Connect with Us

Foto-Durrësi i dërrmuar dhe i shkretuar/ Çfarë la pas tërmeti

Lajme

Foto-Durrësi i dërrmuar dhe i shkretuar/ Çfarë la pas tërmeti

Publikuar

-

Kanë kaluar katër ditë pas tërmetit të tmerrshëm që shkundi vendin dhe tronditi Durrësin mëngjesin e 26 nëntorit.

Tashmë qyteti duket i dërmuar dhe i shkretuar.
Në foto duket qartë qyteti i cili është braktisur nga njerëzit të cilët kanë gjetur strehim nëpër qytetet e tjera pas tronditjes nga tërmeti.

Gjithashtu pamjet tregojnë edhe dëmtimet e shumta që kanë pësuar godinat e tjera që fatmirësisht nuk u shembën./CNA.al

 

LEXO EDHE:  Shpërthen gazetari/Në Shqipëri më shpejt të gjejnë vrasësit se sa policia!

 

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

Negociatat me BE/ Komisioneri për zgjerim viziton Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë

Publikuar

-

Nga

Komisioneri për Zgjedhim Oliver Varhely pritë të do të vizitojë Shqipërine dhe Maqedoninë e Veriut.

Mësohet se Varhely do të vizitojnë Maqedoninë e Veriut më 15 janr, ndërsa pritet të vijë në Tiranë më 16 janar.

Vizita në të dyja vendet bëhet në kuadër të hapjes së negociatave për në BE./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Lajme

Meta ktheu në Kuvend ligjin për censurën ndaj mediave/ Reagon Unioni i Gazetarëve

Publikuar

-

Nga

Unioni i Gazetarëve Shqiptarë ka përshëndetur vendimin e Presidentit të Republikës Sh.T. Ilir Meta për kthimin për rishqyrtim në Kuvend të paketës së ashtuquajtur “Anti-shpifje”,e cila u refuzua gjatë nga UGSH, organizatat e tjera të gazetarëve brenda vendit, si dhe nga organizatat më prestigjioze ndërkombëtare.

Sipas UGSH, ky vendim konfirmon drejtësinë e qëndrimit të organizatës sonë në këtë kauzë në mbrojtje të lirisë së shprehjes.

Kujtojme se pak më herët presidenti Meta ktheu në Kuvend ligjin për censurën ndaj mediave. Sipas tij ky ligj, shkel parimet themelore kushtetuese të një shteti demokratik./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Lajme

Masat për abuzuesit me ndërtimet në Durrës/ Përfundon në urgjencë polici

Publikuar

-

Nga

Sot në gjykatën e Durrësit pritet të jepen masat për 18 të dyshuarit si abuzues me ndërtimet në Durrës.

Mësohet se gjatë seancës një punonjës police ka përfunduar në urgjencë pasi ka hasur probleme shëndetësore.

Raportohet se Agmi Osmani pati probleme me zemrën gjatë seancës.
Ndërkohë nuk dihet ende gjendja shëndetësore e policit./CNA.al

LEXO TE PLOTE