Connect with Us

Dorëheqja e Valbona Sakos/ PD: Durrësi i rikthehet Dakos

Politikë

Dorëheqja e Valbona Sakos/ PD: Durrësi i rikthehet Dakos

Publikuar

-

kreu i bashkise se durresit vangjush dako

Dega e Partisë Demokratike në Durrës ka reaguar pas zgjedhjes së Zhyljen Varfi në krye të bashkisë së Durrësit.

Sipas PD, Varfi është njeriu më i afërt i Vangjush Dakos.

Në reagimin e PD, thuhet se dorehëqjet e njëpasnjeshme të Sakos dhe nën/kryetares Kondi në të vërtetë tregojnë shkërmoqjen e Edi Ramës, arkitektit të rrënimit të Durrësit.

“Durrësi i rikthehet Dakos. Me vendimin e sotëm të këshillit bashkiak njeriu me i afërt i Vangjush Dakos, Zhyljen Varfi apo njeriu i tenderave korruptive që akoma s’janë mbyllur në prokurori, merr në dorë drejtimin e Bashkisë. Dorëheqjet e njëpasnjëshme të Sakos,  dhe nën/kryetares Kondi në të vërtetë tregojnë shkërmoqjen e Edi Rames, arkitektit të rrënimit të Durrësit. Sot kemi anarki totale në administrimin e qytetit se për vite të tëra nuk i është shërbyer interesave të qytetarëve, por vetëm të grupeve kriminale. Kjo është arsye që sot askush nuk është në gjendje të shërbejë dhe jemi në kushtet e ç’organizimit ku kudo qytetarët, në të gjitha lagjet e qytetit, na thonë se askush nuk i ka kontaktuar”, thuhet në reafimin e PD, Durrës./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Nusja dhe vjehrri përplasen me fugonin/ E reja niset me helikopter drejt Tiranës

Publikuar

-

Nga

Nusja dhe vjehrri përplasen me fugonin/ E reja niset me helikopter drejt Tiranës

Detaje të reja kanë dalë lidhur me aksidentin e rëndë të ndodhur pasditen e sotme.

Sipas informacioneve, një automjet tip “Benz” është përplasur me një fugon dhe si pasojë kanë mbetur të plagosur tre persona.

Shoferja 27 vjeçare e cila drejtonte mjetin tip ‘Benz’ ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore dhe është nisur me helikopter drejt Tiranës.Shtetësja Elvira Përkoxha po udhëtonte së bashku më vjehrrin e saj, Ferit Përkoxha, i cili është dërguar në spitalin e Peshkopisë.

LEXO EDHE:  E rëndë në Durrës/Treni merr përpara kalimtarin

LEXO EDHE:  Komisioni i Lulit shkurton listat e kandidatëve/ Disa emra të njohur refuzuan Republikën e Re

Ndërkohë i plagosuri tjetër, identiteti i të cilit nuk dihet ende ndodhet në spitalin e Bulqizës.

Akoma nuk dihet se cilat janë shkaqet e këtij aksidenti, ndërsa policia ka mbërritur në vendngjarje dhe po heton për zbardhjen e ngjarjes./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Vizita e Ramës në Turqi/ Zbulohet ministrja që mori me vete

Publikuar

-

Nga

Vizita e Ramës në Turqi/ Zbulohet ministrja që e shoqëron

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një foto, nga vizita në Turqi, ndërsa ka zbuluar se është shoqëruar nga ministrja Belinda Balluku.

Rama ka zhvilluar një takim Presidentin e Azerbajxhanit ndërsa tha se  vendosën disa piketa mbi bashkëpunimin në sektorët e energjisë dhe turizmit.“Me Presidentin e Azerbajxhanit, mikun e mirë Ilham Aljev, vendosëm sot në Turqi disa piketa mbi bashkëpunimin në sektorët e energjisë dhe turizmit”, shkruan Rama dhe poston foton me Ballukun e Aljev.

LEXO EDHE:  Incident në PD-në e Sarandës/ Dhunë dhe kërcënime për tërheqje zvarrë

LEXO EDHE:  Kandidati për deputet i PD-së sulmon Salianjin: Mos e merrni seriozisht, është i sëmurë

Gjithashtu, kryeministri jep një lajm të rëndësishëm dhe për naftëtarët e Ballshit, të cilët prej muajsh janë në protestë për pagat e prapambetura. “Prekëm konkretisht edhe çështjen e Rafinerisë së Ballshit, ku së fundmi është përfshirë një kompani azere, duke kërkuar dhe marrë angazhimin e Presidetin për të ndihmuar në zgjidhjen afatgjatë të problemit të krijuar nga privatizimi famëkeq i viteve më parë”, shkruan Rama./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

I çojnë fëmijët në shkolla private/ Klodian Tomorri “vë me shpatulla pas muri” deputetët

Publikuar

-

Nga

I çojnë fëmijët në shkolla private/ Klodian Tomorri “vë me shpatulla pas muri” deputetët

Gazetari Klodian Tomorri ka reaguar ashpër lidhur me faktin se deputetët dhe anëtarët e Këshillit të Ministrave i dërgojnë fëmijët e tyre në shkolla private dhe jo në ato publike.

Tomorri kërkon që të vihet një nen në Kushtetutë që të mos i lejojë deputetët dhe anëtarët e Këshillit të Ministrave t’i shkollojnë fëmijët e tyre në shkolla private apo t’i kurojnë familjarët në spitale private dhe jashtë vendit.

Gazetari thekson se kaq mjafton që Shqipëria të bëhet një vend më i mirë.

LEXO EDHE:  E rëndë në Durrës/Treni merr përpara kalimtarin

LEXO EDHE:  Faktet dhe pazari me heshtjen pas video-skandalit/ Në PD po lëviz një skenar

“A mund të vëmë dot në Kushtetutë një nen me vetëm 2 pika?a-Anëtarët e Këshillit të Ministrave dhe deputetët e Kuvendit janë të detyruar që familjarët e tyre t’i shkollojnë në shkollat publike.

b-Anëtarët e Këshillit të Ministrave dhe deputetët e Kuvendit janë të detyruar që familjarët e tyre t’i kurojnë në spitalet publike, përveçse në rastet kur shërbimi nuk ofrohet brenda vendit.

Me kaq Shqipëria bëhet një vend shumë më i mirë”, shkruan ai në rrjetet sociale./ CNA.al

LEXO TE PLOTE