Connect with Us

Emrat/ Ministria e Mbrojtjes publikon listën me 46 personat që ndërruan jetë nga tërmeti

Sociale

Emrat/ Ministria e Mbrojtjes publikon listën me 46 personat që ndërruan jetë nga tërmeti

Publikuar

-

Ministria e Mbrojtjes ka bërë me dije emrat e 46 personave që kanë ndërruar jetë si shkak i tërmetit 6.4 ballë Righter që tronditi vendin mëngjesin e kësaj të marte.

Në Durrës, në total 22 viktima , të identifikuar si më poshtë :

1-Bajram Hajdarmataj, 54 vjeç, gjetur në L 13 .

2- Amelia Lala, 8 vjeç, gjetur në L.17.

3-Sadik Qato, 85 vjeç, gjetur në L 13 .

4-Isah Abazi, 29 vjeç, banues në L.13

5-Esiela Karanxha, 8 vjeçe, gjetur në L 18.

6-Flatar Zenelaj, 64 vjeç, gjetur në L 13

7-Eviola Broshka, 28 vjeçe, gjetur në L 18

8-Kristi Reçi, 24 vjeçe, gjetur në L 18

9-Sehadete Lala, 04.02.1940, gjetur në L 18

10-Diena Karanxha, L 18

11-Eduart Reçi L 18

12-Shemsedin Abazi gjetur L13

  1. Dolora Reçi, 49 vjeë lagja Nr.18
  2. Klaus Reçi, vjeç 21. Lagja Nr.18.

15.Griselda Lala vjeç 22, lagja Nr. 17

16.Rozeta Maçja vjeç 59,lagja Nr.18

17 Sotiraq Misho,vjeç 49, lagjja 13

18.Nafije Haziz Rexhepi vjeç 10.09.1945  lagja 6

19.Marjeta Isuf Lala       08.10.1988           lagja 18

LEXO EDHE:  Ndihmat nga tërmeti/ Ngjela: Shpirti human në bashkësi kombëtare të Shqipërisë po rilind

20.Emilio  Albert Lala      7 vjec                    lagja 18

21.Dionis  Albert Lala      30.01.2018          lagja 18

22.Dionisa Albert Lala     30.01.2018          lagja 18

Krujë –  22 persona në total,  të identifikuar si më poshtë:

1-Bukurije Leka

2-Erisa Cara

3-Ariela Lala 4 vjeç

4-Fatmira Cuka 44 vjeç

5-Selvie Lala 77 vjeç

6-Saimir Greku

7-Sardi Cuka 18 vjeç

8-Hajrie Vata 65 vjeç

9-Klevis Çupi (Aliu)  34 vjeç

10-Drita Cakoni    58 Vjeç

11-Pëllumb Greku 57 Vjeç

12-Çelike Grupieku  57 Vjeç

13- Hajredin Çupi, 66 Vjeç

14-Kastriot Cakoni, 58 vjeç

15- Fatmira  Cara vjeç 54

16- Hasan   Cara vjeç 16

17-Roledi   Vata vjeç 3

18-Suada    Hysa  vjeç 18

19-Ankthi  Cara vjeç 65

20-Adelina Kabili vjeç 20

21-Almir Cara vjeç 26

22- Stela Zvergeci vjeç 20

  1. Lezhë: Evis Hoxholli 32 vjec, hedhur nga lartësia për shkak të panikut
  2. Kurbin : Kristjan Preçi 26 vjeç, dëmtuar gjatë tërmetit dhe humbur jetën si pasojë e aksidentit rrugës për në spital.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Dëbora zbardh Dibrën/ Probleme në qarkullim

Publikuar

-

Nga

Ulja e temperaturave ka sjellë reshje bore në disa zona malore në vend, ndërkohë që kanë filluar edhe problemet e para.

Mësohet se në Dibër në disa njësi administrative dëbora ka arritur deri 15 centimentra. Reshje të shumta bore kanë rënë në Lurë, Kala të Dodës, Reç dhe Arras, raporton Ballkan web.

Po ashtu, reshje të shumta kanë rënë edhe në fshatra të Zerqanit.

LEXO EDHE:  Një muaj pas tërmetit/ Familja Sala ende në çadër, nevojë urgjente për ndihmë

LEXO EDHE:  Ndihmat nga tërmeti/ Ngjela: Shpirti human në bashkësi kombëtare të Shqipërisë po rilind

Probleme në qarkullim mësohet se ka në rrugën nacionale Maqellarë – Peshkopi./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Harroni të ftohtin dhe reshjet/ Rikthehen ditët me diell

Publikuar

-

Nga

Kjo javë do të lërë pas temperaturat e ulta dhe reshjet që na shoqëruan gjatë ketyre ditëve.

Metereologët parashikojnë se nga e hëna, temperaturat do të rriten gradualisht.
Deri ditën e mërkurë, temperaturat do të pësojnë rritje brenda normales për stinën e dimrit.

Kryesisht ditët në vijim do të jenë me mot me diell, megjithatë, meteorologët shprehen se mëngjesi dhe darka do të shënojnë temperatura të ulëta./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Vijojnë reshjet e borës/ ARRSH njoftim të rëndësishëm për shoferët

Publikuar

-

Nga

Autoriteti Rrugor Shqiptar, ka njoftuar mbi situatën në aksin rrugor Korçë-Dardhë, pas reshjeve të borës që kanë përfshirë vendin.

Sipas ARRSH, po punohet për Mirëmbajtjen Dimërore.

“Nga km 5-14 kalimi i mjeteve të vogla duhet bërë me zinxhirë.
Drejtuesit e mjeteve, që zgjedhin të kalojnë në këtë aks të tregohen të kujdesshëm për shkak të prezencës së lagështisë në rrugë, të reduktojnë shpejtësinë dhe të respektojnë sinjalistikën”, thuhet në njoftimin e ARRSH./CNA.al

LEXO TE PLOTE