Connect with Us

“Dënoi bandën më famëkeqe”/ Lefter Maliqi në mbështetje të Besnik Muçit

Politikë

“Dënoi bandën më famëkeqe”/ Lefter Maliqi në mbështetje të Besnik Muçit

Publikuar

-

“Mos u tremb deri në 25 prill”/ Maliqi-Ramës: Makthi që të ndjek ngado do jetë fundi jot

Deputeti Lefter Maliqi ka dalë në mbrojtje të gjyqtarit Besnik Muçi, i cili u shkarkua sot nga Komisioni i Pavarur i Apelimit.

Maliqi shkruan se e habit ky entuziazëm e gëzim i mazhorancës për shkarkimin e gjyqtarit Muçi, i cili sipas tij, ka gjykuar e dënuar bandën më famëkeqe të hakmarrjes në Lushnje, atë të Aldo Bares.

“Më habit ky entuziazëm e gëzim për gjyqtarin Besnik Muçi i cili ka gjykuar e dënuar bandën famëkeqe të hakmarrjes në Lushnje të Aldo Bares ku deputeti i Lushnjës z.Brace i përfaqeson në zone dhe se di lidhjen që ka pasi gëzimi është në sinkron më këtë bande që zaptoj për vitë pëshkimin e Divjakës zonë e zv.Kryeministit”, shkruan mes të tjerash Maliqi.

Postimi i plotë:

Kush nuk i sherben dhe nuk i bindet Ramaformes nuk kalon vetingun e Partise. Vetingu i partise rrezoj gjyqtarin e Gjykates Kushtetuese Besnik Muci. Entuzuazmi i Ramaformes s’ka të ndalur pasohet me gezim të madh nga zëvendsi i tij deputeti i Lushnjes z.Brace te cilin e përdori duke e çuar dhe në gjykatën Durrës duke shantazhuar prokurorin Ndoji të cilit ju bë atentat dhe po lufton me jetën.
Me habit ky entuziazem e gezim per gjyqtarin Besnik Muci i cili ka gjykuar e denuar banden famekeqe te hakmarrjes ne Lushnje te Aldo Bares ku deputeti i Lushnjes z.Brace i perfaqeson ne zone dhe se di lidhjen qe ka pasi gezimi eshte ne sinkron me kete bande qe zaptoj per vite peshkimin e Divjakes zone e zv.Kryeministit. Skeni pare gje akoma..Kjo eshte drejtesia qe duam./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Pas diskretitimit nga Luan Rama/ Reagon deputeti i Kryemadhit

Publikuar

-

Nga

cna lajme politik

Luan Rama, i cili është larguar nga LSI, së fundmi degjeneroi hapur nënkryetarin e LSI –së, Petrit Vasili, i cili vetëm me 302 vota do të jetë pjesë e legjislaturës së re, të dalë nga zgjedhjet e 25 Prillit.

Rama, pa i përmendur emrin, tha se aq vota sa ka marrë ai deputeti, i merr pelqime në rrjete sociale.LEXO EDHE:  Marrja e mandatit, sakrificë/ Maliqi: Unë përfaqësoj demokratët dhe socialistët

LEXO EDHE:  Deputeti “shpërthen” kundër Ramës/ "Beu i Surrelit" do ketë fundin e miut

Sot, gjatë një interviste në Euronews Albania, Petrtit Vasili është pyetur edhe për dorëheqjen e Luan Ramës.

Jam njohur me dorëheqjen e gjatë dhe shteruese të z. Rama dhe nuk kam çfarë t’u heq e t’u shtoj atyre që ai ka parashtruar po vetë në të”,  tha Vasili, duke mos komentuar më tej./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Deputeti 300 votash nuk heq dorë nga çmenduritë/ Çudit Petrit Vasili, i dështuari i LSI

Publikuar

-

Nga

cna lajme politike

Deputeti 300 votësh, Petrit Vasili, ka kërkuar që të zbardhet masakra zgjedhore.

Kjo deklaratë e tij çudit të madh dhe të vogël, pasi me 300 vota, s’ka Ligj, Kod Zgjedhor dhe Prokurori që ti bëjë derman.

Ishte vullneti i qytetarëve për ta lënë jashtë dyerve të Kuvendit Petrit Vasilin dhe dëshira e Monika Kryemadhit për të futur në Kuvend një deputet që qytetarët nuk e kanë votuar.

