Connect with Us

Meta lë mënjanë “inatet” politike/ Mesash nga Vlora: Do jemi të bashkuar si asnjëherë tjetër

Lajme

Meta lë mënjanë “inatet” politike/ Mesash nga Vlora: Do jemi të bashkuar si asnjëherë tjetër

Publikuar

-

Në ceremoninë e 107-vjetorit të Pavarësisë në Vlorë, presidenti Ilir Meta u shpreh se politika duhet të jetë gjithmonë e bashkuar për çështjet më të rëndësishme të vendit.

“Politika duhet të jetë gjithmonë bashkë për çështjet më të rëndësishme të vendit, për çështjet më të rëndësishme të shtetit, të popullit tonë dhe bashkëjetesës sonë shoqërore dhe demokratike, por sot në këto raste duhet të jetë dhe jam i bindur se do jetë si asnjëherë tjetër dhe shpresoj të jetë edhe në jetën e përditshme, aq më tepër për të përmbushur dhe një mision të cilit nuk i jemi afruar vitet e fundit, siç është aspirata e anëtarësimit të Shqipërisë në BE”, deklaroi Meta.

Më tej presidenti u shpreh se duhet të jemi sa më pranë familjeve të prekura nga tërmeti në këto ditë mjaft të vështira për ta dhe gjithë vendin./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

Negociatat me BE/ Komisioneri për zgjerim viziton Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë

Publikuar

-

Nga

Komisioneri për Zgjedhim Oliver Varhely pritë të do të vizitojë Shqipërine dhe Maqedoninë e Veriut.

Mësohet se Varhely do të vizitojnë Maqedoninë e Veriut më 15 janr, ndërsa pritet të vijë në Tiranë më 16 janar.

Vizita në të dyja vendet bëhet në kuadër të hapjes së negociatave për në BE./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Lajme

Meta ktheu në Kuvend ligjin për censurën ndaj mediave/ Reagon Unioni i Gazetarëve

Publikuar

-

Nga

Unioni i Gazetarëve Shqiptarë ka përshëndetur vendimin e Presidentit të Republikës Sh.T. Ilir Meta për kthimin për rishqyrtim në Kuvend të paketës së ashtuquajtur “Anti-shpifje”,e cila u refuzua gjatë nga UGSH, organizatat e tjera të gazetarëve brenda vendit, si dhe nga organizatat më prestigjioze ndërkombëtare.

Sipas UGSH, ky vendim konfirmon drejtësinë e qëndrimit të organizatës sonë në këtë kauzë në mbrojtje të lirisë së shprehjes.

Kujtojme se pak më herët presidenti Meta ktheu në Kuvend ligjin për censurën ndaj mediave. Sipas tij ky ligj, shkel parimet themelore kushtetuese të një shteti demokratik./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Lajme

Masat për abuzuesit me ndërtimet në Durrës/ Përfundon në urgjencë polici

Publikuar

-

Nga

Sot në gjykatën e Durrësit pritet të jepen masat për 18 të dyshuarit si abuzues me ndërtimet në Durrës.

Mësohet se gjatë seancës një punonjës police ka përfunduar në urgjencë pasi ka hasur probleme shëndetësore.

Raportohet se Agmi Osmani pati probleme me zemrën gjatë seancës.
Ndërkohë nuk dihet ende gjendja shëndetësore e policit./CNA.al

LEXO TE PLOTE