Connect with Us

“Na mungon Sokoli”/ Basha përkujton Olldashin: Djali i tij do ta përmbushë misionin

Sociale

“Na mungon Sokoli”/ Basha përkujton Olldashin: Djali i tij do ta përmbushë misionin

Publikuar

-

Kreu i PD, Lulzim Basha ka përkujtuar 6 vjetorin e ndarjes nga jeta së ish ministrit të ndjerë të Transportit, Sokol Olldashi.

Basha ka publikuar nje foto me djalin e Olldashit teksa shprehet se ai do të ishte krenar të shikonte sesi djali i tij i madh Glauku po ecën në gjurmët e tij.

“Sokol Olldashi do të ishte krenar të shikonte se si djali i tij i madh Glauku po ecën ne gjurmët e tij. Jam i bindur se Glauku, të rinjtë demokratë dhe rinia shqiptare do ta përmbushin me sukses misionin e Shqipërisë si gjithë Europa. Na mungon Sokoli”, shkruan Basha./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Reshje shiu dhe bore/ Parashikimi i motit për këtë të dielë

Publikuar

-

Nga

Moti i vranët do të vijoj deri në fund të ditës së sotme dhe me kalimin e orëve do të nisin edhe reshjet e shiut me intensitet të ulët.

Reshjet e dobta do të përfshijnë zonën e jugut dhe atë të qendrës ku lokalisht nuk përjashtohet edhe mundësia e shtrëngatave afatshkurtra. Në zonën e veriut reshjet do të jenë në formën e dëborës; në zonën e verilindjes në lartësitë mbi 300-400 metër dhe në relievet e tjera malore të vendit reshjet e dëborës do të jenë në lartësitë mbi 700-800metër. Temperaturat  pritet të arrijnë nga -3ºC në zonat malore deri në 2ºC në ato të ulta dhe ato bregdetare, dërsa në vlerat e mesditës nga 1ºC në relievet malore deri në 14ºC në ato të ulta dhe ato bregdetare.

 

LEXO TE PLOTE

Sociale

Horoskopi ditor, 12 janar

Publikuar

-

Nga

DASHI 21. mars – 20. prill
Sot do merrni një propozim te jashtëzakonshëm nga partneri juaj dhe do ju duket vetja sikur jeni mbi re. Buzëqeshja do jete edhe me vezullitese nga me pare. Beqaret do kenë një dite shume te zakonshme dhe pa ndonjë takim te veçante. Me mire le te presin edhe pak sesa te bëjnë gjera te sforcuara. Financat duhet t’i keni me shume nen kontroll për te shmangur çdo te papritur te pakëndshme.

DEMI 21. prill – 21. maj
Dite shume euforike ka për te qene kjo e sotmja për te dashuruarit. Mes jush dhe atij qe keni ne krah do mbizotërojë një harmoni e adhurueshme. Edhe beqaret do jene me fat dhe jeta do ju zbukurohet me tepër nga disa persona magjepsës dhe alegro. Buxheti nuk do jete i keq, megjithatë mire është te shmangni investimet e mëdha. Edhe shlyerjen e huave lëreni për me vone.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor
Pritet qe dita e sotme te jete shume e begate për te gjithë ju te dashuruarit. Do merreni vesh për mrekulli me atë qe keni ne krah dhe nuk do keni as debatin me te vogël. Beqaret do enden gjithë kohës ne kërkim te dashurisë se madhe, por nuk do arrijnë dot ta gjejnë atë. Ne planin financiar situata do jete goxha e mire dhe do mund te bëni te gjitha investimet e menduara prej kohesh.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik
Dite e mbushur me momente fantastike ka për te qene kjo e sotmja për te dashuruarit. Do ndiheni kurdoherë mire dhe te bekuar nga yjet. Te dashuruarit do kalojnë një dite vërtet te veçante e te mbushur me gëzim. Me ne fund zemra e tyre do plotësohet. Te ardhurat do përmirësohen jashtëzakonisht. Përfitoni te shlyeni fillimisht borxhet e me pas te bëni shpenzimet e nevojshme.

