Connect with Us

Foto-Durrësi i dërrmuar dhe i shkretuar/ Çfarë la pas tërmeti

Lajme

Foto-Durrësi i dërrmuar dhe i shkretuar/ Çfarë la pas tërmeti

Publikuar

-

Kanë kaluar katër ditë pas tërmetit të tmerrshëm që shkundi vendin dhe tronditi Durrësin mëngjesin e 26 nëntorit.

Tashmë qyteti duket i dërmuar dhe i shkretuar.
Në foto duket qartë qyteti i cili është braktisur nga njerëzit të cilët kanë gjetur strehim nëpër qytetet e tjera pas tronditjes nga tërmeti.

Gjithashtu pamjet tregojnë edhe dëmtimet e shumta që kanë pësuar godinat e tjera që fatmirësisht nuk u shembën./CNA.al

 

LEXO EDHE:  Lulzim Basha thur poezi në Durrës

 

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

“Do ndërtohen dy qendra”/ Ahmetaj: Nuk do të ketë shpërngulje në Kombinat

Publikuar

-

Nga

“Do ndërtohen dy qendra”/ Ahmetaj: Nuk do të ketë shpërngulje në Kombinat

Ministri i Rindërtimit, Arben Ahmetaj, ka folur mbrëmjen e sotme për rindërtimin e banesave të dëmtuara nga tërmneti tragjik I 26 nëntorit.

Ahmetaj tha se banorët e Kombinatit nuk do të shpërngulen, pasi theksoi se atje do të ndërtohet një qendër ku do të vendosen banorët.

Socialisti theksoi në emisionin “Real Story” se gjithashtu edhe në zonën e “5 Majit” do të ndërtohet një tjetër qendër.“Nuk do të ketë shpërngulje në Kombinat, do të ndërtohen dy qendra. Këto fillojnë më 10 tetor, hidhen themelet e pallateve te ‘5 Maji’, dhe pas 15 tetorit fillojnë themelet në Kombinat. Nga nesër fillon prishja te ‘5 Maji’ dhe më pas në Kombinat.

LEXO EDHE:  Eva Longoria e mrekullueshme edhe 40 vjeç

LEXO EDHE:  Lulzim Basha thur poezi në Durrës

Në datën që thashë do hedhim kazmën e parë të rindërtimeve, që do të kenë mbaruar maksimumi deri në maj të vitit tjetër. Qytetarët që do të marrin apartamente atje do të kenë një letër me vlerë me firmë nga kryeministri, ku do të kenë të përcaktuar edhe hyrjen. Këto letra do të kenë vlerë monetare, do iu jepen qytetarëve për hyrjet, dhe do jetë garanci dhe për legalizimet më vonë”, deklaroi Ahmetaj./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Lajme

Lajm i hidhur/ Ndërron jetë fotoreporteri shqiptar, ka punuar edhe në mediat ndërkombëtare

Publikuar

-

Nga

Lajmin i hidhur/ Ndërron jetë fotoreporteri shqiptar, ka punuar edhe në mediat ndërkombëtare

Fotografi i njohur Arben Celi ka humbur jetën ditën e sotme.

Lajmi bëhet i ditur nga miqtë dhe të afërmit e tij, të cilët kanë dhënë mesazhe ngushëllimi në rrjetet sociale.

Arben Celi ishte një fotograf i njohur edhe në botën e medias jo vetëm shqiptare.Fotoreporteri ka lindur në Tiranë dhe për një kohë të gjatë ka punuar për agjencinë ndërkombëtare të lajmeve Reuters dhe në Wall Street Journal.

LEXO EDHE:  Foto+18/Modelja e Victoria Secret nuk i lë vend imagjinatës, pozon topless

LEXO EDHE:  E tmerrshme:Lajme nga Hollanda/ Vajza pozoi nudo, ai e publikoi foton, bukuroshja vrau veten!

Paraprakisht nuk bëhet me dije për shkakun e humbjes së jetës, ndërsa nesër do të përcillet për në banesën e fundit në orën 11:00 në Sharrë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Lajme

Mjekët në protestë/ Kirurgu Ruka: As Rama as Manastirliu nuk kanë pranuar takim

Publikuar

-

Nga

Ditën e sotme mjekët dhe infermierët kanë zhvilluar një protestë tek Urgjenca e QSUT-së.

Doktor Ibrahim Ruka kirurg në QSUT tha për mediat që sindikata u mashtrua pasi as kryeministri Edi Rama as ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu nuk kanë pranuar takimin me përfaqësinë e mjekëve. Ai tha se sot protesta do të jetë për një orë, ndërsa më tej do të merret një vendim nga këshilli koordinativ.“Sot sapo morëm lajmin që dhe kryeministri dhe ministrja nuk kanë pranuar të takohen me përfaqësinë e sindikatës por kanë lënë këshilltarët në dispozicion të tyre. Ky është një mashtrim i madh që i kanë bërë sindikatës dje. Besoj që do mblidhet këshilli koordinativ dhe do vendosë për më tutje. Sot është një orëshe protesta më pas do merret vendim nga këshilli”, deklaroi kirurgu Ruka./CNA.al

LEXO TE PLOTE