Connect with Us

Horoskopi i ditës, 20 nëntor 2019

Sociale

Horoskopi i ditës, 20 nëntor 2019

Publikuar

-

DASHI 21. mars – 20. prill

Urani do ju beje me te duruar gjate kësaj dite dhe do arrini te zgjidhni edhe problemet tuaja me te vështira. Nga ana tjetër partneri do ju fale për gabimet e bëra. Beqaret do jene me te motivuar dhe me te gatshëm për te joshur dike. Jeta për ta mund te ndryshoje shume shpejt. Ne pune Jupiteri do ju ndihmoje pafundësisht dhe gjendja do mbetet e kënaqshme.

DEMI 21. prill – 21. maj

Sot do mendoni me seriozisht ju te dashuruarit dhe do merrni disa vendime te rëndësishme. Disa mund te mendojnë për një shtëpi te re, disa për fëmije e disa mund te bëjnë plane për pushime. Beqaret do kalojnë momente shume te këndshme gjate gjithë ditës dhe do ndihen me te plotësuar. Ne planin financiar do hidhni hapat e duhura dhe do arrini ta përmirësoni situatën.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Jeta juaj ne çift do jete shume e mire sot pasi ajo do bazohet ne besimin reciprok dhe bashkëpunimin e ngushte. Askush dhe asgjë nuk do mund t’ua prishe ekuilibrin. Beqaret pak mundësi kane ta gjejnë sot partnerin e tyre ideal kështu qe me mire le te bëjnë edhe pak durim. Gjendja e financave nuk do jete shume e kënaqshme kështu qe mundohuni qe te tregoheni sa me te kujdesshëm.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Duhet te jeni ekstremisht te kujdesshëm sot ju te dashuruarit sepse po bëtë gabime me partnerin e ardhmja nuk do jete aspak e mire. Beqaret nga ana tjetër ka mundësi te braktisin disa miq për t’u afruar me disa persona qe ju pëlqejnë prej kohesh. Ne planin financiar do iu duhet te merrni disa vendime te rëndësishme te cilat do e ndryshojnë për mire gjendjen e te ardhurave.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Dite goxha e vështirë ka për te qene kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Për shume gjera do debatoni ashpër me partnerin dhe nuk do jeni te bindur as për ndjenjat e tij. Beqaret mund te kenë dashuri me shikim te pare, por duhet fillimisht t’i krijojnë te gjitha kushtet për këtë gjë. Buxheti nuk do jete i keq, por nëse nuk bëni çmenduri me shpenzimet gjendja mund te përmirësohet edhe me shume.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Venusi do ju përkëdhelë gjate gjithë ditës ju te dashuruarve. Priten momente vërtet te këndshme dhe zemra do ndihet akoma me mire nga me pare. Beqaret duhet te bëjnë sa me pare ndryshime ne pamjen e tyre pasi ashtu si janë nuk do mund te marrin ftesa për te dale. Ne planin financiar nuk do ketë vështirësi te mëdha, megjithatë me mire te merren masa për te pasur një te nesërme akoma me te mire.

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Do kritikoheni ne çdo moment nga partneri juaj sot dhe do mërziteni tej mase. Ne fakt çdo gjë qe ai do iu thotë do e ketë te drejte. Beqaret do duan ta shfrytëzojnë ne maksimum lirinë e tyre dhe as qe do mendojnë te fillojnë një lidhje duke refuzuar çdo ftese. Ne planin financiar mundohuni te mos ndërmerrni shume rreziqe pasi situata mund t’iu dale jashtë kontrollit ne momentin me te papritur.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Fale ndikimit pozitiv te yjeve do jeni me te gatshëm për te diskutuar me partnerin tuaj sot dhe do shmangni plotësisht debatet. Beqaret do jene me shume fat ne dashuri dhe sot mund t’iu ndodhe ajo qe kishin ëndërruar prej kohesh. Qielli do behet blu dhe dielli do ndriçoje gjithë kohës. Nëse me shpenzimet nuk bëni çmenduri gjendja do vazhdoje te mbetet e mire.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor

Dite e tensionuar dhe delikate ka për te qene kjo e sotmja për te dashuruarit. Shpesh do ndiheni keq dhe nuk do dini çfarë hapash te hidhni. Për beqaret gjithçka do ndryshoje rrënjësisht pas njohjes me disa persona ne ambientet e punës. Ja qe ndonjëherë gjerat me te bukura ndodhin ne mënyrën me te çuditshme te mundshme. Me financat duhet te tregoheni goxha vigjilente qe te mos përballeni me surpriza te këqija.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Sot do ndiheni aq mire dhe aq te sigurte pranë atij qe keni ne krah saqë do jeni gati te hidhni çdo lloj hapi me te. Nuk do keni me asnjë dyshim dhe do e lini veten te lire për t’u dashuruar si ta ndieni. Beqaret nuk do mund te fillojnë lidhje afatgjata, por mundësitë për takime dhe njohje interesante nuk do mungojnë. Buxhetin do dini ta organizoni si duhet dhe situata do vazhdoje te mbetet shume e mire.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Dite e mbushur me sukses do jete kjo e sotmja për te dashuruarit. Do përjetoni vetëm emocione pozitive dhe nuk do keni asgjë për çfarë te qaheni. Beqaret duhet te tregohen me te duruar sepse pas pak ditësh do ju shfaqet personi te cilin e kane ëndërruar aq shume. Ne planin financiar duhet te përqendroheni me shume tek menaxhimi i te ardhurave.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Sot do keni shume probleme me partnerin tuaj dhe nuk do merreni vesh për asgjë. Debatet dhe mosmarrëveshjet kane për te qene te njëpasnjëshme. Beqaret do jene sharmante pafund dhe do arrijnë ta bëjnë për vete atë qe pëlqejnë. Financat do kenë disa probleme te vogla, por gjithçka do zgjidhet shpejt. Do vlerësoheni mjaft për maturinë dhe perkujdesin.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