LUANI 23. korrik – 22. gusht
Dita e sotme do jete shume e animuar për te dashuruarit. Do kaloni momentet vërtet mbresëlënëse pranë atij qe dashuroni dhe do ndiheni me gati se kurrë për te hedhur hapa me tej. Beqaret do gjenden ne situata te vështira dhe nuk do dine çfarë zgjedhjeje te bëjnë. Gjendja e te ardhurave ka për te qene shume me e mire nga me pare edhe fale ndihmës se pakushtëzuar te të afërmve.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator
Tension, mosmarrëveshje, probleme.. Dita e sotme nuk ka për te qene aspak e mire për ata qe janë ne një lidhje. Gjithë kohës do jeni te mërzitur dhe te stresuar. Beqaret do preferojnë edhe për pak kohe te qëndrojnë me te njëjtin status sepse e adhurojnë lirinë dhe pavarësinë qe kane. Shpenzimet mundohuni t’i kryeni me kujdes ne mënyrë qe te mos keni asnjë tronditje.

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor
Beni kujdes mos e tradhtoni partnerin tuaj gjate kësaj dite sepse lidhjes tuaj afatgjate do i vije fundi menjëherë. Mos mendoni kurrë se një person tjetër mund t’iu beje me te lumtur se ai me te cilin keni kohe. Beqaret do i joshin te gjithë ata qe do ju duken interesante dhe pas dikujt do fiksohen me shume. Edhe ai do ketë simpati për ta. Buxhetin do e mbani gjate gjithë kohës nen kontroll.

LEXO EDHE:  Presidenti nga populli/Rama hesht se populli i prishi pazaret

LEXO EDHE:  Spiropali ngre zërin/ "Basha dhe Kryemadhi janë tradhtarë"

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor
Mundohuni t’i qëndroni sa me besnike partnerit tuaj gjate kësaj dite pasi ne te kundërt gjerat mes jush do marrin menjëherë tatëpjetën. Beqaret do jene gati edhe për aventura kalimtare, mjafton qe te mos e ndiejnë për asnjë çast vetminë. Ne planin financiar mos ndërmerrni shume rreziqe duke investuar shuma te mëdha sepse atëherë kur te mos e prisni mund te ngeleni me xhepat bosh.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor
Do keni një komunikim shume me te ngrohte me partnerin tuaj gjate kësaj dite dhe ne këtë mënyrë do i zgjidhni te gjitha mosmarrëveshjet qe keni pasur. Beqaret me ne fund do fillojnë një lidhje shume te veçante dhe te mbushur me kënaqësi te paimagjinueshme. Ne planin financiar do merrni masa dhe do i rregulloni te gjitha problemet qe keni pasur.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar
Sot jeta juaj ne çift do kaloje momente te veçanta. Do jeni me te hapur me njeri-tjetrin dhe çdo gjë qe do bëni do jete për te mirën e te dyve. Te gjithë do e adhurojnë marrëdhënien qe keni krijuar. Beqaret, sado qe ta kërkojnë princin e tyre te kaltër nuk do mund ta gjejnë dot atë. Dielli nuk do jete i favorshëm për financat, prandaj gjendja do jete disi me delikate se disa dite me pare.

UJORI 21. janar – 19. shkurt
Dite shume romantike ka për te qene kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Çdo moment pranë partnerit ka për te qene i jashtëzakonshëm. Beqaret do kenë probleme te mëdha ne pune dhe nuk do e kenë aspak mendjen tek jeta sentimentale. Sektori i financave do jete goxha i trazuar dhe do ju duhet te luftoni fort për te mos rene ne fund te humnerës.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars
Nëse kohet e fundit marrëdhënia juaj ne çift është ftohur disi, sot është momenti për te ndrequr gjithçka. Gjeni mënyrat e duhura për te kërkuar falje nëse keni gabuar dhe mendoni për ndonjë surprize te këndshme. Beqaret do kenë takime shume interesante edhe pse nuk do sjellin lidhje serioze. Financat do kenë goxha përmirësime për shkak te arritjeve profesionale.

LEXO TE PLOTE

Sociale

Mundësi punësimi në Ambasadën Amerikane/ Ja si të aplikoni

Publikuar

-

Nga

Ambasada e SHBA-së, në Tiranë, ka bërë një njoftim për të gjithë qytetarët ku thekson se kërkon aplikantë të kualifikuar për punë.

“Shihni pozicionet më të fundit të lira të punës në Ambasadën Amerikane. Afati për të aplikuar është 31 janar 2020”, shkruan ambasada në njoftimin e saj.

Për më shumë informacione mbi mënyrën e aplikimit, klikoni në linkun e mëposhtëm…

LEXO EDHE:  Deputeti i PS shpërthen ndaj Bashës/ Duhet të ishte në burg

LEXO EDHE:  Deputeti i PS shpërthen ndaj Bashës/ Duhet të ishte në burg

Aplikoni këtu

LEXO TE PLOTE