Connect with Us

“Ndaleni këtë çmenduri”/ Arbër Çekaj sulmon Prokurorinë: Po bëjnë show

Kronika

“Ndaleni këtë çmenduri”/ Arbër Çekaj sulmon Prokurorinë: Po bëjnë show

Publikuar

-

Zbardhet deklarata e plotë që Arbër Çekaj lexoi në seancën gjyqsore ku u shpall pretenca ndaj tij.

Sipas Ballkanweb, Çekaj kërkoi “të ndalojë çmendurinë më këtë procedurë të rrezikshme të prokurorisë e këtij prokurori dhe të mos bëhet kjo gjykatë e para në botë që dënon një pronar të një biznesi të ligjshëm frutash vetëm pse është gjetur drogë në kontenierin që nuk është fare as prona e tij”.

“Nëse do dija gjë për drogën e gjetur në kontenierin e CMA-CGM që në momentin kur ngarkesa e javës 02 kur u mbajt për të paktën 5 ditë për inspektim, kisha ikur menjëherë në çdo kontinent, biles edhe në vende ku nuk ka marrëveshje ekstradimi me Europën e Shqipërinë, sepse isha e vazhdoj të jem pafaj” kështu është shprehur biznesmeni Arbën Çekaj.

LEXO EDHE:  PD plas “bombën”/Vota e bashkimit PS-LSI vlen 240 milionë euro, e vërteta e mbledhjes së djeshme

“Po ju parashtroj disa fakte të patjetërsueshme, që në këto momente dihen nga të gjithë, pse unë nuk kam besim tek kjo prokurori e që faktojnë një komplot të bërë ndaj meje nga policia e prokuroria për të bërë shoë mediatik që gjoja po punon fort por faktikisht me këtë komplot ka fshehur trafikantët e vërtet”, u shpreh Çekaj./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Detaje të reja/ Si e sinjalizoi GDF-Shqipërinë për gomonen dhe tre personat e “paidentifikueshëm”

Publikuar

-

Nga

Detaje të reja/ Si e sinjalizoi GDF-Shqipërinë për gomonen dhe tre personat e “paidentifikueshëm”

Forca të policisë kanë qenë sot sërish përgjatë pyllit të Novoselës dhe Mifolit.

Dyshimet e forta të policisë se Vlorës bëjnë me dije se mjeti 12 metra i gjatë me tre motorë të tipit “Yamaha” 250k fuqi secili, dyshohet të jetë nisur nga Italia.

Tre personat në bord të gomones (skafisti dhe dy shoqërues) kanë qenë të maskuar gjatë kohës që janë ndjekur nga policia.

Sipas Abcnews, burime nga policia bëjnë me dije se mjeti mund të jetë nisur nga lumi Vjosë në drejtim të Italisë, dyshime të forta thonë se mjeti ka qenë në kthim nga Italia.

LEXO EDHE:  Dhuna ndaj të miturve/ “Fiks Fare” nxjerr zbuluar Policinë dhe Prokurorinë

LEXO EDHE:  Dhuna ndaj të miturve/ "Fiks Fare" nxjerr zbuluar Policinë dhe Prokurorinë

Sinjalizimi i parë për mjetin e konstatuar ka ardhur nga Guardia di Finanza.

Hetimet e policisë bëjnë me dije se pika e fortë për të konfirmuar nëse mjeti ka qenë në Itali dhe më pas në kthim për bregun e Vlorës është GPS që skafistët kanë përdorur, kjo mundëson të kqyret itinerari që ka ndjekur mjeti lundrues.

Gjatë mëngjesit të sotëm serish forca të policisë kanë qenë me pyllin e Novoselës dhe Mifolit për krehjen e zonës.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Përplaset motoçikleta me makinën në Shkodër/ Ndërron jetë një person

Publikuar

-

Nga

Përplaset motoçikleta me makinën në shkodër/ Ndërrron jetë një person

Një aksident ka ndodhur rreth orës 19:00 të mbrëmjes së sotme në lagjen “Liria”, në Shkodër.

Mësohet se një automjet tip “Audi” është përplasur me një motoçikletë dhe si pasojë ka mbetur viktimë shtetasi me iniciale E. L. 36 vjeç.

“Më datë 16.07.2020, rreth orës  19:00, në lagjen “Liria”, Shkodër, motorçikleta me drejtues shtetasin E. L. 36 vjeç, banues në lagjen Qemal Stafa, Shkodër, është përplasur me mjetin Audi, me drejtues shtetasin A. M, 50 vjeç, banues në fshatin Shtoj i Ri, Shkodër.

LEXO EDHE:  Nuk justifikoi pasurinë/ KPA shkarkon prokurorin Adnan Kosova

LEXO EDHE:  PD plas “bombën”/Vota e bashkimit PS-LSI vlen 240 milionë euro, e vërteta e mbledhjes së djeshme

Si pasojë është dëmtuar drjtuesi i motorçikletës, i cili ndërroi jetë në Spitalin Rajonal Shkodër”, thuhet në njoftim.

Ndërkohë, në vendngjarje  ka shkuar grupi hetimor ku vijon punën  për sqarimin e rrethanave të aksidentit./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

SPAK zbulon skemën abuzive/ Vihen në pranga disa punonjës të ISHSH-së dhe Kujdesit Shëndetësor

Publikuar

-

Nga

SPAK zbulon skemën abusive/ Vihen në pranga disa punonjës të ISHSH-së dhe Kujdesit Shëndetësor

Policia e Tiranës ka zhvilluar sot një sërë arrestimesh me urdhër të Prokurorisë së Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar( SPAK).

Mësohet se mes të arretsuarve janë disa inspektorë të Institutit Shtetëror Shëndetësor (ISHSH) dhe Kujdesit Shëndetësor.

Konkretisht bëhet fjalë për 5 inspektorë të Institutit Shtetëror Shëndetësor, një punonjës i Drejtorisë Rajonale të Operatorit të Shërbimit të Kujdesit Shëndetësor Tiranë; tetë punonjës të Njësisë Vendore të Kujdesit Shëndetësor dhe Qendrave Shëndetësore të ndryshme në Tiranë, si dhe administratorë dhe përfaqësues të subjekteve tregtare të ndryshme.

LEXO EDHE:  Trondit Bushati/ Artan Hoxhës i shkuan prokurorët me pizhama në studio

LEXO EDHE:  Nuk justifikoi pasurinë/ KPA shkarkon prokurorin Adnan Kosova

Ata akuzohen se kanë shpërdoruar detyrën dhe kanë lëshuar në mënyrë abuzive libreza për punësim. Dyshohet se zyrtarët merrnin edhe rryshfete nga subjektet tregtare që kapeshin me shkelje.

SPAK i ka filluar hetimet prej disa muajsh dhe gjithashtu po heton edhe disa përfaqësues të subjekteve të ndryshme tregtare, që dyshohet se përfitonin përmes kësaj skeme.

Ndaj të arrestuarve rëndojnë akuzat për “Korrupsion pasiv i personave që ushtrojnë funksione publike”, “Ushtrimi i ndikimit të paligjshëm ndaj personave që ushtrojnë funksione publike” dhe “Shpërdorim detyre”./ CNA.al

LEXO TE PLOTE