Connect with Us

U shkarkua nga KPA/ Klodiana Lala zbardh lidhjet e Besnik Muçit me biznesmenin e inkriminuar

Kronika

U shkarkua nga KPA/ Klodiana Lala zbardh lidhjet e Besnik Muçit me biznesmenin e inkriminuar

Publikuar

-

klodiana lala

Gazetarja Klodiana Lala, e qenë prezent mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion” ka zbuluar një fakt të ri, lidhur mbi rrëzimin e vërtet të besnik Muçit nga KPA.

Ajo tha se shkaku i vërtet i shkarkimit nuk kanë qenë shumat e parave të pajustifikuara por lidhjet me me një biznesmen të inkrimunur, emrin e të cilit ajo refozoi t apërmendë për shkak të ligjit.

“Bëhej fjalë për një shumë 21 mije euro. Zoti Muçi kishte blerë shtëpi nga ky biznesmen.

LEXO EDHE:  “Plasin” plumbat në Strugë/ Ekzekutohet biznesmeni shqiptar (Emri)

Shkalla e dytë e vettingut, ka vërtetuar se ka patur marrëdhënie me një biznesmen të inkrimunuar.

Zoti Muçi tha se kam rënë në dijeni që personi në fjalë është një nga taksapaguesit  më të mëdhenj të Bashkisë së Tiranës. Në momentin që kam rënë në dijeni të këtij fakti e kam deklaruar, por ky deklarim nuk u mor parasysh nga KPA.”/CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Krimi i rëndë në familje/ Kunati vret 38-vjeçaren

Publikuar

-

Nga

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur gjatë natës në një familje në Paskuqan, ku një 38-vjeçare është vararë nga kunati i saj.

Mësohet se kunati ka qëlluar me sende të forta 38-vjeëaren, duke i shkaktuar vdekjen.

Burimet bëjnë të ditur se autori i krimit është E. Ç. i cili ka goditur me sende të forta kunatën e tij, 38 vjeçare, me inicialet E. Ç., duke e lenë këtë të fundit të vdekur në vend.

LEXO EDHE:  “Plasin” plumbat në Strugë/ Ekzekutohet biznesmeni shqiptar (Emri)

LEXO EDHE:  Prokuror i Krimeve të Rënda apo biznesmen?/ Besnik Muçi nuk e di, sa pasuri ka

Ndërkohë, mësohet se ngjarja e rëndë ka ndodhur në banesën e viktimës, nën prezencën e së ëmës dhe vajzës së 38 vjeçares.

Shkak për ngjarjen dyshohet se janë konfliktet familjare.

Ndërkohë autori i ngjarjes, është shpallur në kërkim nga policia./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Klodiana Lala zbulon lidhjen/ “Vëllai i Kastriot Reçit shofer i një zyrtari policie”

Publikuar

-

Nga

klodiana lala

Të tjera detaje të forta janë zbuluar, mbrëmjen e sotme, nga gazetarja Klodiana Lala, për vrasjen e biznesmenit Kastriot Reçi.

Lala tha se vëllai i biznesmenit, Martini, është krahu i djathtë i një zyrtari aktual të Policisë së Shtetit.

“Vëllai i Kastriot Reçit, Martini, ka punuar si shofer për një zyrtar të lartë të Policisë së Shtetit, aktualisht. Ka punuar për disa vite me radhë”, tregoi gazetarja, teksa theksoi se familja Reçi, është një familje që ka pushtet në zonë.

“Kjo është një familje që ka pushtet në zonë dhe që përplasjet kanë nisur prej shumë vitesh. Saimir Jaku sipas të dhënave të policisë, për një problem krejt personal, i ka vënë në kokë armën Gaz Reçit dhe më pas u vra Saimir Jaku dhe nipi i tij në Belgjikë”, zbuloi ajo.

LEXO EDHE:  “Plasin” plumbat në Strugë/ Ekzekutohet biznesmeni shqiptar (Emri)

LEXO EDHE:  Majlinda Bregu komenton Vettingun/Lajtmotivi i Edi Ramës, u hoq dhe një gur tjetër

Sipas Lalës, në këtë çështje që u cilësua në momentin e parë si kriminale, ka pasur edhe trafiqe. Gazetarja pretendon se policia nuk e zbardh ngjarjen, për shkak të lidhjes së ngushtë të vëllait të Kastriot Reçit me zyrtarin e policisë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

“Autori e priti 5 orë duke ngrënë kikirikë”/ Klodiana Lala zbulon detaje nga vrasja e Kastriot Reçit

Publikuar

-

Nga

Gazetarja Klodiana Lala ka dhënë detaje lidhur me vrasjen e bujshme të Kastriot Reçit, dy ditë më parë, në qendër të Rrëshenit. Sipas Lalës, autori ka qëndruar për pesë orë në apartamentin e një pallati që ka qenë i boshatisur, për të pritur Reçin.

Lala bën me dije se, që prej vrasjes së vëllait të Reçit, dy vjet më parë, ky i fundit i kishte lëvizjet e kufizuara dhe shoqërohej gjatë gjithë kohës nga familjarë të tij. Më tej, Lala sqaron se ka dyshime që autori i vrasjes të jetë një shtetas i huaj.

“Apartamenti ku qëndronte për të pritur Kastriot Reçin ka qenë bosh. I gjithë pallati ishte bosh fare. E ka pritur 5 orë e gjysmë Reçin. Që nga vrasje e vëllait ai kishte marrë masa dhe shoqëroej vetëm me familjarët, i kishte shumë të rralla lëvizjet. Ai është gjuajtur në distancë sepse kishte lëvizje të kufizuara, njerëzit e afërt qendronin gjatë gjithë kohës me të. E ka qëlluar vetëm me një plumb dhe më pas ka zbritur nga pallati veshur si femër me një fustan të zi me tuta poshtë dhe flokë të lidhura bisht mbrapa. Në apartament është gjetur një kanatiere e grisur, një pako me kikirikë që i ka ngrënë gjatë kohës së pritjes. Planimetria e apartamentnit ishte shkruar në gjuhë të huaj, mënyra sesi ngjitesh është shkruar në gjuhë të huaj. Ka dyshime që vrasësi është i huaj. Rezulton që kur është larguar ai e ka hedhur armën disa metra larg pallatit ndërsa parkun e bashkë me fustanin e ka hedhur poshte urës së tregut të fruta perimeve në Rrëshen”, tha Lala, në studion e “Opinion”./CNA.al

LEXO TE PLOTE