“4 vjeçarja dergjet e sëmurë në çadër”/ Shehaj ngre alarmin: Jemi prag të katastrofës njerëzore

Publikuar

-

Nga

Ish deputet i i PD, Agron Shehaj ka publikuar foton e një vogelusheje 4 vjeçare me emrin Rosalinda e cila sipas tij është e sëmurë me temperature të lartë, dhe dergjet në një çadër të ftohtë, ngritur mbi truall balte, pa asnjë përkujdesje shëndetësore.

Shehaj bën me dijn se si Rosalinda këpër çadra ka me qindra fëmijë, pelq e njerëz me sëmundje kronike.
Sipas tij gjendja nëpër çadra me dimrin e ftohtë dhe të lagësht që ka rënë, është në prag të katastrofës njerëzore.

“Rosalinda 4 vjeçare është e sëmurë me temperature të lartë, dergjur në një çadër të ftohtë, ngritur mbi truall balte, pa asnjë përkujdesje shëndetësore.
Si Rosalinda nëpër çadra ka me qindra fëmijë, pleq, njerëz me sëmundje kronike.
Vetëm në Bubq rreth 300 familje po jetojnë nëpër çadra të vogla të ngritura në oborret para shtëpive të rrënuara.
Gjendja nëpër çadra, me dimrin e ftohtë dhe të lagësht që ka rënë, është në prag të katastrofës njerëzore.
Tragjedia e tërmetit ja ka lënë vendin dramës mizore së mbijetesës së njerëzve të braktisur totalisht nga shteti. Me një grup qytetarësh po mundohemi të lehtësojmë dhe ndihmojmë sa më shumë. Por duhet ndërhyrja urgjente e shtetit qe e paguajmë për të garantuar jetën dhe sigurinë tonë. Mediat kanë një rol të madh për të vetëdijësuar, por duhet të mos merren me gishtin e kryeministrit”, shkruan Shehaj./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Foto-Ndërtesa me apartamente luksoze në Thumanë/ Pacolli jep lajmin e mirë: Gati për të filluar

Publikuar

-

Nga

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli ka dhënë një lajm të mirë lidhur me ndërtesat që do të ndërtohen në Thumanë pas tërmetitt.

Pacolli bën me dije se ka përfunduar me shpejtësi rekord projekti i ndërtesave me apartamente luksoze.
Sipas tij, tani është çdo gjë gati për të filluar ndërtimi, i cili do të financohet komplet nga familja Pacolli.

“Të dashur miqtë e mi,
Me një shpejtësi rekorde përfundoi projekti i ndërtesave me apartamente moderne, që do të ndërtohen në Thumanën e goditur nga tërmeti rreth 3 javë më parë. Tani është çdo gjë gati për të filluar ndërtimi, i cili do të financohet komplet nga familja Pacolli, nëpërmjet fondacionit “Behgjet Pacolli”. Falënderoj të gjithë grupin që punuan në punët pregaditore dhe projektuese”, shkruan Pacolli në një postim në rrjetet sociale./CNA.al

 

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 22 shtator 2018

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 1 shkurt 2018

 

 

LEXO TE PLOTE

Sociale

Paketa antishpifje/ Boçi “kryqëzon” Ramën: Synon të kontrollojë mendjen e njerëzve

Publikuar

-

Nga

boci per protesten

“Rama synon të krijojë policinë mediatike”! Kështu u shpreh ish deputeti i PD-së, Luçiano Boçi, në një intervistë për Ora News, teksa ka komentuar “Paketën anti-shpifje”.

Sipas Boçit, Rama synon të vendosë në krye të AMA dhe AKEP  njerëz që janë shumë afër interesave poltik të kryeministrit.

“Rama synon të krijojë atë që i ka munguar policinë mediatike përmes këshillit të ankesave. Në ligj këshilli i ankesave bëhet nga 3 anëtarë në 5 anëtarë. Duke qenë se tani është zgjedhja e anëtarëve të bordit nuk është e vështirë të vendosë komisarë politikë brenda këtij bordi dhe më pas të diktojë këshillin e ankesave të cilin ai e ka në raportin 2 me 1 dhe më pas shumica bëhet 3 me dy dhe të gjithavendimet janë të orientuara politike.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 24 tetor 2018

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 3 maj 2018

Ka dhe lëvizje të tjera që kërkojnë të kontrollojnë në mënyrë absolute. Synojnë të vendosin në krye të AMA dhe AKEP njerëz që janë shumë afër interesave politike të kryeministrit. Në krye të AKEP një ndër këshilltarët të tij dhe në krye të AMA një person shumë i afërt për interesat politike me kryeministrin.

Qëllimi i tij është për të cenuruar mediat online armike të tij.  Ky ligj ka pikëpamjet e një regjimi që kërkon të kontrollojë mendjen e njerëzve përmes kontrollit të opioneve dhe goditjes që i jep lirisë së shprehjes dhe lirisë së mendimit”, theksoi Boçi më tej./CNA.al

LEXO TE PLOTE