Connect with Us

Video-Ndërroi jetë sot në spital/ Lutja përlotëse e babait të 20-vjeçares

Kronika

Video-Ndërroi jetë sot në spital/ Lutja përlotëse e babait të 20-vjeçares

Publikuar

-

20-vjeçarja, Xhesika Biqiku që ndërroi jetë paraditen e sotme në Spitalin e Traumës, është viktima e parë që tërmeti i 26 nëntorit shkaktoi në Tiranë.

Xhesika bashkë me të motrën Sabinën mbetën të plagosura pasi iu ranë tullat në kokë, kur dolën nga shtëpia e tyre në Kombinat nga tërmeti i fortë i 26 nëntorit.

Sabina ndodhet në spital jashtë rrezikut, por Xhesika e cila ishte në koma deri mesditën e sotme, nuk mundi të mbijetonte.

Por, vetëm 2 orë para ngjarjes së rëndë, babai i Xhesikës i kërkoi mes lotësh kryeministrit Edi Rama i cili ndodhej në Kombinat ndihmë për ta dërguar jashtë vendit për kurim.

LEXO EDHE:  VOA censuron Ramën? Vetëm 40 sekonda fjalim, kurse Blushi 8 minuta

“Kam gocën në spital, në reanimacion. Tani po rrinë doktorët, italiani dhe shqiptari, faleminderit shumë po u përmend një çik thonë italianët direk ne do ta çojmë në Itali. Kam gocën e madhe, Sabinën, jashtë rrezikut është sakatu. (qan) Po ashtu fol ndonjë llaf të mirë të ma çojnë gocën, të mbushë 20 vjeçe”, tha i ati i Xhesikës mes lotësh.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Digjet makina e kryetarit të FRPD-së

Publikuar

-

Nga

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur para pak minutash në Durrës.

Mësohet së është djegur makina e kryetarit të Forumit Rinor të Partisë Demokratike, Ndrec Pjetri në këtë qytet.

Sipas informacioneve paraprake, shkak i zjarri dyshohet një shkëndijë elektrike ndërkohë që makina ishte e parkuar pranë sektorit “Rinia” dhe Pjetri ishte prezent në momentin e flakëve./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Video – E paprecendentë në Paskuqan/ Gruaja i shpëton mrekullisht aksidentit në vijat e bardha

Publikuar

-

Nga

Kemi parë në plot raste shoferë të papërgjegjshëm në rrugët e Tiranës, që nuk respektojnë rregullat e qarkullimit.

Një i tillë është regjistruar edhe rreth orës 10:00 të paradites së sotme në zonën e Paskuqanit. Një grua ka shpëtuar mrekullisht nga një aksident që mund t’i merrte jetën, teksa po kalonte në vijat e bardha.

Ndonëse është një zonë e populluar me shumë banorë, shoferët ecin me shpejtësi të lartë pa pasur asnjë pikë përgjegjshmërie.

Në momentin kur kjo grua po tentonte të kalonte rrugën me vrap dhe po mundohej t’i shmangej makinave që nuk po i hapnin krahun, një automjet kalon me shpejtësi shumë të lartë para këmbëve të saj dhe gruaja stepet në vend.

LEXO EDHE:  Të thyhet cikli i drogës dhe krimit/ Fundi i Ramës, zbatimi i dekriminalizimit

LEXO EDHE:  Monitorimi i zgjedhjeve në PS/ Ndahen detyrat e reja, Rama zëvendëson Kokëdhimën

Makina ndalon vetëm pak metra pasi kalon vijat e bardha, ndërsa gruaja e trembur vazhdon rrugën me vrap. Ky nuk është i vetmi rast, kur këmbësorët i shpëtojnë mrekullisht aksidenteve dhe policia nuk është aty për t’i ndëshkuar këta shoferë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Shoferët me shpejtësi skëterrë në Tiranë/ Pezullohen 35 patenta

Publikuar

-

Nga

Në rrugët urbane të kryeqytetit, janë evidetuar të tjera raste kur drejtuesit e mjeteve ecin me shpejtësi skëterrë, pa menduaur se mund të bëhen burim aksidentesh.

Me aparatin e matjes së shpejtësisë Trucam, përgjatë 72 orëve të fundit janë dokumentuar dhe proceduar administativisht 102 drejtues mjetesh të kategorive të ndryshme, pasi janë verifikuar duke qarkulluar me shpejtësi mbi normat e lejuara, për mosrregullim shpejtësie, veçanërisht në qendrat e banuara dhe në afërsi të vendakalimeve të këmbësorëve dhe shkollave.

Blutë raportojnë se janë pezuluuar 35 leje drejtimi për shpejtësi mbi 20 km/h mbi normat e lejuara, janë marrë 53 masa administrative pa sanksion plotësues dhe janë proceduar 14 drejtues mjetesh të për mosrregullim shpejtësie dhe manovra të rrezikshme të tjera në rrugë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE