gjyshin  tim , farmacistin Sulo Konjari,nje nga denuarit e Gjyqit famekeq te Deputeteve !Votova per te nderuar vellain tim sot engjell, Sokol Olldashi !Votova per te respektuar mijera e mijera demokrate qe kam takuar ne fushata elektorale !Votova ne respekt te legjendes se PD ,  Z..BERISHA !Votova ne shjenje perulesie e mirenjohje per te gjithe Deshmoret e Demokracise !

Partia Demokratike nuk e ka luksin te tkurret , por te rritet, e te rritet shume e shendetshem !IN apo OUT listave UNE JAM NE PD !GENI NUK NDRRON !Fitore me te mirit ! “, shkruan Konjari në postimin e saj./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Rezultati i parë për kreun e PD/ Mbyllet numërimi në Kolonjë

Publikuar

-

Nga

Atentat mafioz/ Qëllohet i dënuari për trafik droge

Procesi i votimit për kreun e ri të PD ka përfunduar.

Në rrethin e Kolonjës është mbyllur procesi i numërimit, nga të cilat ka rezultuar se Lulzim Basha ka marrë 140 vota, ndërsa Agron Shehaj vetëm 82 vota, Fatbardh Kadilli ka marrë 6 vota, ndërsa Edith Harxhi 16 të tilla.

Numërimi u krye në degën e PD të qytetit, ndërsa kutitë do çohen në qendër qark pas numërimit.

LEXO EDHE:  Basha në Mallakastër/ Me 16 shkurt, zgjidhim kontratën me krimin
LEXO EDHE:  Marrëveshja me Ramën/ Basha në fushatë, LSI me “gisht në gojë”

Kolonja nga 9000 zgjedhës në total, PD ka vetem 300 anëtarë që votojnë./CNA.al

 

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Kreu i ri i PD/ Mbyllet procesi i votimit

Publikuar

-

Nga

Kreu i ri i PD/ Mbyllet procesi i votimit

Mbyllet procesi i votimit për kreun e ri të Partisë Demokratike.

Anëtarët e PD iu drejtuan kutive të votimit në orën 08:00 në 76 qendrat e votimit në të gjithë vendin, ndërsa në garë janë katër kandidatë, Lulzim Basha, Edith Harxhi, Fatbardh Kadilli dhe Agron Shehaj..

Të gjithë fletët e votimit që kanë ngelur pa përdorur tashmë janë futur nëpër zarfe dhe do të dorëzohen në vendgrumbullimin e kutive të votimit.

Ndërkohë një ndër kandidatët që ka shprehur rezerva të forta në këtë proces zgjedhor është Agron Shehaj, i cili pretendon se shumë nga vëzhguesit e tij janë larguar nga komisionerët pa të drejtë.

LEXO EDHE:  Të korruptuarit në panik/ Ngjela tregon emrat më të “rrezikuar”

LEXO EDHE:  Video-Basha nxjerr zbuluar Ramën/ Ja si po mashtron për Teatrin

Ndërkaq në një deklaratë për mediat në mesditë kreu i komisionit zgjedhor në PD, Jemin Gjana është shprehur se rezultati paraprak për fituesin e zgjedhjeve do të shpallet rreth mesnatës ndërsa zyrtarisht do të shpallet të hënën paradite./CNA.al

LEXO TE PLOTE