Connect with Us

I dënuar me 16 vite burg për vrasje/ Ekstradohet nga Londra 35-vjeçari

Kronika

I dënuar me 16 vite burg për vrasje/ Ekstradohet nga Londra 35-vjeçari

Publikuar

-

Një tjetër person i kërkuar për vrasje,  është arrestuar në Londër falë bashkëpunimit të Interpol Tirana me homologët dhe është ekstraduar drejt Shqipërisë.

Mësohet se nga Specialistët e Interpol Tirana u krye ekstradimi nga Londra/Mbretëria e Bashkuar, drejt vendit tonë i  shtetasit shqiptar Granit Shehu, 35 vjeç, lindur në Kukës.

Ky shtetas ishte i shpallur në kërkim ndërkombëtar, pasi Gjykata e Shkallës së Parë Tiranë me vendim të formës së prerë më datë 03.10.2018 e ka dënuar me 16 vite burg për kryerjen e veprës penale “Vrasje me paramendim”.

Përmbledhje e ngjarjes së ndodhur:

LEXO EDHE:  Akuzohet për shfrytëzim prostitucioni, ekstradohet Dejvit Shkrela

Shtetasi Granit Shehu në vitin 2015 në Kamzë në Tiranë, pas një konflikti për motive të dobëta ka vrarë me mjete prerëse shtetasin M. Sh.

Si rezultat i bashkëpunimit të Interpol Tiranës me Interpol Manchester/Britani e Madhe, u bë i mundur arrestimi i tij në Britani të Madhe, duke u finalizuar me ekstradimin drejt vendit tonë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Nisën ngjitjen në malin e Gramozit/ Shpëtohen 4 alpinistët

Publikuar

-

Nga

Policia e Kolonjës dhe banorët e zonës kanë shpëtuar 4 alpinistë, gjatë mbrëmjes së sotme.

Ata kishin lënë mjetin e tyre tip “Ford” në fshatin Starje, dhe ishin nisur për t’u ngjitur në malin e Gramozit, por falë njoftimit nga qytetarët, u ndihmuan që të mos bllokoheshin në rrugë, për shkak të kushteve të vështira atmosferike.

Pas disa orë kërkimesh, u bë i mundur lokalizimi dhe gjetja në gjendje të mirë shëndetësore e 4 alpinistëve, të cilët ishin ngjitur në majën e quajtur “Çuka e Peçit”, në lartësinë 2523 m, të malit të Gramozit dhe më pas për shkak të kushteve të vështira atmosferike, kishin hasur vështirësi gjatë kthimit.

LEXO EDHE:  60 vjeçari i dehur vret me armë gjahu të riun, identifikohet 26-vjeçari

LEXO EDHE:  Skandali në Fiks Fare/ Mësuesi i dënuar për vrasje, luan bixhoz me nxënësit në klasë

Policia ka shoqëruar 4 aplinistët, njëra prej të cilëve ishte vajzë, deri në vendin ku u akomoduan në qytetin e Ersekës./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Mjegulla e dendur pushton Rinasin/ Shtyhen fluturimet

Publikuar

-

Nga

Fluturimet në aeroportin e Rinasit “Nënë Tereza”, janë shtyrë për shkak të motit të keq.

Mësohet se mjegulla e dendur ka pushtuar gjithë zonën e fushës së aviacionit, gjë që ka detyruar autoritetet e aviacionit në marrjen e këtij vendimi drastik, e cila vjen si masë paraprake për të parandalimin e aksidenteve ajrore.

Nga informacionet paraprake, raportohet se mjegulla është tej normave që lejojnë ngritjen e mjeteve në fluturim.

Kujtojmë se, që prej ditës së djeshme, është vënë re që mjegulla e madhe ka pushtuar të gjithë zonën e Tiranës.

LEXO EDHE:  Largimi i mësuesit turk i dyshuar si ‘gylenist’/ Eurodeputetja i kërkon “llogari” Ramës e Metës

LEXO EDHE:  Largimi i mësuesit turk i dyshuar si ‘gylenist’/ Eurodeputetja i kërkon “llogari” Ramës e Metës

Ndërkohë pritet një njoftim i dytë se kur do të rifillojnë sërish fluturimet./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Shkatërrohet banda shqiptare e “skifterëve” në Itali

Publikuar

-

Nga

Policia italiane, ka arritur të çmontojë një bandë shqiptarësh, që vepronin në zonën e Arezos.

Në pranga ka rënë një 23-vjeçar shqiptar, i cili akuzohet për grabitje banesash dhe mbajtje të palejuara të sendeve të vjedhura.

Ndaj tij, Gjykata e Firences ka lëshuar një urdhër-arrest, ndërsa i riu kishte edhe precedentë të shumta, të mëparshme, shkruajnë mediat e vendit fqinj.

I riu nga Shqipëria jetonte në shtetin italian në mënyrë të paligjshme. 23-vjeçari ishte kapur në vendin e krimit, së bashku me një moshatar.

LEXO EDHE:  Atentatet mafioze në ish-Bllok/ Kush janë biznesmenët, që kanë humbur jetën

LEXO EDHE:  Skandali në Fiks Fare/ Mësuesi i dënuar për vrasje, luan bixhoz me nxënësit në klasë

Ai dyshohet se ishte kreu i një organizate të tërë kriminale, që merrej me vjedhje të shtëpive.

 

LEXO TE PLOTE