Connect with Us

Video-“Britma, përplasje dhe kërcënime”/ Dëshmitë tronditëse pas tërmetit

Denoncim

Video-“Britma, përplasje dhe kërcënime”/ Dëshmitë tronditëse pas tërmetit

Publikuar

-

Ish-kryeministri Sali Berisha vijon të publikojë në faqen e tij në rrjetet sociale denoncimet nga qytetarët.

Sot, Berisha ka publikuar një denoncim, sipas të cilit uniformat blu kanë treguar një sjellje banditeske nga shtetasve të Kosovës që kanë ardhur në Shqipëri, për të sjellë ndihma për të prekurit nga tërmeti.

Berisha thekson se “Denoj me ashpersine me te madhe kete banditizem çnjerezor fhe antishqiptar! Turp! Faqe e zeze!”.

Sipas denoncuesit, “Përfaqësuesit e institucioneve në Shqipëri, gjatë ditës së djeshme na kanë nëpërkëmbë, fillimisht si njerëz, pastaj si shqiptarë të Kosovës të cilët shtrimë dorën për të ndihmu të prekurit nga tërmeti.

Ishin zingjirë, prej policëve e deri tek drejtori i inspektoriatit të ndërtimit.”.

Më tej, denoncuesi thotë se në momentin e parë që kanë zbritur nga autobusët, qytetarët e mbledhur para grilave të gjimnazit “Leonik Tomeo” në Durrës, u sulën për të kërku ndihmë.

LEXO EDHE:  Vrasja në Durrës/ Policia jep detajet e ndodhjes së ngjarjes

“Oj goce ma sjell pak ujë, oj goce një xhupë, diçka të ngrohtë për të veshur”…

Me gjithë shpirt po vraponim për të nda gjërat që kishim sjell, derisa na ndaluan, na kufizuan dhe na lanë pa zë. Madje u ngacmuan edhe seksualisht.

Ndërkohë, “oj goce a jeni ardhë për të na ndihmu, po na sjellni ato dreq ndihmash pra!”, është zëri që më bloi mendjen dhe më sjellet në kokë qysh dje nga një zonjë në moshë.

Pati momente përplasjesh, na kërcënuan edhe me arrestime në qoftë se vazhdojmë të ndajmë ndihmat tona të sjella nga Kosova.

Video më poshtë dëshmon një moment kur Blendi më mbron zëshëm, derisa përfaqësuesit e shtetit tregohen autoritativ dhe potencojnē “Ne vendosim se çka shpërndahet nga ndihmat e juaja dhe ku e kur shpërndahen ato!”.-shkruan denoncuesi./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Denoncim

Malltezi denoncon skandalin/ Rama, Ahmetaj dhe Zoto po përlajnë miliona euro

Publikuar

-

Nga

Jamarbër Malltezi, anëtar i kryesisë dhe drejtues i Departamentit për Ambjentin, Pyjet dhe Turizmin në PD

Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike, Jamarbër Malltezi, ka vijuar me denoncimet publike lidhur me masakrën që po i  bëhet mjedisit.

Malltezi ishte sot në plazhin e Vilë Bashtovës në Kavajë, nga ku denoncoi me fakte se si mbetjet spitalore derdhen në bregdet.

“Rama-Ahmetaj-Zoto po perlajne miliona euro por mbetjet urbane po mbysin plazhet. Rama me kukllat e veta vjedh miliona euro per mbetjet spitalore (kur cdo spital ka autoklava dhe mund ti djege vete), dhe mbetjet spitalore dalin ne bregdet perfshi shiringa me age. Vjedhje, shkaterrim mjedisi, tallje me turizmin dhe rrezik jetesh “oh sa mire me qene shqiptar”? Apo presim filmin vizatimor te rradhes?” shkruan Malltezi bashkangjitur fotove./CNA.al

LEXO EDHE:  Debati/ Klosi-Mustafës: Nuk ke kontribuar në pavarësinë e Kosovës

 

LEXO TE PLOTE

Denoncim

Denoncimi/ Pas pedagogëve, qeveria lë dhe invalidët pa rroga

Publikuar

-

Nga

Ish kryeministri Sali Berisha ka bërë publik denoncimin e një qytetari i cili shkruan se invalidët nuk kanë marrë akoma pensionet e muajit dhjetor.

