Connect with Us

“Anonymous Albania” krah JOQ, sulmon AKEP: Lejoni aksesin, ose do t’ju bllokojmë totalisht

Politikë

“Anonymous Albania” krah JOQ, sulmon AKEP: Lejoni aksesin, ose do t’ju bllokojmë totalisht

Publikuar

-

Pasi AKEP, me urdhër të prerë të “Rilindjes” vendosi mbylljen e domainit “joqalbania.com” në Republikën e Shqipërisë, vetëm pak orë pasi redaksia jonë publikoi një video të turpshme, ku një efektiv policie abuzonte me ndihmat për tërmetet, duke i çuar në shtëpinë e tij me furgonin e policisë, të shumtë ishin ata që u solidarizuan me median tonë, duke reaguar për këtë sulm të paprecendentë, por të pritshëm nga sekti që qeveris vendin.

Së fundmi, grupi i hakerave shqiptarë “Anonymous Albania” ka njoftuar pak minuta më parë se lidhur me bllokimin e aksesit në median tonë, kanë sulmuar uebsajtin zyrtar të AKEP.

“Anonymous Albania” paralajmëron AKEP-in, se nëse nuk lejon që qytetarët që jetojnë në Republikën e Shqipërisë të kenë akses në uebsajtin e JOQ Albania brenda 24 orëve, do të ndërmarrin hapa të mëdha deri në bllokimin total të Autoritetit të Komunikimeve Elektronike dhe Postare.

Stafi i JOQ Albania falenderon djemtë e grupit “Anonymous Albania” për mbështetjen dhe suportin e tyre ndaj medias sonë.

LEXO EDHE:  “S’kemi frikë nga Rilindja!”/ JOQ, pas arrestimit të administratorëve: Kemi popullin, kaq na duhet

Reagimi i plotë:

#Njoftim
kompania Autoritetit të Komunikimeve Elektronike dhe Postare (AKEP) osht sulmuar nga Anonymous Albania. arsyeja osht se kjo kompani me urdherin e edi rames ka bllokuar domain joqalbania.com . i bejm thirrje AKEP te hap mbrenda 24 oreve locationin per ne shqiperi qe njerzit te ken access te “JOQ”, perndryshe “AnonymousAlbania ” do marr hapa te medha me sulme kibernetike deri ne bllokimin total te AKEP !
Ne Jemi Anonymous Albania
Ne Jemi ne Mbrojtie te Qytetareve
Ne Nuk Falim
Ne Nuk Harrojm
Na Prisni.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Kryemadhi e pranon/ “Kemi faj për largimin e shqiptarëve”

Publikuar

-

Nga

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka pranuar fajin e opozitës gjatë një takimi me strukturat në Fier.

Kryemadhi deklaroi se fajtori kryesor për largimin e të rinjve është kryeministri Edi Rama, por nuk anashkaloi as opozitën.

Aleatja e Lulzim Bashës tha se opozita është treguar indiferente dhe nuk i ka ushtruar mjaftueshëm presion kryeministrit për premtimet e pambajtura dhe sipas saj kjo ka sjellë largimin e shqiptarëve.

“Politika ka faj për largimin e shqiptarëve. Kemi faj ne që nuk i kemi kujtuar Ramës 300 mijë vendet e punës, por mbylli qindra dyer shtëpisë që ikën në emigracion. Mbyllën biznese, pagat e shqiptarëve i la në vend, por rriti çmimin dhe kostot e jeteës. Para 6 vjetësh, energjia elektrike të njëjtën sasi e paguan dyfish. Të gjitha këto janë jë mungesë e vëmendjes që ne kemi treguar ndaj Ramës, mungesë indiferencë ndaj Ramës, vrasës i punësimit të të rinjve në SHqipëri. Trokasim, bisedojmë dhe të gjithë kërkojnë shpresë. Të rinjtë besojnë tek LSI-ja”, tha Kryemadhi./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Greva e naftëtarëve/ Luan Baçi: Punëtorët po sakrifikohen, pushtetarët vijojnë festën e Shën Valentinit

Publikuar

-

Nga

Ish deputeti i Partisë Demokratike, Luan Baçi akuzon qeverinë se i ka lënë në mëshirë të fatit punëtorët e nënstacionit elektrik dhe pompimit të naftës në Poçem të Mallakastrës, të cilët ndodhen në ditën e tretë të grevës së urisë.

Përmes një postimi në rrjetet sociale Baçi shprehet se adminstrata dje festoi nëpër vendet e relaksit dhe me kolektivin, por për grevistet nuk tregoi asnjë interesim.

“Ne diten e trete, te greves se urise, te punonjesve te pompave te ujit, te nen stacioni, ne Ballsh. Asnje interesim nga pusht…etaret, asnje shqetsim, per ta. Me shpirtekazmerine e tyre, me ligesine qe i karakterizon, njelloj si lideri i tyre psikopat edhe keta, po vazhdojne te festojne shen valentinin, edhe sot, jetojne si ne parajse.

