Connect with Us

Plumbat trondisin Rubikun/ Plagoset me armë zjarri një person

Kronika

Plumbat trondisin Rubikun/ Plagoset me armë zjarri një person

Publikuar

-

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Rubik.

Mësohet se një person është plagosur me armë zjarri në rrethana ende të paqarta.

I  plagosur  me inicialet A.L. 23 vjeç është sjellë me urgjencë drejt Spitalit të Traumës në Tiranë, ku sipas informacioneve paraprake mësohet se ndodhet në gjendje të rëndë.

Ende nuk dihen shkaqet dhe motivet e kësaj ngjarje./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Zbardhen një sërë zjarrvëniesh/ Arrestohet 26-vjeçari

Publikuar

-

Nga

Një 26-vjeçar, i dyshuar për një sërë zjarrvëniesh, është vënë në pranga nga policia e Durrësit.
Sipas uniformave blu, mesditën e sotme është finalizuar me sukses operacioni i koduar “Zjarrvënësi”, gjatë të cilit u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit K. K., 26 vjeç, lindur dhe banues ne lagjen nr. 18, në Durrës.

Ky shtetas, në orët e para të mëngjesit të sotëm ka djegur dy automjete në lagjen nr. 11, në Durrës dhe një tendë lokali në lagjen nr. 6, në Durrës, konkretisht mjetin tip “Benz”, në pronësi të shtetases A. L., mjetin tip “Benz”, në pronësi të shtetasit K. Sh., si dhe tendën e lokalit, në pronësi të shtetasit S. M.

Gjithashtu, policia bën të ditur se nga veprimet e kryera prej disa javësh me metoda proaktive, dyshohet se ky shtetas është autor edhe i disa zjarrvënieve të ndodhura përgjatë vitit 2019, konkretisht:

1. Më datë 07.01.2019, në orët e para të mëngjesit, dyshohet të ketë djegur motoçikletën në pronësi të shtetasit H. L.
2. Më datë 10.01.2019, gjatë natës, në lagjen nr. 8, në Durrës, dyshohet se i ka vënë flakën në parkim dhe ka pësuar dëmtime të pjesshme mjeti tip “Benz”, në pronësi të shtetasit L. Z.
3. Më datë 12.03.2019, në orët e mbrëmjes, në lagjen nr. 4, në Durrës, dyshohet t’i ketë vënë flakën dhe është djegur pjesërisht pjesa e brendshme e mjetit tip “Ford Kuga”, në pronës të shtetasit SH. B.
4. Në datë 03.04.2019, në orët e para të mëngjesit, në lagjen nr. 4, dyshohet se i ka vënë zjarrin mjetit tip “Benz”, në pronësi të shtetasit A. D.
5. Po në orët e para të mëngjesit të datës 03.04.2019, dyshohet se i ka vanë zjarrin mjetit tip “Volksëagen”, në pronësi të shtetasit H. Q.
6. Më datë 22.05.2019, në orët e para të mëngjesit, në lagjen nr. 15, në Durrës, dyshohet se i ka vënë zjarrin dhe është djegur plotësisht mjeti tip “Benz”, në pronësi të shtetasit T. Q.
7. Më datë 09.08.2019, gjatë natës, në lagjen nr. 15, dyshohet se i ka vënë zjarrin mjetin tip “ Opel”, në pronësi të shtetasit M. S.
8. Më datë 08.10.2019, në orët e para të mëngjesit, në lagjen nr. 18, Durrës, dyshohet se i ka vënë flakën mjetit tip “Renault Megana”, në pronësi të shtetases R. Gj.
Në bashkëpunim me Prokurorinë vijon puna për dokumentimin e plotë ligjor të këtyre ngjarjeve.

LEXO EDHE:  44-vjeçari kinez plagoset rëndë në minierën e Bulqizës

LEXO EDHE:  Krimi në Shkodër/ Zbardhen  detajet e para

Materialet i kaluan për ndjekje Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Durrës, për veprën penale “Shkatërrimi i pronës me zjarr”./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Masakroi kunatën në Paskuqan/ Prangoset autori

Publikuar

-

Nga

Policia ka bërë të mundur arrestimin e 34-vjeçarit Erdet Çapoku, i cili akuzohet se mbrëmjen e djeshme ka vrarë kunatën e tij Enkeleda Çapoku.

“Kapet në kohë rekord autori i vrasjes së shtetases E. Ç., ndodhur në Paskuqan, në orët e vona të mbrëmjes së djeshme.

Menjëherë pas ngjarjes, strukturat e DVP Tiranë organizuan punën për lokalizimin dhe kapjen e shtetasit Erdet Çapoku., i cili pasi ka goditur me sende të forta kunatën është larguar nga vendngjarja.

LEXO EDHE:  Plagosi me armë zjarri një shtetas/ Arrestohet autori

LEXO EDHE:  Rrahën për vdekje një person në Korçë/ Arrestohen tre persona

Falë angazhimit maksimal dhe informacioneve të marra nga qytetarët, shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 4 bënë të mundur lokalizimin dhe kapjen e këtij shtetasi, në Laprakë.

Shtetasi ndodhet i shoqëruar në Polici, për veprime të mëtejshme.”-thuhet në njoftimin e policisë.

“I preu damarët dhe fytyrën”/ Rrëfimi shokues i nënës së viktimës, çfarë ndodhi mbrëmë në Paskuqan

LEXO TE PLOTE

Kronika

Policia parandalon krimin e rëndë/ Sekuestrohet një automatik, në pranga dy të rinj

Publikuar

-

Nga

Një ngjarje e rëndë kriminale është parandaluar në Kuçovë, falë ndërhyrjes së shpejtë të policisë.

Pas marrjes së njoftimit se në lagjen “11 Shkurti” në Kuçovë, shtetasit R. Gj., 31 vjeç, dhe Xh. D., 22 vjeç, për motive të dobëta po konfliktoheshin me shtetasin Xh. K., 25 vjeç, policia ka mbërritur menjëherë në vendin e ngjarjes.

Shërbimet e Policisë parandaluan përshkallzimin e mëtejshëm të konfliktit duke neutralizuar dhe arrestuar në flagrancë dy prej të rinjve, shtetasit R. Gj., 31 vjeç, dhe Xh. D., 22 vjeç, ndërkohë që shtetasi tjetër Xh. K., 25 vjeç arriti të largohej duke lënë në vendngjarje mjetin e tij. Gjatë kontrollit të ushtruar në mjetin e shtetasit Xh. K., shërbimet e policisë gjetën një armë zjarri automatikë e cila u sekuestrua në cilësinë e provës materiale.

LEXO EDHE:  Plagosën 25 vjeçarin/ Arrestohen dy persona

LEXO EDHE:  Aksident një i plagosur, një në pranga

Materialet iu referuan për veprime të mëtejshme Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat për veprat penale “Mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit” dhe “Kanosje e kryer në bashkëpunim”.

LEXO TE PLOTE