E kënaqur me 50 viktima!/ Berisha “shuplakë” Valbona Sakos

30 Nëntor 2019, 21:29, Politikë CNA
E kënaqur me 50 viktima!/ Berisha “shuplakë” Valbona Sakos

Deklarata shokuese të kryebashkiakës së Durrësit, Valbona Sako, e cila në një dalje për mediat tha se është e kënaqur me 50 viktima, duke iu referuar tërmetit shkatërrues të 26 nëntorit kan sjellë reagime të shumta.

Një ndër ta është edhe ish kryeministri Sali Berisha i cili, ka shpërndarë dhe videon e Sakos në rrjetet social, me mbishkrimin ?Kënaqësitë e veçanta të Ndrikull Gjushica! Sb

Reagime ka patur gjithashtu, nga ish kreu i LSI-së, Petrit Vasili, si dhe Ish ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ndërsa vetë Sako, reagoi në rrjetet sociale duke thënë se deklarata e saj është nxjerrë nga konteksit.

 

Lajmet e fundit nga