Dje ne 14 shkurt, e festuan festen me administraten, ne oren 13 te mesdites, punonjesit e administrates se Kadastres, te Drejtoris, se Targave dhe Patentave, te Tatimeve…etj…u larguan nga zyrat drejte vendeve te relaksit….kolektivisht, nostalagjia e kolektivitetit. Sot si duket bejne formalitetet serioze…Do te vazhdojne dhe neser…qe jave te filloj sa me e mbare.Banoret e Mallakastres, ne greve urie, kerkojone pagat, e prapambetura, kane femijet pa buke. Po sakrifikohen, per te sensibilizuar, pusht …etaret, po bejne thirrje, kryetareve te bashkive, Fier, Patos dhe Mallakaster, po bejne thirrje, Deputeteve te zones, por keta jane te zene, me punet e stines….ne keto dite pushimesh dhe relaksi…

Turp 100 here turp. Qytetare te Mallakastres, Fierit, Patosit, ju punonjes te nderuar te uzines, ju greviste, qe po vet sakrifikoheni, me te drejte, per buken e femijeve tuaj. Jemi me ju, ne mbeshtetje tuaj, te gatshem, te bashkohemi me ju per kauzen tuaj te drejte.  

Ju jeni vellezerit tane. Mos prisni tju kuptojne qeverritaret e sotem, ata jane, shkaku, qe ju nuk paguheni, ata, i marrin parat tuaja, ata jane pronaret e vertete te uzines, ata bejne gjithçka, te keqe ndaj jush. Mos u besoni disa “drejtuesve ” te protestave tuaja, qe jane shefa ne uzine, ata bashkpunojne, me pusht…etaret,  ata paguhen nen dore, per te manipuluar, protesten tuaj te ndershme. Behuni bashke, marshoni paqesisht, kerkoni mbeshtetjen, e bashkeqytetareve, te cdo banori, te çdo politikani, te çdo lloj krahu qofte.

LEXO EDHE:  “S’kemi frikë nga Rilindja!”/ JOQ, pas arrestimit të administratorëve: Kemi popullin, kaq na duhet

LEXO EDHE:  “S’kemi frikë nga Rilindja!”/ JOQ, pas arrestimit të administratorëve: Kemi popullin, kaq na duhet

Ketu beni dallimin :

I therrisni te gjithe drejtuesit e qarkut, deputetet, te te gjitha forcave politike dhe shikoni ,kush do jete i gatshem, te vije bashke me ju dhe tju mbeshtese ne kauzen tuaj te drejte.

Dhe do te shikoni, se menjeher do tju thone disa nga pseudo drejtuesit, qe keni aty :

“Jo politike jo politike”, kjo thenie mashtruse, prej manipulatoreve te paguar, ju mban te izoluar, pa perkrahje. Mos lejoni tju manipulojne, ju jeni ne te drejten tuaj. Ne jemi me ju, ne ju mbeshtesim”, shkruan nw reagimin e plotw./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Austria pro hapjes së negociatave/ Ambasadori Steiner: Shpresoj të ndodhë shpejt

Publikuar

-

Nga

Austria është shprehur pro hapjes së negociatave për Shqipërinë.

Ambasadori austriak Christian Steiner në një deklaratë të bërë gjatë kumtesës së organizuar nga Ambasada Austriake në Shqipëri dhe qendra Arka në Shkodër, tha se shpreson që negociatat të hapen shumë shpejt.

“Shpresojmë për më të mirën, dhe vendimi për hapjen e negociatave të ndodhë shumë shpejt. Një aspekt shumë i rëndësishëm është mbështetja që jep Austria në procesin e integrimit europian të Shqipërisë dhe shpresojmë që të kemi nisjen e hapjes së negociatave për anëtarësim sa më shpejt. Për ne është shumë i rëndësishëm është edhe aspekti i Sigurisë dhe Bashkëpunimit të Evropë, ku këtë vit Shqipëria ka marrë edhe kryesimin e OSBE-së që është një hap shumë i rëndësishëm dhe po bënë një punë të mirë”, u shpreh ambasadori.

LEXO EDHE:  “S’kemi frikë nga Rilindja!”/ JOQ, pas arrestimit të administratorëve: Kemi popullin, kaq na duhet

LEXO EDHE:  “S’kemi frikë nga Rilindja!”/ JOQ, pas arrestimit të administratorëve: Kemi popullin, kaq na duhet

Kujtojmë se Austria e ka shprehur edhe më parë mbështetjen e saj në rrugën e Shqipërisë drejt integrimit europian./ CNA.al

LEXO TE PLOTE