Connect with Us

Berisha kundër “linjës” së Bashës/ Duhen patjetër protesta

Politikë

Berisha kundër “linjës” së Bashës/ Duhen patjetër protesta

Publikuar

-

Ish kryeministri, Sali Berisha ,thekson se opozita duhet të jetë çdo ditë në protestë.

Ky mendim i Berishës, bie në kundërshtim me “linjën” e kryedemokratit Lulzim Basha i cili po qendron në qetësi të gjatë që nga protesta e fundit.

I ftuar në studion e emisionit “360 Gradë”, Berisha ka theksuar disa herë se çdo ditë opozita duhet të zhvillojë protesta të vazhueshme për të rrëzuar qeverinë Rama e cila po0 e zhyt vendin dhe shqiptarët më thellë në varfëri, duke i detyruar të ikin nga vendi.

LEXO EDHE:  Mbledhja e Këshillit Kombëtar të PD/ Harxhi: Ende nuk dimë rendin e ditës

Kujtojmë se prej disa muash opozita nuk ka bërë thirrje për protesta, megjithse në mbyllje të sezonit të tyre veror premtoi bujshëm se do ti rikthehej me të ardhur vjeshta, ndërkohë që kreu i PD vijon të heshtë dhe të vijojë turet nëpër rrethe./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“SHBA i ka gjetur miliardat Bashës e Ramës”/ Nga Uruguaj deri në Qipro pritet hetimi SPAK

Publikuar

-

Nga

Shqiptaro-amerikani Gjok Deckaj, i persekutuar në kohën e diktaturës, tregon se nuk ka besim te asnjë nga tre partitë kryesore politike në Shqipëri.

Ai ngriti akuzat se PD, PS dhe LSI janë njësoj, ndërsa i quajti liderët e këtyre partive kusarë dhe hajdutë.

“Ata gabojnë kur kujtojnë se do shpëtojnë. Amerika nuk fal. I kanë gjetur ku janë afro 5 mliardë dollarë. Në burgun special do jenë të izoluar. Si kujtojnë se do t’i falë Amerika?

Enver Hoxha i persekutoi shqiptarët, kurse këta i vodhën dhe i nxorrën rrugëve të botës. Ku bën vaki 25 milionë dollarë për një kilometër rrugë? Kë duan të mashtrojnë, kur këtu në SHBA një kilometër shkon 1.5 milionë dollarë”, tha shqiptaro-amerikani në emisonin “Fokus”.

Gjithashtu në këtë emision ka qenë i ftuar edhe Astrit Dinosha, i cili ngre akuzat se në bankat e Uruguajit janë hapur llogari me miliona dollarë.

LEXO EDHE:  Xhelili shpallet Heroi i Partisë Siçiliste/ Si gjithnjë, fajin e ka Saliu!

LEXO EDHE:  Përshkallëzohet protesta/ Banorët e Astirit shoqërohen në polici

“Janë hapur llogari me miliona dollarë në bankat e Uruguajit. Natyrisht që një bisnesmen i ndershëm nuk ka pse hap llogari në Uruguaj, por janë politikanët dhe të afërmit e tyre. SPAK duhet të ndjekë paratë të gjejë krimin. Janë afro 100 milionë euro në Montevideo, pa folur për Qipron apo Afrikën”, theksoi ai, ndërkohë moderatori Robert Papa, e cilësoi si vjedhjen më të madhe të sistemit zgjedhor.

Sipas tij, FBI i ka gjetur llogaritë e Lulzim Bashës dhe Edi Ramës dhe SPAK pritet të ndëshkojë peshkaqenët por edhe molusqet e squllët hajdutë. / CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Gjykata i heq emrin e ish-kryeministrit një rruge në Ballsh/ Reagon Agron Tufa

Publikuar

-

Nga

Gjykata e Vlorës i ka hequr emrin e ish-kryeministrit rrugës ‘Mehmet Shehu’, në Mallakastër.

Ky vendimi nga gjykata erdhi pas denoncimit të dy vëllezërve Osman dhe Mirvjen Kaceli, fëmijët e Jonuz Kacelit, tregtarit nga Tirana, i cili u pushkatua padrejtësisht më 27 shkurt të vitit 1951.

Lidhur me këtë vendim ka reaguar dhe  ish kreu i Institutit të Studimeve dhe Pasojave të Krimeve të Komunizmit, Agron Tufa.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Tufa shkruan se ky është një triumf i rëndësishëm i kauzës për dekomunistizimin e Shqipërisë.
“Një triumf i i rëndësishëm e paralajmërues i kauzës sonë për dekomunistizimin e Shqipërisë. Hiqet emri i kriminelit komunist “Mehmet Shehu” nga rruga që mbante në Mallakastër! Merita i shkon vëllezërve Osman e Mirvjen Kaceli e kurorëzuar nga avokat Kujtim Cakrani!”, shkruan Tufa në reagimin e plotë./CNA.al

LEXO EDHE:  LIVE/ Të rinjtë e FRPD rrethojnë Ministrinë e Brendshme

LEXO TE PLOTE

Politikë

Urime zoti Marionetë!/ Kërtusha “përgëzon” Zazën pas fitores: Lutu të të mbajnë fijet

Publikuar

-

Nga

Kandidati që u tërhoq nga gara, për kreun e Partisë Socialiste të qarkut të Durrësit, Ardit Kërtusha, ka ironizuar fitoren e kreut të PS, Luan Zaza.

Duke e quajtur marionetë, Kërtusha shkruan se i hoqi mallin e zgjedhjeve të kohës Parti-Shtet, ndërsa i sugjeron të kujdeset për “fijet”, që sipas tij i janë holluar shumë.

“Urime, urime zoti Marionetë! Fituat me një rezultat tepër te ngushtë. Jeni për t’u lavdëruar se na hoqët mallin e zgjedhjeve të kohës e Partisë-Shtet. Gjithsesi njeriu e kupton që gara përballë vetes tënde ështe ndonjëherë më e vështira. Lutu marionetë që këtë mandat të dytë të të mbajne fijet, pasi duket që janë holluar shumë! Të përgëzoj”, shkruan Kërtusha në regimin e plotë./CNA.al

LEXO TE PLOTE