Në këmbim Vasili bën megafonin e Kryemadhit, duke qenë se kjo e fundit pas zgjedhjeve të 25 Prillit, qëndroi larg mediave, duke mos komentuar asnjë rrethanë politikë.Sot në një intervistë Euronews Albania Petrit Vasili tha se nuk do të ketë marrëveshje tjetër me maxhorancën për ndryshimet kushtetuese.

Ndryshime kushtetuese kërkojnë edhe kompromisin dhe votimin nga ana e Rilindjes. Për të vajtur dhe ndërtuar kompromise të tilla, pa zbardhur këto përgjegjësi shumë të rënda që janë masakrimi i zgjedhjeve, reforma në drejtësi dhe çështjet e shkatërrimit ekonomik, nuk mund të shkojmë për një arsye shumë të thjeshtë sepse ne kemi bërë një sprovë shumë të madhe në 5 qershor”, tha ai.

LEXO EDHE:  Ishte “pjesë” e bandës/Papagalli që trafikonte drogë ‘arrestohet’ nga policia

LEXO EDHE:  Zgjedhja e kandidatëve në Institucionet e Rivlerësimit/ Ish prokurori tregon ndërhyrjet për emërimet

Ai nuk iu përgjigj drejtpërdrejt pyetjes të Euroneës Albania për mundësitë e krijimit një grupi parlamentar, por theksoi se nuk ka kohë për të humbur me asnjë burokraci parlamentare.

Misioni i vetëm i parlamentit të Shqipërisë është që të nxjerrë në foltoren e parlamentit të vërteta të mëdha që janë fshehur”, u shpreh Vasili, teksa shtoi se do të përdorin të gjithë format për të bërë opozitë, përfshirë edhe protestat./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Qeveria e re, një pellg në stanjacion”/ Islami tregon frikën e madhe, “shuplaka” për Ramën

Publikuar

-

Nga

Ish-ministri i Jashtëm, Kastriot Islami, nuk sheh ndonjë ndryshim në qeverinë e re, të mandatit të tretë socialist, të prezantuar nga Edi Rama disa ditë më parë.

“Unë e shikoj situatën si të një pellgu në stanjacion, të qelbur që ka prej vitit 2013 që është ndotur dhe vijon të ndotet me grabitje, korrupsion, PPP dhe grabitja e votave dhe kjo e ka bërë situatën të pakorrigjueshme”, tha Islami, i ftuar në Ditarin e A2 CNN.

Është një pellg që rrinë bashkë. Këtë radhë ka dhe 2-3 elemente që vijnë nga zhvillimet globale. Të gjithë bashkë kanë një të përbashkët, klientelizmin. Ka një mungesë të qartë të veprimit, janë mediokër”.

Islami i ka dhënë edhe një “shuplakë” të fortë kryeministrit Edi Rama, ndërsa heq një paralele mes qeverisjes shqiptare dhe asaj të Afganistanit.LEXO EDHE:  Marrja e mandatit, sakrificë/ Maliqi: Unë përfaqësoj demokratët dhe socialistët

LEXO EDHE:  Zgjedhja e kandidatëve në Institucionet e Rivlerësimit/ Ish prokurori tregon ndërhyrjet për emërimet

Sipas ish-ministrit të Jashtëm, pavarësisht se disa kanë ikur dhe disa janë spostuar, të gjithë i bashkon frika.

“Frika e asaj që ndodhi në Afganistan. Në Afganistan, një sistem i korruptuar dhe i kalbur, i mbështetur dhe nga jashtë, përfundoi me largimin e presidenti Ghani që kishte grumbulluar lekët dhe donte të largohej jashtë dhe me një ushtri që nuk rezistoi.

Dhe pikërisht këta kanë këtë frikë. Ata kanë frikë se ajo që ndodhi në Afganistan mund të ndodhë dhe në Shqipëri. Nëse në Afganistan u deshën disa ditë, regjimi këtu mund të bjerë për disa orë. Këta kanë kohë që kanë frikë, por nuk kishin një shembull dhe ajo që ndodhi në Afganistan bëri që të shtohet frika”.- tha Islami./CNA.al

LEXO TE PLOTE