“‘Narkobanditet e qeverise nuk kane dhe pensionet e muajit dhjetor per invalidet!

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital. sb

Pershendetje dr ne shkalle repuplike invalitet nuk kane marr akomo dhjetorin ata jane sot pa ilaçe por shume prej tyre edhe pa kafshaten e gojes”.

LEXO EDHE:  Në zyrën e Ramës shkojnë valixhe me para, Kryeministri i ndan me Fugën dhe Gysin

LEXO EDHE:  Në zyrën e Ramës shkojnë valixhe me para, Kryeministri i ndan me Fugën dhe Gysin

Kujtojmë që pagat e dhjetorit nuk i kanë marrë as pedagogët në universitetet publike, infermjerët dhe mjekët gjithashtu./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Denoncim

Zbulohet urdhëri skandaloz/ Si drejtoresha e shkollës gjobit prindërit e nxënësve

Publikuar

-

Nga

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar denoncimin e një qytetari, i cili hedh akuza të forta në drejtim të drejtoreshës së shkollës, “Kongresi i Manastirit”.

Sipas denoncuesit, drejtoresha në fjalë, emrin e së cilës nuk e ka zbuluar, ka urdhëruar në mes të vitit shkollor mësueset tiu mbledhin të gjithë nxënësve nga 22 mijë lek, për të blerë uniformat.

Denoncuesi thekson se në fillim të vitit vetë drejtoresha iu kishte kërkuar bluza të bardha, ndërsa tani iu kërkon uniforma.

Po ashtu, denoncuesi shkruan se drejtoresha në fjalë ka sjellë dy fëmijët e saj në atë shkollë, ndërkohë që nuk ia lejon ligji.

“Ne shkollen Kongresi Manastirit, drejtoresha Etilda Muhaj po i detyron mesueset qe te mbledhin leket per uniforma dhe shumica e prinderve nuk duan sepse vete drejtoresha u tha ne fillim viti te vijne me bluza te bardha nxenesit dhe ne i bleme jo pak po nga 5 -6 bluza.

Tani ne mes te vitit shkollor detyrohemi te bleme uniforma me 22 mije lek dhe me cilesi qe nuk e justifikon çmimin.

Kemi nga dy e nga 3 femije dhe nuk na i mban xhepi, dhe pse i paguam se mesuesit ja u kerkojne perdite femijeve. Nuk dime te kete ndonje urdher te Ministrise se Arsimit per kete gje.

LEXO EDHE:  Debati/ Klosi-Mustafës: Nuk ke kontribuar në pavarësinë e Kosovës

LEXO EDHE:  Ilir Meta flet për herë të parë pas zgjedhjeve/ Jep një mesazh të rëndësishëm

Dhe nje shqetesim tjeter kemi: Nuk na rregjistronte femijen e dyte drejtoresha per ne klasen e pare kur femijen tjeter e kishim ne kete shkolle sepse ketu na takon. Per çudi drejtoresha ne mes viti na sjell ne kete shkolle dy femijet e vet ne ciklin 9 vjecar duke i hequr nga shkolla ku ishin. Dhe pse nuk u takon ketu sipas lagjeve.

Nuk do shume mend kjo gje se dihet qe do kene lehtesira ne nota femijet e drejtoreshes. Me duket se ky eshte konflikt intresi.Nuk e dime a i di ministria e Arsimit keto.

Kur nje mesues qe jep vetem nje lende mesimi nuk i lejojne te japin mesim aty ku kane femijen e jo me te sjelli drejtoresha femijet e vet nga nje shkolle tjeter ne shkollen ku eshte drejtuese. Ju lutemi publikojeni sa me pare dhe ju lutemi anonim sepse kemi femijet aty dhe na u bejne presion psikologjik dhe ne nota.”-shkruan denoncuesi./ CNA.al

LEXO TE PLOTE