Connect with Us

“I pafytyri, shet mend, i tall e i fyen shqiptarët”/ Edi Paloka “shpërthen” kundër Ramës

Politikë

“I pafytyri, shet mend, i tall e i fyen shqiptarët”/ Edi Paloka “shpërthen” kundër Ramës

Publikuar

-

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka ka “shpërthyer” në akuza kundër kryeministrit Edi Rama, pasi ky i fundit gjatë mbledhjes së sotme të kabinetit qeveritar tha se “kur bie tërmet unë nuk lëviz nga krevati”.

Në një postim në rrjetet sociale, Paloka e quaan Ramën të pafytyrë, pasi sipas tij po tallet me shqiptarët.

“I pafytyri! Ne vend qe tju jap zgjidhje apo te pakten ti qetesoje qytetaret qe jane ne hall e ne panik ( se per pergjegjesite e tjera as nuk behet fjale) , ben arrogantin dhe trimin…;” une nuk leviz as nga krevati kur bie termet”-thote.

Sigurisht o i pafytyre…edhe ne po te kishim vila betonarme si ty, “nuk do te leviznim nga krevati”.

Pak dite me pare ju tha “rilindasve” se shtepi si e tija kishin gjysma e shqiptareve! Sot ju shet mend i tall e i fyen! Nuk flene rrugeve e neper makina nga qejfi shqiptaret, po sepse nuk kane “shtepi” si e jotja dhe nuk duan qe ato pamje te tmerrshme te nenave perqafuar me femijet nen rrenoja, ti shohin e perjetojne perseri.”-shkruan Paloka.

LEXO EDHE:  Pas sulmit ndaj Trump, Rama konflikt edhe me liderin Gove

Më tej, ai thotë se fakti që opozita ka vendosur të mos e shfrytëzojë situaatën për politike, nuk do të thotë se Rama ka të drejtë të bëjë arrogantin.

“Mos mendo se me qe opozita ka vendosur te mos bej politike ne kete moment te ankthshem , ti ke te drejte te besh te papergjegjshmin e ca me shume arrogantin…Boll me teatrin e skenat me lot fallco, po te pakten ne keto momente, ku gjithe bota eshte solidarizuar me shqiptaret, bej minimumin e asaj qe po bejne te tjeret per ne.”-përfundon Paloka postimin e tij./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Futen për të grabitur/ Shqiptarët masakrojnë të moshuarin italian

Publikuar

-

Nga

Katër shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë italiane, pasi akuzohen se kanë dhunuar dhe grabitur një 85-vjeçar në Lignano të Italisë.

85-vjeçari i grabitur, Giuseppe Spartà aktualisht është në spitalin e Latisanës pasi të arrestuarit ushtruan dhunë mbi të gjatë grabitjes duke e lënë me të paktën 4 brinjë të thyera.

Ndërkohë në mediat italiane thuhet se i moshuari u lidh nga shqiptarët.

LEXO EDHE:  Zgjedhet e 30 Qershorit/ Lubonja paralajmëron fundin e Ramës

LEXO EDHE:  Shenim nga Andi Bejtja/KOCOS C’I PANE SYTE

Ai ka rrëfyer se vetëm pak kohë më parë ra pre e një tjetër grabitje ndërsa pas kësaj dëshmie hetuesit po punojnë nëse dy ngjarjet janë të lidhura me njëra tjetrën.

LEXO TE PLOTE

Politikë

Veshja e agjentes bjonde me syze e kapele/ Lleshaj: “Përshtypjet e mia nuk kanë rëndësi”

Publikuar

-

Nga

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, ka reaguar sot për veshjen e shumëpërfolur të agjentes bjonde të Operacionit Forca e Ligjit, e cila del para mediave e maskuar me kapele dhe syze.

Lleshaj deklaroi se ai nuk është marrë me këtë çështje, pasi theksoi se për veshjen e saj dhe të punonjësve të tjerë të operacionit kanë vendosur drejtuesit e OFL-së.

“Përshtypjet e mia nuk kanë rëndësi. Kjo është një çështje që e vendosin drejtuesit e operacionit dhe me këtë nuk merret ministri. Punonjësit e operacionit kanë nevojë për një lloj mbrojtje dhe për një lloj qetësie, që të mos ndikohen nga persona të tjerë”, u shpreh ministri në emisionin “Kjo Javë”.

Ministri iu përgjigj edhe akuzave të opozitës, të cilët kanë ngritur akuzat se agjentja bjonde ka shkelur ligjin me veshjen, por Lleshaj nuk e shikon kështu.

LEXO EDHE:  Sondazhi i IPR Marketing, vlen sa licensat e katër HEC-eve

LEXO EDHE:  Ndryshimet në qeveri/ Bashkim Fino kundër Ramës?

“Nuk ka shkelje të ligjit për arsye se vajza nuk është e veshur me uniformën e Policisë së Shtetit, ajo mban simbole të Policisë së Shtetit. Kushdo mund ta mbajë një simbol të Policisë së Shtetit, ndodh në të gjithë botën, që mbajnë simbole të Policisë së Shtetit, apo të zjarrfikëses”, nënvizoi Lleshaj./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Kryemadhi e pranon/ “Kemi faj për largimin e shqiptarëve”

Publikuar

-

Nga

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka pranuar fajin e opozitës gjatë një takimi me strukturat në Fier.

Kryemadhi deklaroi se fajtori kryesor për largimin e të rinjve është kryeministri Edi Rama, por nuk anashkaloi as opozitën.

Aleatja e Lulzim Bashës tha se opozita është treguar indiferente dhe nuk i ka ushtruar mjaftueshëm presion kryeministrit për premtimet e pambajtura dhe sipas saj kjo ka sjellë largimin e shqiptarëve.

“Shkuam në SHBA, takuam disa të rinj që po shkolloheshin por kishin vetëm një merak që të ktheheshin në Shqipëri. Por ama nëse do të martoheshin aty, ata premtuan se nuk do të ktheheshin pasi donin shkollim dhe shërbime të njëjta në Shqipëri si në SHBA.

LEXO EDHE:  Sondazhi i IPR Marketing, vlen sa licensat e katër HEC-eve

LEXO EDHE:  Përjashtimi nga grupi i PS/ Deputeti Gjetani sfidon Ramën

Ata fajësonin politikën për largimin e shqiptarëve. Kemi faj ne që nuk i kemi kujtuar Ramës 300 mijë vendet e punës, por mbylli qindra dyer shtëpisë që ikën në emigracion. Mbyllën biznese, pagat e shqiptarëve i la në vend, por rriti çmimin dhe kostot e jetës. Para 6 vjetësh, energjia elektrike të njëjtën sasi e paguan dyfish. Të gjitha këto janë një mungesë e vëmendjes që ne kemi treguar ndaj Ramës, mungesë indiferencë ndaj Ramës, vrasës i punësimit të të rinjve në Shqipëri”, tha Kryemadhi./ CNA.al

LEXO TE PLOTE